Jan  Dołączył: 09 Cze 2007
maniownik napisał/a:
To ja już się pogubiłem. Sprawdziłem to jeszcze raz. Korpus włączam i ustawiam flasha na wireless mode. Metza w opcji remote na slave /jest jeszcze opcja master/control, ustawiam w zasięgu błysku wbudowanej i wyzwalają się dwie lampy. Chyba że nie o to chodzi. Może faktycznie trzeba się napić. :roll:


Ja dopiero dzisiaj zacząłem testować lampę (po prostu nie miałem czasu). Menu w lampie nie jest takie przejrzyste, ale można się przyzwyczaić. U mnie przy identycznych ustawieniach, jak podajesz, są jeszcze na LCD lampy: Channel 1 (1-4), MZoom (24-85) oraz EV (od -3 do +3). Na razie nie mogę dojść, czy auto zomm w Metzu nie będzie działał, kiedy ona jest na Slave.
 

emigrant  Dołączył: 20 Wrz 2006
piotr_luk napisał/a:
czas poszukać dla sigmy nowego właściciela
Zajrzyj do giełdy.
 

Jan  Dołączył: 09 Cze 2007
valdis62 napisał/a:
Cześć, dopiero teraz doczytałem się tej dyskusji.
Po naszym niedzielnym spotkaniu pojechałem jeszcze do roboty popisać trochę nudnych raportów i z braku weny twórczej pomęczyłem jeszcze trochę tego Metza. I o dziwo zaczął działać w trybie master - slave z wbudowaną (widać wyraźnie w odbiciu na przedmiocie obie lampy) Więc jednak się da i nie mam pojęcia dlaczego wcześniej nam nie paliła. Może zasłanialiśmy tę śmieszną małą kopułkę pod palnikiem głównym ?


Może mógłbyś podać konkretne ustawienia (cały zapis na LCD) Metza, bo w body K10D jest tylko możliwość włączenia lub wyłączenia funkcji Wireless lampy. Przynajmniej u mnie (firmware v.1.30).
 
Marudas  Dołączył: 03 Lip 2007
A jak ten metz pracuje z k100d? i czy w ogóle współpracuje?
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
emigrant, lampomacanko dokonane? Bo nie wiem, czy zmówiliście się w końcu z maniownikiem na oględziny i :-B (właściwie kolejność obojętna)
Marudas napisał/a:
A jak ten metz pracuje z k100d? i czy w ogóle współpracuje?
współpracuje, współpracuje
 
Marudas  Dołączył: 03 Lip 2007
a co z wireless mode? kasetka nie ma możliwości ustawienia w korpusie lampy na wireless.

Mógłby ktos zrobić kilka fotek jak wygląda aparat z założonym metzem? fajnie by bylo gdyby byl zalozony na k100d no ale k10 tez mi pasuje.
 

emigrant  Dołączył: 20 Wrz 2006
piotr_luk, Oględziny dokonane. Wprawdzie krótkie, ale wnioski pozytywne. Dziś coś wrzucę.
 

Jan  Dołączył: 09 Cze 2007
Marudas napisał/a:
a co z wireless mode? kasetka nie ma możliwości ustawienia w korpusie lampy na wireless.

Mógłby ktos zrobić kilka fotek jak wygląda aparat z założonym metzem? fajnie by bylo gdyby byl zalozony na k100d no ale k10 tez mi pasuje.


Mogę podrzucić na priv kilka fotek lampy siedzącej na K10D. Pstryknę Finepiksem S602Z, którego trzymam w szafie, sam nie wiem, po co. Ale dopiero jutro, jak wrócę z pracy. Teraz jestem zajety tłumaczeniem instrukcji Metza z de na pl.
 
Marudas  Dołączył: 03 Lip 2007
ok dzięki Jan,
 

StarskiPL  Dołączył: 23 Wrz 2007
Właśnie zamówiłem Metz 58 AF-1P :P Może jutro będzie.
 

valdis62  Dołączył: 12 Cze 2006
Jan napisał/a:
Może mógłbyś podać konkretne ustawienia


Jasne.
Ustawienia w body:
Menu - Custom Setting - Flash in Wireless Mode: 1 (On - Master)
Fn - Flash Mode: W (Wireless Mode)

Ustawienia w Metzu:
Select - Remote - Remote Slave

I już. I działa :-P
 

Jan  Dołączył: 09 Cze 2007
valdis62 napisał/a:
Jan napisał/a:
Może mógłbyś podać konkretne ustawienia


Jasne.
Ustawienia w body:
Menu - Custom Setting - Flash in Wireless Mode: 1 (On - Master)
Fn - Flash Mode: W (Wireless Mode)
Ustawienia w Metzu:
Select - Remote - Remote Slave
I już. I działa :-P


Dzięki za dobre chęci. Problem w tym, że ja w body pod Fn nie mam funkcji Wireless Mode
(mam tylko: pojedyncza klatka, tryb ciągły, samowyzwalacz, samowyzwalacz 2s,
wyzwalanie pilotem, wyzwalanie pilotem 3s).
 

valdis62  Dołączył: 12 Cze 2006
Jan napisał/a:
nie mam funkcji Wireless Mode


Funkcja pojawia się po wgraniu firmware 1.10 lub wyższego.
I trzeba na joyu nacisnąć strzałkę w dół 8-)
 

Jan  Dołączył: 09 Cze 2007
valdis62 napisał/a:
Jan napisał/a:
nie mam funkcji Wireless Mode


Funkcja pojawia się po wgraniu firmware 1.10 lub wyższego.
I trzeba na joyu nacisnąć strzałkę w dół 8-)

Ja mam 1.30, a więc najnowsze. A strzłka w dół, to u mnie włączenie auto flash i auto flash z redukcją czerwonych oczu - i to wszystko. Nie wiem, co jest grane.
 

emigrant  Dołączył: 20 Wrz 2006
Jan, Na kółku trybów na górze aparatu masz zapewne włączony program zielony, bo tylko tam są 2 wymienione przez Ciebie tryby lampy.
Przełącz kólko np. na Av, a pojawi się Wireless mode.
 

valdis62  Dołączył: 12 Cze 2006
emigrant napisał/a:
Przełącz kólko np. na Av


tak naprawdę, to dowolny tryb inny niż zielony
 

Jan  Dołączył: 09 Cze 2007
emigrant napisał/a:
Jan, Na kółku trybów na górze aparatu masz zapewne włączony program zielony, bo tylko tam są 2 wymienione przez Ciebie tryby lampy.
Przełącz kólko np. na Av, a pojawi się Wireless mode.

Zgadza się tak miałem, bo wydawało mi się, że w instrukcji napisali, że Wireless mode działa także w tym trybie. Teraz faktycznie mam ten tryb, ale na kilkanaście pstryknięć udało mi się tylko raz wyzwolić Metza. Może na starość głupieję. W każdym razie dziękuję za cierpliwą pomoc.

[ Dodano: 2007-10-09, 18:39 ]
valdis62 napisał/a:
emigrant napisał/a:
Przełącz kólko np. na Av


tak naprawdę, to dowolny tryb inny niż zielony

Teraz sprawdziłem. Wszystko się zgadza, a te klatki bez błysku dlatego, bo jednak
Metz musi widzieć przodem błysk lampki z aparatu. Trochę dziwne, bo używałem do Finepixa S602Z wraz z Metzem 36 i fotocelą Hamy i zawsze miałem błysk niezależnie jak ta cela była skierowana.
 

emigrant  Dołączył: 20 Wrz 2006
Jan, maniownik pokazywał mi, że czujnik wyzwalający zdalnie lampę znajduje się z prawej strony dolnej części korpusu, bezpośrednio pod górną (obrotową) częścią - patrząc na reflektor w normalnej pozycji.
Jeśli ten czujnik znajdzie się z tyłu, za osią obrotu, to może nie wyzwolić.

[ Dodano: 2007-10-09, 19:23 ]
Instrukcja, str. 190, pozycja 3
 

Jan  Dołączył: 09 Cze 2007
emigrant napisał/a:
Jan, maniownik pokazywał mi, że czujnik wyzwalający zdalnie lampę znajduje się z prawej strony dolnej części korpusu, bezpośrednio pod górną (obrotową) częścią - patrząc na reflektor w normalnej pozycji.
Jeśli ten czujnik znajdzie się z tyłu, za osią obrotu, to może nie wyzwolić.

[ Dodano: 2007-10-09, 19:23 ]
Instrukcja, str. 190, pozycja 3

Wygląda, że nie jest zbyt czuły, przynajmniej "dookólnie". O połozeniu czujnika wiem. Na końcu instrukcji są rysunki i zaznaczono ten sensor. Z tym, że moja instrukcja ma tylko 186 str i na końcu wkładkę z rys. szczegółow lampy, w tym algorytmy menu. Dzięki za zainteresowanie i pomoc.
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
Jan napisał/a:
przynajmniej "dookólnie"
no tak to chyba nigdzie nie ma. Czujnik musi "zobaczyć" błysk z wbudowanej, bo inaczej nie wyzwoli lampy głównej

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach