NaiR  Dołączył: 09 Cze 2006
Tamron 55-200mm F/4-5,6 Di II LD MACRO C/AF
W fotoBasi leży taki obiektyw, z macro (1:1), tani (nawet bardzo), pewnie nic dobrego.
W związku z tym, że od kilku tygodni łamię sobie głowę nad takim szkłem, przychodzą mi już różne, dziwne myśli - może kupić?
Co sądzicie o tym szkle?
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Macro 1:1 ? Ktoś tu ściemnia.
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Musisz sie dowiedzieć czy mogą mieć z bagnetem K. Cena faktycznie ponad połowę tańszy niż DA 55-200.... Fakt, że nie jest SMC, ale raczej nie jest 2 razy gorszy od DA.

Jeśli można analogie snuć, to standardoey Tamron 28-80 (też był w podonej cenie kiedyś) jak na moje gusta był zdumiewająco dobry. Może ten Tamron tez jest niezły, albo chociaż dobry jak na taką cenę?

Idealnie to by było, jak byś podszedł do sklepu, podpiął do aparatu i zrobił parę fotek.
Acha, właśnie czekasz na kastode....
 
NaiR  Dołączył: 09 Cze 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
Macro 1:1 ? Ktoś tu ściemnia.


no właśnie, bardzo zastanawiające, na photodo jest niby test tego obiektywu i na 200mm z ostrością nie jest za dobrze, pentax'owy 55-200 o niebo lepszy (z rawów które ściągnałem od Ciebie), zdjęcie kwiatków - niby macro - to raczej 1:1 nie jest.


zorzyk napisał/a:
Acha, właśnie czekasz na kastode....


Jak w końcu go dorwę, to chyba na 2 dni w plener pójdę :mrgreen:

:mrgreen: :mrgreen:

[ Dodano: 2006-08-16, 20:44 ]
a właściwie to nie na photodo tylko tu: http://www.ephotozine.com...cfm?test_id=411

w sumie nie wiem czy te kwiatki to macro czy nie? Może to crop, żeby pokazać że nie ma aberracji?

Im dłużej patrzę na te zdjęcia, to coraz lepsze się wydają.

 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
NaiR napisał/a:

no właśnie, bardzo zastanawiające, na photodo jest niby test tego obiektywu i na 200mm z ostrością nie jest za dobrze, pentax'owy 50-200 o niebo lepszy (z rawów które ściągnałem od Ciebie), zdjęcie kwiatków - niby macro - to raczej 1:1 nie jest.


Ze strony Tamrona:
Macro Magnification Ratio 1:3.5 (at f=200, MFD 0.95m)
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
> Ze strony Tamrona:
> Macro Magnification Ratio 1:3.5 (at f=200, MFD 0.95m)

... to jak tak, to głosuję za DA 50-200. W końcu NaiR będziesz miał puszkę fullwypas, to szkiełko też nie może być denko od butelki ;-)
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
zorzyk napisał/a:
> Ze strony Tamrona:
> Macro Magnification Ratio 1:3.5 (at f=200, MFD 0.95m)

... to jak tak, to głosuję za DA 50-200. W końcu NaiR będziesz miał puszkę fullwypas, to szkiełko też nie może być denko od butelki ;-)


Pentax ma jescze mniejszą skalę odwzorowania (0.24x - czyli jakieś 1:4)
 
NaiR  Dołączył: 09 Cze 2006
Tak myślę, że to kombinowanie na niewiele się zda i będę musiał się chyba zdecydować na początek na double kit.
:-)

Czy ja dobrze czytam, że to szkło ma plastikowy bagnet? To możliwe? Bo jak pamiętam to chyba kiedyś takich cudów nie było :shock:

In summary, the positive points of the Tamron 55-200mm f/4-5.6 LD Di11 are:
Amazing optical quality for a budget lens
Price makes excellent value for money
Hood included

The negative points are:
Plastic mount (can wear if much lens changing is practiced)
AF is a little slow and noisy.
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
[zorzyk]... to jak tak, to głosuję za DA 50-200. W końcu NaiR będziesz miał puszkę fullwypas, to szkiełko też nie może być denko od butelki ;-)

Pentax ma jescze mniejszą skalę odwzorowania (0.24x - czyli jakieś 1:4)


myśl miałem taką (ale się wyraziłem wysoce nieprecyzyjnie :roll: ) że skoro Tamron nie jest 1:1 (przy nieostrych 200 mm byłaby to jednak zaleta) to ... DA. 8-)
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
NaiR, - wez pentaxa naprawde.....
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Na stronie Tamrona podają mocowania C,M,N i po problemie.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach