mr.ra66it  Dołączył: 03 Wrz 2011
Jest wiele sposobów.

Z poziomu IrfanView Thumbnails zaznaczasz pliki DNG, wywołujesz przetwarzanie wsadowe, ustawiasz jakość, rozmiar, katalog docelowy i ew. inne parametry a potem uruchamiasz przetwarzanie i czekasz na wynik.

"Wołarki do raw-ów" mają kolejkowanie i domyślne profile przetwarzania. W niektórych (np. AfterShot Pro) możesz zaznaczyć wiele plików raw a potem wybrać Save as.

Możesz użyć prostego skryptu by dla każdego raw wywołać dcraw a potem uzyskane tak tiffy lub ppm przetworzyć na jpg.
 

BAN paradziqs  Dołączył: 05 Sie 2009
ja tez uzywam irfanview do takich rzeczy..
 

romeoad  Dołączył: 02 Lis 2009
W takich wypadkach nieoceniony jest Instant JPEG from RAW.
 

eMZet  Dołączył: 29 Lip 2009
W takich wypadkach nieoceniony jest dcraw ;)

np. aby wyodrębnić zaszyte w *.dng pliki *.jpg wpisujemy w linii komend
Cytat
dcraw -e *.dng
 
tantal  Dołączył: 02 Sie 2009
eMZet napisał/a:
W takich wypadkach nieoceniony jest dcraw ;)

np. aby wyodrębnić zaszyte w *.dng pliki *.jpg wpisujemy w linii komend
Cytat
dcraw -e *.dng

I działa ? Bo ja mam komunikat dla rawów z K-5:

*.dng: Invalid argument

Dla pojedynczego pliku bez problemu, a hurtem dla *.dng już nie :roll:
 

romeoad  Dołączył: 02 Lis 2009
tantal, spróbuj zatem tego.

[edyta]
heh, 3 wypowiedzi wyżej o tym programie pisałem ;-)
 
tantal  Dołączył: 02 Sie 2009
No tak, zgadza się, co do programów to np. zwykły Fast Stone Image Viewer wyświetla podglądówki zaszyte w raw i może je zapisać, ale to z wiersza poleceń bardzo wygodne mi się wydawało a tu babol :-( Bardziej chciałem się dowiedzieć czy inna składnia polecenia pomoże.
 

eMZet  Dołączył: 29 Lip 2009
tantal napisał/a:
No tak, zgadza się, co do programów to np. zwykły Fast Stone Image Viewer wyświetla podglądówki zaszyte w raw i może je zapisać, ale to z wiersza poleceń bardzo wygodne mi się wydawało a tu babol :-( Bardziej chciałem się dowiedzieć czy inna składnia polecenia pomoże.


W tej chwili pracuję "pod Linux-em" i bez problemu potrafię hurtowo wyodrębnić miniaturki z katalogu pełnego plików *.DNG wydając polecenie:

$ dcraw -e ~/rawy/*.DNG

Wątpię żeby była to przypadłość plików DNG z K5.
Jeśli dobrze przypuszczam, że pracujesz pod MS Windows, sprawdź może jakąś inną kompilację dcraw-a.
 
tantal  Dołączył: 02 Sie 2009
Aha, rzeczywiście miałem na zwykłym procku dcrawa multithreaded i niby ok ale jak go wymieniłem wszystko gra także w przypadku tego hurtu - dzięki.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach