Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
RAW Challenge 242
Bardzo proszę o rawy do obróbki.

Zasady zabawy są tu:
http://pentax.org.pl/viewtopic.php?t=1745
i tam proszę zadawać ewentualne pytania.

RAW do ściągnięcia: http://www.jarekdabrowski.net/prc/raw/rc242.dng

Wyniki proszę przysyłać na adres:
pentaxrawchallenge2 <-at-> gmail ->dot<- com
do niedzieli, 22.04.2012, do godziny 20:00 czasu wschodniobiałostockiego.

Miło będzie, jeśli w treści maila napiszecie, jak pracowaliście nad plikiem.

Obydwa jpgi proszę zapakować razem w jednego zipa.
Pliki proszę nazywać:
- rc242_nick.jpg - duży jpg (max. wielkość 5 MB),
- rc242_nick_700.jpg - mały jpg (max. wielkość 500 kB),
- rc242_nick.zip - załączony zip
Maile proszę tytułować podobnie - rc242_nick.

Bardzo proszę o pilnowanie nazewnictwa plików i tytułów maili.

Miłej zabawy.
-----------------------------
Ciągle proszę o podsyłanie swoich rawów, można je wysyłać mailem na podany wyżej adres, lub wrzucać przez ftp:
ftp . jarekdabrowski . net (proszę usunąć spacje z adresu)
juzernejm: rawchallenge
pasłord: oPona2007 (ważna wielkość liter)
(proszę o podanie nazwie pliku swojego nicka, dobrze jest wiedzieć, od kogo mam pliki)
Powyższy ftp służy wyłącznie do wrzucania propozycji - a nie do nadsyłania wyników poszczególnych odcinków.
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
up
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Po kliknieciu na male zdjecie, otworzy sie ono w nowym oknie - w rozmiarze oryginalnym.
Zdjecia dostepne rˇwniez pod adresem
http://www.jarekdabrowski.net/prc/rc242.html

Powalos, po raz wtóry wysłałeś 10-megowego jpga i nie odpowiedziałeś na mojego maila. Zapisałem go w IrfanView z jakością 85 i rozmiar zmniejszył się 10-krotnie.
citipunk, małe pliki mają mieć 700pix na dłuższym boku. Zmniejszyłem.

Tak wyglada ten plik bez obrobki, czyli jpg wyciagniety z rawa.


1. citipunk
suwakiem recovery pozbylem sie pozostalych przepalow przy wartosci 28. blenda doswietlajaca byla zbyt daleko, wiec doswietlilem twarz suwakiem fill light do 53, suwak blacks do 7 celem rozciagniecia histogramu.

balans koloru: mamy tutaj 3 kolory swiatla: wpadajace przez okno, emitowane przez monitor, i odbite od sciany.
metoda prob i bledow zdjecie najbardziej naturalnie wyglada pomiedzy 3200-3600 K, pozostalem przy wartosci 3400, tint +6

w ten sposob powstaly zielonkawe plamy na twarzy skorygowalem je w HSL przesuwajac suwak Hue koloru zoltego do -70. w sekcji luminance celem dalszego rozjasnienia twarzy suwak oranges na +40, i reds na +20 celem stonowania czerwonych wzgledem pomaranczowych.

nastepnie w sekcji basic konrast na +34 by zdjecie wygladalo bardziej naturalnie, clarity na -10 rozmycia i zmiekczenia skory ktora byla ostro potraktowana w HSL, poglebienia bokehu i skontrastowania pierwszego planu z drugim.

na tym etapie zdjecie jest zalaczone do maila... wystarczy tylko otworzyc zdjecie w PS, poprawic przebarwienia na ustach, i chlopak ma zdjecie na fejsa ze bez lajka od kazdego kto je zobaczy sie nie obedzie


2. hrynek
PSE 10 + ZPS 14


3. izbkp


4. monolith
Darktable 0.9.2


5. mr.ra66it


6. powalos
Wolane w PDCU 4.34 i delikatna obrobka Fast Stone


7. pszczolowaty
Photivo


8. _basta_
 

tomekkarol  Dołączył: 17 Sty 2010
IMO Powalos za najnaturalniejszą twarz i zachowanie tła.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Na ciepło powalos, na zimno _basta_.
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
1. pszczolowaty może troszkę za ciemno, lecz naturalnie.
2. mr.ra66it na moim monitorze wyglądaj prawie jak sepia, bardzo delikatna tonacja, dobra ostrość, jednocześnie lekki soft.
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Jarek Dabrowski, sorry. Nie wiem dlaczego maile od Ciebie wrzuca mi do spamu, a tam rzadko zaglądam. Sprawdzę ustawienia skrzynki i obiecuję poprawić się z wielkością plików. Pzdr. :-B
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Na moje kaprawe oko i zabytkowy monitor to citipunk za delikatne i neutralne kolory (może twarz lekko bym ocieplił, ale naprawdę delikatnie oraz ogólną równowagę tonalną.
 

citipunk  Dołączył: 18 Lip 2009
"suwakiem recovery pozbylem sie pozostalych przepalow"


pierwotna wersja była inna bo nie wiedziałem że nie wolno kadrować. Kadr był 5x7 wzdłuż krawędzi okna i tak by wyciąć czerwony kubek. gdy dostałem maila po wysłaniu że nie wolno kadrować tylko usunąłem kadr. stąd w opisie "pozostałych przypałów"
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
najbardziej naturalnie u izbkp, brakuje mi niewielkiego wyostrzenia (no takiego jak u mnie ;)) u mnie trochę za ciemno i pojawił się jakieś dziwne zabarwienie żółte na policzku, nie zauważyłem
citipunk fajnie mogłoby być odrobinę cieplejsze
hrynek za hdrowato :)
u powalosa za duży kontrast jak dla mnie do tego zdjęcia :)
monolith za ciemna twarz i chyba saturacja
basta niekoniecznie odpowiada mi kolorystyka twarzy
mr.ra66it wszystko ok (jeśli ktoś szuka czegoś innego :)
tak sobie tylko głośno myślę :-B :-B
miałem jeszcze coś takiego w raw therapee

 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Mnie najbardziej podoba się _basta_. mam jednocześnie wrażenie, że nasze opinie są bardzo subiektywne. Dla pełniejszej bezstronności powinniśmy je wszyscy oglądać na jednym i tym samym monitorze. No ale to raczej niemożliwe więc bawmy się dalej. Sporo się uczę w temacie obróbki cyfrowej (jako zawzięty celuloidowiec). Pzdr.
 
Blesso  Dołączył: 24 Wrz 2007
citipunk- stworzył najbardziej naturalny odcień skóry.Podoba mi się tu brak mocnych kolorystycznych przerysowań i subtelność fotki, niestety nie zburzona jest ona ostrością.

Hrynek - wręcz przeciwnie - kolega z fotki powinien zacząć się już golić.Artefakty na włosach oraz sweterku niwelują Twoją pracę .

izbkp- Policzki malca takie jak powinny być , czyli bezbrzytwowe-ale malec taki jakiś ...w żółtaczce..

monolith - ostro i ze sporym nasyceniem. Za mocnym jednak. Ściany jak skórka od cytryny i ziarnistość fotki jednak jest widoczna.

mr.ra66it ....eeee nie ten odcień. I za mdło.

powalos -tak pośredni- ziarno widać- skóra też lekko zażółcona.Ale jest ostrość i jest jakaś równowaga.

pszczołowaty - za ciemny zdeczko , tak lekko zamglony.Ale całą firankę widać;)

_basta_ ociupinę mniej niebieskiego zafarbu!

Wybrał bym pracę citipunk z podbitym lekko kontrastem i lepiej wyostrzoną.

 

hrynek  Dołączył: 27 Gru 2007
No tak, nie wiem co mnie omamiło z tym ostrzeniem. Najbardziej zbliżona do moich zamierzeń jest praca powalosa, no, może gdyby _basta_ był trochę cieplejszy i bardziej słoneczny, citipunk - ogólnie chyba naj biorąc pod uwagę twarz chłopca.
 

mr.ra66it  Dołączył: 03 Wrz 2011
Wysłałem co wysłałem, bo przeszkadzało mi ucho czerwonego kubka. ;-)
Najbardziej odpowiadają mi propozycje przygotowane przez powalos i pszczolowaty.
 

citipunk  Dołączył: 18 Lip 2009
Kto jest autorem tego zdjęcia- bo jest świetne.

fotoszop nie jest zły, więc poza konkursem.

jeszcze z vibrance mogłem zjechać -15do -20. w wersji wyżej to zrobiłem.

zorzyk: "może twarz lekko bym ocieplił". Odp: Z kolorami bym się nie wyrobił- posypałyby się.
pszczołowaty: "mogłoby być odrobinę cieplejsze". odp: przestało by być fajne ;)
blesso: "niestety nie zburzono jest ona ostrością". odp: Na moim dysku jest dużo zdjęć na których nie trafiłem z ostrością, czasu nie cofnę i fokusa nie przestawię... na pewno nie w raw.
hrynek: nie napisał co się nie podoba ;(

zorzyk, pszczołowaty, blesso, hrynek- cieszy mnie że się podoba- to mnie motywuje.
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
citipunk, miałem tego poważnego modela kilka w dni w domu ;)
Cieszę się , że raw spodobał się, nie mogłem się powstrzymać aby również nie wziąć udziału w zabawie, która bardzo dużo mi daje :)
Bierzcie się teraz za naszego kolegę forumowego w kolejnej RC :mrgreen:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach