teedy6  Dołączył: 20 Maj 2007
[ K10D] K10D i Nie rozpoznano urządzenia USB ????
Witam
Dzisiaj chcialem zgrac fotki z
kdyszki, podłączam kabel USB i pojawia sie ikonka "Nie rozpoznano urządzenia USB".
Podłączalem do innych portow i klapa. Inne urzadzenia działają pod USB.
Nic ani nikt nie ruszal komputera ania aparatu.
Aparat normalnie robi fotki,dziala jak wczesniej, ustawiany na odczyt na PC.

Co robić? mial ktos taki problem? Moze menu serwisowe cos naprawi>?
Prosze o pomoc.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Sprawdz na innym komputerze, ewentualnie z innym kablem.
 

cypis  Dołączył: 18 Gru 2006
może to wina windowsa - ja tak miałem z nagrywarką dvd, komp wszystko mi widział, ją nawet też na początku zobaczył a potem nagle zgłupiał (coś na moment stało się z prądem i komp się zrestartował i kicha). Co gorsza zwykłe przeinstalowanie windy (2000) nie pomogło, walka ze sterownikami nic nie dawała i musiałem (na szczęście chciałem) sformatować dysk systemowy (ba, usunąć wszystkie dane z niego) i zainstalować nowy system (tym razem XP) i działa. W ostateczności kup tani czytnik kart i będzie po kłopocie. Średnia rada, ale...
 
gawcio  Dołączył: 02 Mar 2007
teedy6,
podłącz kadyszkę przy wyłączonym kompie. Ja kiedyś coś takiego miałem i po kilku próbach poszło. A komp się nauczył od tego czasu i rozpoznaje kadyszkę jako osobny napęd.
Gawcio
 

Arczibandit  Dołączył: 25 Maj 2007
Re: K10D i Nie rozpoznano urządzenia USB ????
teedy6 napisał/a:
Co robić?


Jeżeli powyższe rady nic nie dały, możesz spróbować zmienić w menu [TRANSFER MODE] z PC na PC-F. Nie wiem co dokładnie to zmienia (nie doszukałem się w instrukcji), ale u mnie w podobnym do Twojego przypadku pomogło. Transfer był jednak sporo wolniejszy - w tym trybie nie obsługiwany był u mnie USB 2.0
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
PC-F to o ile dobrze pamiętam USB 1.1 właśnie, czyli wolniej, ale stare urządzenia nie powinny mieć problemu.
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
Pamiętam, że miałem zawsze jakiś problem z pierwszym podłączeniem Optio S5N żony (znaczy z pierwszym i drugim, po reinstalacji systemu). Coś podobnego było, że nie chciał xp tego chwytać. Ale już nie pamiętam, jak go zmuszałem.
 
marcin112  Dołączył: 22 Maj 2007
Witam,
Zrob po kolei to co napisalem pod spodem. Pracowalem w infolnii kodaka i przez dlugi okres czasu mialem z tymi problemami doczynienia na co dzien:

- wyjmij karte pamieci - wloz durga, sformatuj ja i zrob kilka nowych zdjec (nie podlaczaj aparatu z ta sama karta bo moze powodowac ten problem)
- odlacz wszytkie urzadzenia USB
- podlacz kasetke do PC najlepiej do innego portu - koniecznie z tylu kompuera - bez
zadnych hubow

Jesli nie dziala to wejdz do edytora rejestru - regedit
nastepnie - hkey-local-machine
sytem
current control set
Enum
USB

Wykasuj Vid_0a17
lub wszytkie bo nie jestem pewnien czy ten jest wylacznie do Pentaxa - nic sie nie stanie jak je wykasujesz - urzadzenia sie poprostu jeszcze raz zainstaluja
Musisz byc adminem systemu

sprawdz jeszcze opcje w menu aparatu czy masz PC

jesli nie dziala sprawdzi z innym kablem i z innym pectem
jesli dalej nie dziala - niestetety reperacja



mam nadzieje ze troche pomoglem
powodzienia
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
No proszę... a gdzie indziej na tym forum jest dyskusje, jakie fajne i stabilne jest to WIndows XP. I że jakieś przeinstalowania itp. to tylko fanaberie nawiedzonych użytkowników ;-)
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
matb, - ale czy z tego przypadku cokolwiek wynika?
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
matb, ale może wina leży po stronie Pentaxa??
Mam nadzieję, że nie wywnioskowałeś z mojej poprzedniej wypowiedzi, że reinstalowałem windę z powodu S5N :mrgreen:
Więc nie. Zainstalowałem S5N, działało sobie jakiś czas, a windę przeinstalowałem jakiś czas później, bo stwierdziłem, że przyszła na to pora (ponad dwa lata od poprzedniej instalacji). I znowu musiałem coś ręcznie pogrzebać, żeby S5N dało się podłączyć.

 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Spokojnie chłopaki. matb widzocznie musi sobie pomarudzić. ;-) :-P
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
bEEf, a ktos sie tu unosi ? :roll: :mrgreen:
 

Gringo  Dołączył: 05 Lip 2006
teedy6, pochwal się czy rady pomogły
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Ależ Was wzieło :-P Nie raz różne "dziwne" przygody z Windowsami miałem. Trudno - idzie się przyzwyczaić., nauczyć grzebania w systemie i ręcznej obsługi rejestru ;-)
Sam windę od wersji 3.0 używam (nawet kiedyś jakąś aplikację z wersją "run" wcześniejszego wydania obsługiwałem) i nie wygląda, żeby się coś miało w tej materii zmienić. Wojen systemowych wszczynać nie mam zamiaru, tym bardziej w tym topicu. Więc przyjmijmy polubownie, że Winda jest jaka jest i tyle. A że czasem jakiś drajwer nie działa? Takie życie ;-)
 

Alfx  Dołączył: 25 Sty 2007
Może tak...

Po pierwsze nie robiłem reinstalacji systemu od kiedy go zainstalowałem (jakieś 5 lat). Nie ma problemu jeśli zainstaluje się wszystko jak powinno być... ;-)

Wszystko jest ładnie i pięknie jeśli system ma zainstalowane prawidłowe sterowniki USB. Proszę sprawdzić na stronie producenta płyty głównej, czy nie ma uaktualnienia sterowników. Jeśli to nie pomoże proszę sprawdzić, czy w ustawieniach BIOS-u jest włączona obsługa wszystkich portów USB.
Jeśli wszystko jest ok, to postępuj w ten sposób:

1. odinstaluj oprogramowanie PENTAX'a
2. usuń z systemu urządzenia USB (wszystkie, to ważne!)
3. restart komputera (system sam zainstaluje wymagane sterowniki USB)
4. wyłącz program antywirusowy (czasami blokuje instalację sterowników w systemie)
5. włóż płytkę z programem dostarczonym przez PENTAX-a
6. zainstaluj oprogramowanie sterujące
7. podłącz do komputera wyłączony aparat
8. włącz aparat (system musi "zauważyć" nowe urządzenie magazynujące)
9. sprawdź w "Mój Komputer" czy pojawił się nowy dysk wymienny.
10. jeśli nie, to sprawdź aparat z inną kartą pamięci (innej firmy). Jest to najczęściej spotykane uszkodzenie kart. W aparacie wszystko gra, natomiast podłączone do komputera nie działa (inne napięcie jest w USB, a inne w aparacie).W niektórych przypadkach pomaga podłączenie czytnika kart do komputera i nim zgrywanie zdjęć.

Jeśli potrzebujesz jeszcze pomocy, daj znać na gg: 3651625

Pozdrawiam
 

kristofo  Dołączył: 28 Lut 2007
 

Szumak  Dołączył: 18 Cze 2007
Na szybko można sprawdzić tak:
- pobrać iso dowolnej dystrybucji linuksa w wersji LiveCD, np. ubuntu
- uruchomić system z płyty
- podłączyć aparat na USB
- włączyć aparat
- jeśli napęd zostanie rozpoznany i otworzy się okno z zawartością karty (w ubuntu powinno automatycznie bez kombinowania) to sprzęt mamy sprawny i należy przysiąść nad przywróceniem funkcjonalności w XP

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach