Pingus  Dołączył: 21 Cze 2007
[ K10D] K10D - niedoświetlenie sceny
Witam

Posiadam sibie kadyszkę + Sigmę 17-50/2.8 Odnoszę wrażenie że przeważnie otrzymuję zdjęcie niedoświetlone o jakieś 0,7-1EV. Jakoś specjalnie mi to nie przeszkadza, ale czy jest sens reklamować obiektyw/puszkę?

Jeszcze mam pytanie odnośnie M42. Czy istnieje możliwość podglądu skali EV w czasie rzeczywistym (w trybie M), czy może jedynie ta skala jest wyświetlana po przesunięciu załącznika w tryb podglądu?
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Pingus napisał/a:
Posiadam sibie kadyszkę + Sigmę 17-50/2.8 Odnoszę wrażenie że przeważnie otrzymuję zdjęcie niedoświetlone o jakieś 0,7-1EV. Jakoś specjalnie mi to nie przeszkadza, ale czy jest sens reklamować obiektyw/puszkę?
- napisales troche na zasadzie.....:
mam fiata bravo....wydaje mi sie ze troche wolno jezdzi..... specjalnie mi to nie przeszkadza.....ale czy jest sens reklamowac samochod? :-P

Pokaz zdjecia.....
podaj jak je naswietlalaes (spot/CW/matryca)
zobacz czy po dodaniu tych 07EV bedzie lepiej
zobacz czy na innym szkle jest lepiej....
 
ina  Dołączyła: 29 Mar 2007
Pingus, mam podobny zestaw i miałam podobny dylemat. Ale... Na czym oglądasz te swoje zdjęcia? Pytam, bo o dziwo, na moim laptoku foty są niemalże idealnie doświetlone, podczas gdy na niektórzy twierdzą, że na ich monitorach moje zdjęcia są "ciemniejsze od innych". Może to kwestia kalibracji monitora.
Nie to, że spycham problem z aparatu/obiektywu na monitor, ale zrób jakiś test.
Ale faktycznie wydaje mi się, że z tą Sigmą warto brać pod uwagę lekkie zaciemnienie obrazu i lekko podciągać EV.
Dodam jeszcze, że z innego oiektywu ci sami zanjomi zgłaszali podobne problemy z "zaciemnieniem". Co mnie ostatecznie przekonuje, że to chyba jednak nie jakiś istotny problem Sigmy.
Pozdrawiam
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Wyciaganie wnioskow na podstawie tego co wyswietla matryca laptopa to duze ryzyko...
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
dan, zgadza się, ale RAW Challenge tu pomaga :-)
 
ina  Dołączyła: 29 Mar 2007
Drodzy Koledzy, coby po próżnicy nie gadać, słów na wiatr nie rzucać i wniosków pochopnych nie wyciągać wywołałam kilka fotek. I co się okazało? Ano to, że na papierze wyglądają naprawde dobrze. I to lepiej niż na moim rzeczonym już laptoku. Dla porównania wywołałam jedno zdjęcie tak, jak było zrobione, a inne lekko doświetlone w PS. Na papierze to doświetlone mogłoby być ciut ciemniejsze, choć i tak ujdzie moim skromnym zdaniem.

Pozdrawiam.
 

Pingus  Dołączył: 21 Cze 2007
Po testach (pare CRT i papierek) wyszło że jest wszystko OK (ach te LCD ;-) ).
 
ina  Dołączyła: 29 Mar 2007
czyli reklamacji nie będzie? ;) Pozdrawiam
 

Pingus  Dołączył: 21 Cze 2007
Nie nie będzie ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach