davnes  Dołączył: 18 Lis 2006
  pierścienie posrednie i odwrotnego mocowania +biometar (six)
witam mam pytanko jak sie tego używa-


wytłumaczcie mi jak używać tych pierścieni

 

djack  Dołączył: 22 Kwi 2006
Te pierścieni też są od Psixa? To w takim razie czeka Cię kupienie przejściówki z Psix/m42 albo PK (jesli tak jest)
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
po zdjeciach widac, ze piarscienie maja bagnet psixa, wiec jak pisze djack, bez przejsciowki nie da rady :]
 

davnes  Dołączył: 18 Lis 2006
mam juz przejsciówke ale jak zamocowac wszystko razem zeby trybiło i hulało:] mam six na pk:]
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
na poczatek proponuje biometara w przejsciowke i do body. Jak to zatrybisz, to potem miedzy przejsciowke a biometara pakujesz pierscienie posrednie. Krotko mowiac, przejsciowka zawsze siedzi w body i dopiero do niej przypinasz, co tam popadnie :mrgreen:
 

davnes  Dołączył: 18 Lis 2006
chłopaki rece mnie zaswedziały i odkreciłem taka srubke która jest wkręcona w pierścień biometraaz którym sie ustawia przysłone. nie mozna teraz go tam wsadzic bo przesłona nie działa jak to spowrotem zakręcic ta srubkę zeby zaskoczyło? :-/
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
ja swojej nie wykrece, zeby sprawdzic. Z reszta ja mam wersje MC a nie zebre ;-P
 

davnes  Dołączył: 18 Lis 2006
nawet bym nie radził ale skoro jest wkręcona to mozna ja przeciez wykrecic i wkkrecic tylko jak do kurki wodnej
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
tam mogla byc jakas sprezynka. Moj chyba tez ma taka srubke, ale ona nie ejst wcale malutka i nie wyglda na taka grozna, jak opisujesz ;]
 

davnes  Dołączył: 18 Lis 2006
ona jest długa
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
no to evil porada - rozkladaj dalej i rob zdjecia :evilsmile:
 

davnes  Dołączył: 18 Lis 2006
naprawiłem i nasmarowałem obiektyw działa rewelacyjnie:]
tulejki i redukcje wypolerowałem wszystko wygląda idealnie.
rozbieranie jest dziecinnie proste gorzej montować ale tez się da i nie ma problemu.

mam tylko pytanko dlaczego z przejściówka nie działa mi potwierdzenie ostrości? co mam zrobic?

wstawiam zdjątko



 

Stachu  Dołączył: 27 Kwi 2007
:shock: Fajnie to wygląda ;-) . A jak tam Biometar się spisuje? Warto kupować przejściówkę, żeby go wykorzystać?
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
Stachu napisał/a:
A jak tam Biometar się spisuje? Warto kupować przejściówkę, żeby go wykorzystać?

jak sie nie ma na da70, to warto 8-) Tylko pod swiatlo sie nie pofoci :-/
 

davnes  Dołączył: 18 Lis 2006
 
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 

PiotruśP  Dołączył: 09 Sty 2007
Stachu napisał/a:
jak tam Biometar się spisuje?

Na szybko kiedyś zrobione:

Zdjęcie zrobione bez żadnej przejściówki. Już mi się odwidziało sprzedawanie tego szkła :).
 

Stachu  Dołączył: 27 Kwi 2007
Jak bez przejściówki :shock: :?: Efekt jak z LensBaby (czy jak to się tam zwie).
 

PiotruśP  Dołączył: 09 Sty 2007
No normalnie ... bez przejściówki :mrgreen: . Przyłożyłem szkło na jakieś 3 cm od body i zrobiłem pstryyy :]. Własnie chodzi o lensbaby. Kupiłem to szkło z zamiarem wykonania samemu przejściówki z gumy od przetykacza do klozetu :) lub innej podobnej... ale mi się nie chce/nie mam czasu, bo siedzę na forum... ale kiedyś się wezmę :).
 

Stachu  Dołączył: 27 Kwi 2007
I to chyba będzie najlepszy sposób na godne wykorzystanie tego obiektywu... Dzięki za pomysł :-P .
 

davnes  Dołączył: 18 Lis 2006
ja dzisiaj zrobiłem kila zdjec nabytkiem:

pierścien odwrotnego mocowania i biomear.


sam biometar:


Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach