Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
MacRayers napisał/a:
Benek napisał/a:
Rozumiem, że drugie zdjęcie robione było na +3EV a potem gaszone o -3EV w wywoływarce?
Bo jeśli nie, to muszę uznać, że ponownie twój głos zabierany w dyskusji jest kompletnie bezprzedmiotowy.

Po pierwsze - Ty chyba nie rozumiesz, Tobie się wydaje i tak ma być (i koniec). Tak jak na początku Twojej bytności na forum zachwalałeś meszek i złote napisy Sigm, potem gwiazdki pentaksowe, potem na topie limitedy a teraz Samsunga. Zawsze dobre jest to co masz... i jesteś w stanie podpalić wszystko na około by przekonać do swojej racji.

Benek napisał/a:
Co do X100. Miałem w ręku. Nie zrobił na mnie żadnego wrażenia. A w zasadzie zrobił wrażenie, kiepskie. Aparat jakiś taki lekki, kruchy, jakby trochę zabawkowy.

To chyba dali Tobie potrzymać makietę a nie X100....


Czyli jednak znowu pleciesz od rzeczy. Proszę Eldreda żeby udowodnił jakimkolwiek zdjęciem szerzoną przez niego rewolucyjną tezę, iż matryca w X100 przynajmniej jest tak samo dobra jak w k-5. Pisze rewolucyjną, bo wszystkie testy, praktyczne i laboratoryjne, dowodzą jasno: k-5 ma lepszą dynamikę obrazu, mniejsze szumy itp. od X100. Wklejam też swoje zdjęcie, które pokazuje KAPITALNĄ możliwość wyciągania cieni w k-5. Tym samym jedną z właściwości matrycy. A nagle pojawia się MacRayers, wkleja zdjęcia psa, którego nie da się sfotografować innym aparatem niż X100, potem dołącza jakąś tragiczną miniaturkę placu z fontanną, nie wiadomo co prezentującą, plecie o meszkach z Sigmy, cudzych wciąż żywych zachwytach nad limitedami...
Co to ma wspólnego z meritum sprawy?
Pleciesz i tyle.
Ochłoń.
:mrgreen:
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Hehe, nie wiem ja robię zdjęcia poprawnie naświetlone, po co mam robić na -5ev? używałem 5d, sigm z foveonem i ciągle używam analogów i widzę bez takich laboratoryjnych testów że jest świetnie a zdjęcia z K-5 też widziałem i wygląda to dobrze, ale żeby aż tak kosmicznie rewolucyjnie itd, to jakoś tego nie widać...

Mnie wystarczy że zdjęcia tak wyglądają już w rawie link

[ Dodano: 2012-04-18, 21:18 ]
EOT bo to już jest nawet dla mnie zbyt absurdalne..
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
Eldred napisał/a:
Hehe, nie wiem ja robię zdjęcia poprawnie naświetlone, po co mam robić na -5ev?

No właśnie. A ponadto masz aparat do którego dołączono obiektyw gratis. W dodatku z matrycą przynajmniej tak dobrą jak w k-5. OK. Czepiam się bez sensu. EOT z mojej strony.
 

tomekkarol  Dołączył: 17 Sty 2010
Benek, serio nie wiesz, co jest ciekawego w zdjęciu z psem? Wytłumaczę tak - posiadałem kiedyś Fuji S9600, z synchro do 1/1000 i będąc na spacerku widziałem gościa strzelającego czymś dużym soczyście czerwony liść na tle błękitnego nieba i intesywnie zielonych drzew. Jak włączał flesza, to wyjarało wszystko, jak bez flesza to lisć ciemny. Nie miałem wówczas praktycznie żadnej wiedzy foto, podszedłem, wykadrowałem, odpaliłem flesza, zdjęcie jest. Wówczas nie rozumiałem oburzenia gościa, dziś dzielę z nim te niedogodności. Ale, oczywiście, do NX jest pełny wybór lamp, wszystkie z HSS, wyzwalane z radia, na każdą z kurtyn ;)

W temacie - odnoszę wrażenie, że przerośnięty ekran będzie bardziej przeszkadzał niz pomagał. W topowej puszce spodziewałem się też lepszego EVF.
 
odyseusz  Dołączył: 21 Kwi 2006
Kolega B tak ma. W sumie, jakiej opinii można oczekiwać od osoby, która będzie zadowolonym użytkownikiem aparatu, którego nie posiada (Q). Więc nie dziwią mnie opinie o x100.
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
Benek napisał/a:
Czyli jednak znowu pleciesz od rzeczy. Proszę Eldreda żeby udowodnił jakimkolwiek zdjęciem szerzoną przez niego rewolucyjną tezę, iż matryca w X100 przynajmniej jest tak samo dobra jak w k-5. Pisze rewolucyjną, bo wszystkie testy, praktyczne i laboratoryjne, dowodzą jasno: k-5 ma lepszą dynamikę obrazu, mniejsze szumy itp. od X100. Wklejam też swoje zdjęcie, które pokazuje KAPITALNĄ możliwość wyciągania cieni w k-5. Tym samym jedną z właściwości matrycy. A nagle pojawia się MacRayers, wkleja zdjęcia psa, którego nie da się sfotografować innym aparatem niż X100, potem dołącza jakąś tragiczną miniaturkę placu z fontanną, nie wiadomo co prezentującą, plecie o meszkach z Sigmy, cudzych wciąż żywych zachwytach nad limitedami...
Co to ma wspólnego z meritum sprawy?
Pleciesz i tyle.
Ochłoń.

Poziom Twojej bezczelności jest wprost proporcjonalny do arogancji, opieraniu się na powtarzanych jak mantra testach (fotkę z wyciąganiem z cienia pokazującą możliwości matrycy K-5 wrzuciłem choćby półtora roku temu na to forum - vide http://pentax.org.pl/viewtopic.php?p=771158#771158 czy tutaj http://pentax.org.pl/viewtopic.php?p=773321#773321 ). Przyjmij do wiadomości jedno: wyciąganie z cienia to jedno a wyciąganie ze świateł to drugie. Pech chciał, że dzisiaj byłem na spacerze rodzinnym i popełniłem parę fotek X100. Pech chciał, że na kilku z nich przełączyłem tryb robienia zdjęć na niestandardowy (inny profil) chcąc sprawdzić konwersję BW. Pech chciał, że nie zauważyłem, że mam w tym profilu ustawione ISO1600, co przy f/2.0 dało bardzo duże prześwietlenie. Normalnie bym te zdjęcia skasował, ale wiedziałem czego spodziewać się po matrycy Fuji. Tak wyglądał plik RAW po otwarciu w Aperture:


Korekta ekspozycji (wyciąganie ze świateł):


Poniżej zamieszczam oryginał - prześwietlony oraz korekcję o przeszło 3EV:

Link do większego rozmiaru


Link do większego rozmiaru

Na co zwrócić uwagę ? Np. na białego gołebia, który się pojawił, na kolory spinki od smoczka, na napisy na kamienicy etc.
Jeżeli chcesz wystawiłem RAW-a i sobie sprawdź jak wygląda wyciąganie świateł z Fuji - Pobierz RAW . Mając K-5 i Fuji X100 napisałem wcześniej (wypowiadam się o sprzęcie, który mam a nie dotykałem na półce jak Ty), że matryca w X100 pozwala na lepsze wyciąganie ze świateł niż K-5 i w tym zakresie jest lepsza od pentaksa (który to góruje wyciąganiem z cieni) - robiąc tylko w RAW w K-5 wiem, że lepiej mi niedoświetlić niż prześwietlić. Z Fuji jest odwrotnie. Czy wg mnie to są porównywalne matryce: TAK SĄ PORÓWNYWALNE - zarówno w zakresie ISO jak i dynamiki. Mają swoje zalety jak i wady. Piszę to jako praktyk (i właściciel tych aparatów), a nie jako czytelnik wykresików w internecie.

Jeszcze jedna para zdjęć po korekcie o -3EV:



Benek napisał/a:
Rozumiem, że drugie zdjęcie robione było na +3EV a potem gaszone o -3EV w wywoływarce? Bo jeśli nie, to muszę uznać, że ponownie twój głos zabierany w dyskusji jest kompletnie bezprzedmiotowy.

Tak więc bez komentarza. Polecam mantrę do (aktualnie) literki S lub bożka NX.

P.S. Jutro testowo, specjalnie prześwietlę o 4-5EV i jestem prawie pewny, że da radę wyciągnąć z tego sensowny obraz.

 

tomekkarol  Dołączył: 17 Sty 2010
MacRayers - jak dla mnie - zakończyłeś temat. Fujiańska masakra prześwietlonym RAWem!
 

romeoad  Dołączył: 02 Lis 2009
A już myślałem, że się wyleczyłem z X100... a tu przyszedł MacRayers i mi udowodnił, że jednak nie :-P
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
romeoad, nie podjąłbym się namawiania na X100. To aparat typu kocham-nienawidzę (u mnie amplituda zmienia się co 2,5 godziny). Ma swoje zalety ale ma też kilka wad (sporo usunęli programiści nowym firmware). Niemniej, to nie jest sprzęt, który można polecać ze spokojnym sumieniem. Może tak przewrotnie napiszę: X100 to najlepszy aparat jaki miałem co nie wyklucza tego, że jest też najgorszym jaki posiadałem. Doktor Jekyll i pan Hyde w pełnym wymiarze. Dobrze opisał wrażenia amatorek (Piotrek) na swoim blogu - polecam poczytać, nie tylko ze względu na dylematy X100.
 
Kfan  Dołączył: 02 Mar 2007
MacRayers napisał/a:
Napiszę krótko: nie miałeś w ręku, nie robiłeś zdjęć, nie masz pojęcia o x100, o możliwości wykorzystania migawki centralnej (strobo), o jakości obrazu jaki daje ten obiektyw o wizjerze, jakości ISO, kolorach, ostrości etc.


Fajnie tylko, że to wszystko nie zmienia podkreślanego przeze mnie faktu iż to wciąż jest sprzęt z niewymiennym obiektywem i to jest powód dla którego na pewno ja go nie kupię pomimo wielu innych zalet (ale też i innych wad.)
Różnica jest taka, że te zalety o których piszesz są nieco przesadzone często możliwe do uzyskania innymi metodami a i tak zostaną zniwelowane lub po prostu w tyle w momencie pojawienia sie nowszego modelu korpusu, który sobie po prostu kupię bez żalu bo obiektywy już będę miał.
X100 się zestarzeje popsuje i wyrzucisz też obiektyw za ca 2500 PLN.
OK ale czy kto bogatemu zabroni?
Gdyby X100 miał wynmienne szkło to OK.
No ale takie cechy ma już X1 Pro - niestety tu zapobiegliwe Fuji zadbało o to, żeby nie było stałki 23 mm/F2 w ofercie he he i np. Eldred go nie kupi.
Do tego huknęli taką cenę, że .......też nie kupię...


Natomiast w kwestii prześwietlonego zdjęcia naprawdę nie rozumiem jak ten pech Cię dopadł - z zamkniętymi oczyma zdjęcia robiłeś?
Ja fotgrafując przy pomocy NX od razu widzę na ekranie lub w wizjerze czy zdjęcie jest prześwietlone czy niedoświetlone dodatkowo do pomocy mam histogram.

A może przez lunetkę kadrowałeś?
Twój przypadek kojarzy mi się z kierowcą który prowadząc auto wylądował w rowie...


PS.
Ładny piesek mój wygląda mniej przyjemnie :-D
 

romeoad  Dołączył: 02 Lis 2009
Kfan napisał/a:
to wciąż jest sprzęt z niewymiennym obiektywem i to jest powód dla którego na pewno ja go nie kupię

Rozumiem, że jak cyfrówka ma niewymienną matrycę to też jej nie kupujesz, bo przecież w analogach jak się popsuł film to go wywalałeś i wkładałeś następny. A tak trzeba wymienić cały aparat.

[ Dodano: 2012-04-19, 10:39 ]
MacRayers, czytałem wcześniejsze opisy... to wcale nie pomaga :-)
 

denvi  Dołączył: 09 Lis 2008
Kfan napisał/a:
nie zmienia podkreślanego przeze mnie faktu iż to wciąż jest sprzęt z niewymiennym obiektywem i to jest powód dla którego na pewno ja go nie kupię
Ja natomiast nie kupię NX, ze względu na brak wizjera. Będę to powtarzał co stronę w każdym wątku dotyczącym samsunga. O wątpliwej urodzie nie wspominając.
Kfan napisał/a:
Natomiast w kwestii prześwietlonego zdjęcia naprawdę nie rozumiem jak ten pech Cię dopadł
Powiedz to swojej "żabce" czy "księżniczce", jak ją tam nazwałeś. :mrgreen:
Kfan napisał/a:
X100 się zestarzeje popsuje i wyrzucisz też obiektyw za ca 2500 PLN.
Jak żeś to wyliczył Watsonie?
Kfan napisał/a:
No ale takie cechy ma już X1 Pro
No niestety nie ma, nie wszystkie. Jest sporo wiekszy. Nie ma wbudowanego filtra. Nie ma też, niestety, centralnej migawki. Dzięki której X100 i X10 tak ładnie potrafią doświetlać. Tu masz przykłady, jak może działać lampka wbudowana, waląca na wprost:
http://www.kenrockwell.co...mple-images.htm
"Żabka" była by zadowolona. 8-)
Kfan napisał/a:
żeby nie było stałki 23 mm/F2 w ofercie he he
będzie w przyszłym roku. A przez ten czas Fuji sprzeda następne 100tys. X100. Przecież trzeba zarabiać. w sumie szkoda, mogli by dorzucać gratis do telewizorów, tak ja Samsung NX-y.
HaHA! Właśnie odkryłem sposób S na podbicie rynku foto. :evilsmile:
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
Kfan napisał/a:
Fajnie tylko, że to wszystko nie zmienia podkreślanego przeze mnie faktu iż to wciąż jest sprzęt z niewymiennym obiektywem i to jest powód dla którego na pewno ja go nie kupię pomimo wielu innych zalet (ale też i innych wad.)

Jasne, masz do tego prawo - skoro warunkiem koniecznym jest wymiana obiektywów to w pełni Ciebie rozumiem.

Kfan napisał/a:
Różnica jest taka, że te zalety o których piszesz są nieco przesadzone często możliwe do uzyskania innymi metodami

Zrób lustrzanką synchro z lampą na 1/2000. Dopóty nie będzie miała migawki centralnej, dopóty się to nie uda. Nie widzę chętnych by ktoś wypuszczał lustro bez migawki i przeniósł ją do obiektywów. Więc tutaj się zapędziłeś trochę...

Kfan napisał/a:
X100 się zestarzeje popsuje i wyrzucisz też obiektyw za ca 2500 PLN.
OK ale czy kto bogatemu zabroni?
Gdyby X100 miał wynmienne szkło to OK.
No ale takie cechy ma już X1 Pro - niestety tu zapobiegliwe Fuji zadbało o to, żeby nie było stałki 23 mm/F2 w ofercie he he i np. Eldred go nie kupi.
Do tego huknęli taką cenę, że .......też nie kupię...

Nie wyrzucę, bo naprawię jeśli już. Po drugie, Twoje wywody są zbieżne czasami (niestety) z poziomem Mistrza od literki S - otóż Fuji w roadmapie zaplanowało obiektyw 23/2.0 - będzie w następnym roku:
"2012:
14mm f/2.8
18-72mm f/4.0 with Image Stabilization

2013:
28mm f/2.8 pancake
23mm f/2.0
72-200mm f/4.0 Image Stabilization
12-24mm f/4.0 Image Stabilization"
Link: http://www.dpreview.com/n...ujifilm_Roadmap

Kfan napisał/a:
Do tego huknęli taką cenę, że .......też nie kupię...

I w związku z tym, że Ty z Benkiem tego nie kupicie to sprzęt jest do dupy tak ? Bo albo ma przyspawany obiektyw (co ma oprócz wad również swoje zalety z racji tego co ten obiektyw posiada i jak działa), albo jest za drogi.

Kfan napisał/a:
Natomiast w kwestii prześwietlonego zdjęcia naprawdę nie rozumiem jak ten pech Cię dopadł - z zamkniętymi oczyma zdjęcia robiłeś?
Ja fotgrafując przy pomocy NX od razu widzę na ekranie lub w wizjerze czy zdjęcie jest prześwietlone czy niedoświetlone dodatkowo do pomocy mam histogram.

A może przez lunetkę kadrowałeś?
Twój przypadek kojarzy mi się z kierowcą który prowadząc auto wylądował w rowie...

Nie, po prostu przełączyłem ustawienia (preset) na jeden z trzech w pełni modyfikowalnych, a z racji tego że w X100 mogę oprócz EVF korzystać z rozwiązania optycznego nie zauważyłem prześwietlenia dość szybko. Nie sprawdzam również po zrobieniu zdjęcia (choć mogę) na ekranie LCD wyniku. W tym trybie miałem też wyłączony histogram i dlatego tak wyszło. Wiem, że użytkownikowi mającemu do dyspozycji tylko LCD ciężko to może być zrozumieć :-P , ale wierz mi - możliwość kadrowania przez wizjer elektroniczny w X100 to czysta przyjemność.

[ Dodano: 2012-04-19, 12:18 ]
romeoad napisał/a:
MacRayers, czytałem wcześniejsze opisy... to wcale nie pomaga

Wiem wiem, ja też starałem się zniechęcić do X100. Niestety, pomimo wad jakie posiada, ma tyle zalet, że jest ciągle ze mną, bez względu na to gdzie jestem. ;-)

[ Dodano: 2012-04-19, 12:19 ]
denvi, wyprzedziłeś mnie z odpowiedzią :-B

[ Dodano: 2012-04-19, 12:20 ]
denvi napisał/a:
"Żabka" była by zadowolona.
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Kończąc chciałbym (trochę żartobliwie) tylko dodać, że obaj Panowie od S przypominacie mi postacie z bardzo znanej powieści... No cóż, każdy ma swoją Dulcyneę :mrgreen:
 
Kfan  Dołączył: 02 Mar 2007
MacRayers napisał/a:
zrób lustrzanką synchro z lampą na 1/2000. Dopóty nie będzie miała migawki centralnej, dopóty się to nie uda. Nie widzę chętnych by ktoś wypuszczał lustro bez migawki i przeniósł ją do obiektywów. Więc tutaj się zapędziłeś trochę...:


Niekoniecznie bo sprawę może załatwić po prostu migawka elektroniczna.
Nie ma nic za darmo wadą migawki centralnej jest ograniczenie czasu otwarcia dla pełnego otworu, dłuższe naświetlanie centrum kadru w stosunku do obrzeża więc dla osób nie robiących zdjeć z flashem na 1/2000s nie musi być zaletą.




MacRayers napisał/a:
Nie wyrzucę, bo naprawię jeśli już....:


Już to widzę. Ostatnio jakoś wychodzi na to ż enaprawy są droższe od zakupu kolejnego sprżetu i do tego zmierza świat.

MacRayers napisał/a:

I w związku z tym, że Ty z Benkiem tego nie kupicie to sprzęt jest do dupy tak ?....:


Absolutniue nie dlatego - podobnie jak nie jest mistrzostwem świata bo Ty go kupiłeś.
Sprzet jak sprzęt jednemu odpowiada drugiemu nie jeżeli CIę cieszy to mnie też cieszy że Ciebie cieszy :-)
Do d..y jest to, że nie można wymienić obiektywu nie przypominam sobie żebym krytykował inne sprawy.


[quote="Kfan"]Natomiast w kwestii prześwietlonego zdjęcia naprawdę nie rozumiem jak ten pech Cię dopadł - z zamkniętymi oczyma zdjęcia robiłeś?
Ja fotgrafując przy pomocy NX od razu widzę na ekranie lub w wizjerze czy zdjęcie jest prześwietlone czy niedoświetlone dodatkowo do pomocy mam histogram.

MacRayers napisał/a:

Nie, po prostu przełączyłem ustawienia (preset) na jeden z trzech w pełni modyfikowalnych, a z racji tego że w X100 mogę oprócz EVF korzystać z rozwiązania optycznego nie zauważyłem prześwietlenia dość szybko. ....:


No czyli z lunetki a taki cudowny to wynalazek he he.

MacRayers napisał/a:

Nie sprawdzam również po zrobieniu zdjęcia (choć mogę) na ekranie LCD wyniku.


No czyli jak wpadłeś do rowu to wtedy pomyśałeś, że za szybko brałeś zakręt co?
Po co wtedy sprawdzać wynik? Wtedy to już lawetę trzeba wzywać...

MacRayers napisał/a:


ale wierz mi - możliwość kadrowania przez wizjer elektroniczny w X100 to czysta przyjemność.


Właśnie widzę z czym się to wiąże - paralaksa i obiektyw /osłonka przeciwsłoneczna w dolnym rogu nie widać czy AF trafił z ostrością w punkt, nie ma podglądu GO sorry ale dziękuję bo kiedyś używałem i no more! Dla mnie elektroniczny wizjer jest wspaniałym wynalazkiem i oby jak najszybciej stał się stosunkowo tani i zapewniał wysoką rozdzielczość.
Niemniej nie mam nic przeciwko temu że komuś ta lunetka się podoba więc prosze nie miej też przeciwko żeby ktoś to rozwiązanie odrzucał - OK?

denvi napisał/a:
"Żabka" była by zadowolona.
Nie lubię flasha i specjalnie nie stosuję co nie znaczy że czasem nie eksperymentuję. W wątku o NX10 jnatomiast jest żabka bez flasha i podoba mi się :-D
Poza tym weź pod uwagę że ten kompakt jesgt znacznie nowszą konstrukcja od mojego korpusu nie widzę więc tu jakiejkolwiek logiki porównawczej.
Może jeszcze tytułowego Olka przynajmniej matrycę porównasz do tego EP1 z roku 2010?

Nie ma zamiaru licytowac kto ma lepsze zabawki każdym a jakie ma i ważne żeby był zadowolony.

Poczytałem test Olka postęp widać cena wysoka no ale z drugiej strony wszystko u nas jest za drogie.
"Wygraliśmy" wojnę z Niemcami a teraz oni jeżdzą za darmo po autostradach nowymi samochodami my złomami nastoletnimi po dziurach i dołkach a za pseudoautostrady jakies pseudo firmy każą nam płacić i jeszcze przy tym wszytkim Niemcy mają niższe ceny w sklepach przy kilkukrotnie wyzszych dochodach. W tej sytuacji punkt widzenia przeciętnego Polaka a np przeciętnego Niemca w kwestii ceny sprzetu jest zgoła odmienny...

Mieszkając w Polsce przepłacając za każdy towar codziennie w sklepach, będąc zgodnie z pseudo prawem okradanym przez pseudo państwo musze jednak gospodarować funduszami w miarę rozsądnie, żeby zapewnić wszystko czego potrzebuję ja i rodzina.

Dlatego też nie kupię drogiego sprzętu foto z niewymiennym obiektywem.
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
Nie, normalnie napisałeś wymieszane własne lęki o przyszłość z marketingiem produktowym :mrgreen: . Zaczęliście od czegoś innego, po zbiciu argumentów albo ich nie przyjmujecie (OVF to nie lunetka, tylko wizjer na który można rzucać dowolne rzeczy jak w elektronicznym np. histogram, czas, przesłonę, siatkę etc.), albo po argumentacji brak odpowiedzi, albo zaczyna się litania dotycząca problemów społecznych ludności Polski w drugiej dekadzie XXI wieku...
 

tomekkarol  Dołączył: 17 Sty 2010
Do MacRayers: jest lustro z synchro do 1/640, optycznym wizjerem i innymi ciekawymi duperelami. Z minusów - ma 4 MPix i zostało wydane ponad 11 lat temu ;)
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Gwoli uzupełnienia dodam, że parę lustrzanek z centralną migawka w obiektywach też istnieje. M.in. w Mamiji, czy Pentaksie 6x7 też można takich szkiełek użyć. Oczywiście po wcześniejszym podniesieniu lustra.
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
Dada napisał/a:
Gwoli uzupełnienia dodam, że parę lustrzanek z centralną migawka w obiektywach też istnieje. M.in. w Mamiji, czy Pentaksie 6x7 też można takich szkiełek użyć. Oczywiście po wcześniejszym podniesieniu lustra.

Mistrzu Dada, ale ja pisałem nie o średnim formacie (bo tam przecież centralna migawka to często spotykana rzecz), ale o lustrzankach klasy ff/aps-c/m4/3.

tomekkarol napisał/a:
Do MacRayers: jest lustro z synchro do 1/640, optycznym wizjerem i innymi ciekawymi duperelami. Z minusów - ma 4 MPix i zostało wydane ponad 11 lat temu ;)

1/640 a 1/2000 to trochę jest różnica, nieprawdaż ;-)
 

tomekkarol  Dołączył: 17 Sty 2010
a 1/2000 a 1/18.000? :->

http://forums.dpreview.co...18&changemode=1

Do wyrwania na znanym portalu aukcyjnym za 1500 z tele/wide konwerterem, rzekomo nówka, rzekomo z dwuletnią gwarancją (na 8 letni sprzęt?!?).

No FF to to nie jest, nawet MFT nie, w sumie to pentapryzmiarka a nie lustrzanka :mrgreen:
 
anteater  Dołączył: 17 Paź 2011
Może taki mały OT: to co pokazał MacRayers ani trochę mnie nie zaskoczyło. Po przejściu z hybrydy Fuji na K-r pierwszą rzeczą, która mnie zirytowała był brak możliwości spektakularnego wyciągania ze świateł. Nagle okazało się, że w przypadku Pentaxa w tych światłach nie ukrywa się w zasadzie nic :-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach