karmazyniello  Dołączył: 05 Lut 2008
[fotografowie] Piotr Zbierski - Leica Oscar Barnack
Dla mnie WOOOW!
Zatkało mnie!
To co się dzieje ze światłem na tych zdjęciach mnie po prostu obezwładnia :!:

strona autora

info. na fotopolis

Leica Oskar Barnack Award Newcomer 2012 zdobył Piotr Zbierski z Polski. Jego portfolio pt. “Pass by Me” zwyciężyło rywalizację czy w kategorii Debiutant i zostało nagrodzone aparatem Leica M9-P z obiektywem.

http://www.leica-oskar-ba..._zbierski/12?lb
 
pawel1967 Dołączył: 03 Maj 2006
Trzeba kupić Lubitela może być 166 za całe 50 zł . Jakąś mikrolampę możę być wężyk aby czasem odsunać od osi aparatu lub najtańsza fotocela . Koniecznie najtańsze filmy czeskie foma kontrastowo wywołane i o nic się nie martwić . Lubitel 166 ma inna optykę niż te starcze lubitel lub lubitel 2 (ten drugi z wejściem na lampę błyskową ) . To musi być totalna łomografia z zachowaniem pewnej ostrości więc smena czy willia odpada . Wtedy efekty będą podobna przy zachowaniu tych kilku czynników . Foma ma duże kontrasty . Kluczem jest czeska foma przedstawiciel Fotoprestige Tarnobrzeg . Choc i innymi metodami tez uzyska taki efekt
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
pawel1967 napisał/a:
Choc i innymi metodami tez uzyska taki efekt
Ale tutaj forma, czyli efekt, nie jest najważniejsza. Gdyby te zdjęcia nie miały w sobie niczego, to lomo nic by nie dało. Te zdjęcia to nie mentalne lomo. I to zostało nagrodzone.
 
pawel1967 Dołączył: 03 Maj 2006
To szokujące łomo
 

karmazyniello  Dołączył: 05 Lut 2008
pawel1967, no chyba Ci padło na wzrok że mi tu pitolisz o Lomo :shock:
 
pawel1967 Dołączył: 03 Maj 2006
Właśnie lomo tylko większy format dlatego taka rozdzielczośc - niezła i smoła . To tylko jedna możliwość uzyskania takiego efektu . Można jeszcze prześwietlić negatyw i wtedy większe ziarno , wtedy i zorką i każdym małym obrazkiem by zrobił . Nie sądzę aby ktoś robil takie zdjęcia cyfrą . W początkach lat 90tych przychodził do mnie kolega i wywolywalem mu fomę którą on z uporem starego osadnika prześwietlał . Bawił się lubitelem . Nie dał sobie wytlumaczyć że światłomierz jest dla ludzi . I tutaj widzę takie efekty . On jednak nie używał lampy dlatego efektu oświetlenia pierwszego planu nie osiągał
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
pawel1967, powtórzę, "efekt" jest tutaj sprawą wtórną. Kiepskiej opowieści żadna winieta i ziarno nie uratują.
 

wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006
Świetne foty, technika nie ma tu nic do rzeczy. Należało się chłopu.
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
wojtekk napisał/a:
Świetne foty, technika nie ma tu nic do rzeczy. Należało się chłopu.

No właśnie cieszmy się, że Polak dostał nagrodę a nie wydziwiajmy. Przecież nie oceniali tego pierwsi lepsi na niczym się nie znający gostkowie. I nic nie pomoże, że ktoś osiągnąłby podobne efekty w taki czy inny sposób. Trzeba było spróbować i wziąć udział w konkursie. :-P Pzdr.
 

alekw  Dołączył: 27 Wrz 2007
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Sposób mówienia taki sam, jak zdjęcia :-)
 

wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006
Postawiłbym temu panu piwko. Ma mózg.
 

fotostopowicz  Dołączył: 06 Lut 2009
wojtekk napisał/a:
Postawiłbym temu panu piwko. Ma mózg.

Wojtku ja mu właśnie zacząłem nalewać pierwszego pokala :-D
 

wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006
fotostopowicz napisał/a:
Wojtku ja mu właśnie zacząłem nalewać pierwszego pokala
:-D


To mu nalej ode mnie. Łun z Dublińska?
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
wojtekk napisał/a:
Ma mózg.
Zryty.
 

wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006
jorge.martinez napisał/a:
Zryty.


Zależy. Dla mnie zryty mózg ma 90% 'normalnych' ludzi. Ten pan - oceniając pobieżnie - ma go w ogromnym porządku.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
wojtekk napisał/a:
Dla mnie zryty mózg ma 90% 'normalnych' ludzi.

Ciekawe jak oni oceniają tych "normalnych" ;-)
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Ja oceniając pobieżnie uważam, że to co powiedział, to bełkot.

Wolę już oglądać zdjęcia.
 

wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006
jorge.martinez napisał/a:
Ja oceniając pobieżnie uważam, że to co powiedział, to bełkot.
Wolę już oglądać zdjęcia.


Każdemu wedle potrzeb! :)
 

technik219  Dołączył: 25 Sty 2009
Ględzicie jak Tomaszewski, który powiedział, że coś tam jest zrobione wbrew wszelkim regułom i on tego nie rozumie i nie lubi" coś w tym guście. Wszyscy byli wtedy zgodni, że przyznanie się "takiego mistrza" do niezrozumienia w jakiś sposób świadczy o jego wypaleniu, a tym samym odbiera mu legitymację do oceniania i wartościowania dokonań innych fotografów. Bo - jak wtedy uznaliśmy in gremio - artysta jest cały czas niejako w drodze i cały czas poszukuje nowych rozwiązań i środków wyrazu. Jeśli się zatrzyma i uzna, że nie ma czego dalej szukać, to znak, że czas na emeryturę.
Podobna dyskusja dotyczyła nagrody w jakimś zagranicznym konkursie, którą zdobył fotoreportaż z żałoby narodowej. Niektórym się podobał, jednak większość kręciła nosami, a to, że nie oddaje rzeczywistych nastrojów, że pokazuje pewne sprawy w krzywym zwierciadle i w ogóle kupa.
Pisać dalej? Czy wystarczy? Jak to jest? Jak "należy" fotografować? Są jakieś zasady, czy ich nie ma? Jeśli są, to czy są niewzruszalne, czy można sobie je - dowolnie - w buty wkładać lub podcierać sobie? Zdecydujcie.
Nie twierdzę, że ta nagroda jest trafiona lub nie. Na razie chodzi mi o kwestię zasad. Jak sobie obejrzę zdjęcia, być może wyrobię sobie swoje zdanie na ich temat.
Ale, ale... czy to nie jest przypadkiem pewien rodzaj zawiści? No bo ja tu, panie, takie zdjęcia do kosza wyrzucam wprost z utrwalacza, a ten tu, panie, nagrodę dostał!

dodano po jakimś czasie, niezbyt długim:
No i obejrzałem co-nieco. "Nowalijką" to nie jest, ale i nie ma co wybrzydzać. Po prostu facet nie traktuje fotografii w tak ortodoksyjny sposób. Mnie się podoba ta odrobina szaleństwa i nieprzewidywalności. A osiąga ten efekt wykorzystując po wielokroć przypadek. I nie boi się tego, co poczytuję za "plus". Ale ja już taki jestem, że lubię takie dziwne zdjęcia.


Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach