masterblaster  Dołączył: 04 Cze 2007
  Widział ktoś gdzieś w sprzedaży nową Metz 58AF-1 do Pentaxa?
j.w.

Czy ktoś z was może widział tą lampę w sprzedaży w wersji do Pentax-a?
Lampa zapowiada się bardzo obiecująco, więc jestem ja (i inni pewnie też) żywotnie zainteresowany tym stuffem.
W niektórych polskich sklepach internetowych jest wzmianka, iż wersja dla Pentax miała pojawić się z końcem sierpnia...
Jak wiecie coś to dajcie namiary.

Pozdrawiam
 

Przemas  Dołączył: 11 Gru 2006
Ja gdzieś czytałem że dopiero w połowie września ma być w sklepach. Zapowiada się ciekawy sprzęt.
 
masterblaster  Dołączył: 04 Cze 2007
Przemas napisał/a:
Ja gdzieś czytałem że dopiero w połowie września ma być w sklepach. Zapowiada się ciekawy sprzęt.


No właśnie, trzeba pilotować temat!
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
Nie liczyłbym na szybkie wejście wersji do pentax'a, nawet na stronach metz'a ta wersja jest jeszcze "nieaktywna"

[ Dodano: 2007-09-12, 17:21 ]
A swoja drogą szkoda, że będzie to wersja AF a nie MZ
 
masterblaster  Dołączył: 04 Cze 2007
piotr_luk napisał/a:
Nie liczyłbym na szybkie wejście wersji do pentax'a, nawet na stronach metz'a ta wersja jest jeszcze "nieaktywna"


Jak to nie? Co masz na myśli? Bo coś o niej jest >>> http://2007.metz.de/de/fo...datenblatt.html
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
masterblaster napisał/a:
Jak to nie? Co masz na myśli? Bo coś o niej jest >>>
Sucha informacja, że coś takiego będzie miało takie to a takie parametry - tradycyjna polityka metz'a. Wejdź w wybór lampy dla konkretnego modelu, wybierz K10 albo K100 i wyświetli ci się lista lamp kompatybilnych, wszystkie są dostępne do wyboru oprócz - zgadnij której
 
masterblaster  Dołączył: 04 Cze 2007
Acha... :evil:
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
Metz ma bardzo złe doświadczenia z pentaxem, więc myślę, że zanim wypuszczą nowy model, będą go z kazdej strony po 36 razy oglądać i testować.

[ Dodano: 2007-09-12, 21:11 ]
Jak się tylko pokaże, to od razu sprzedaję sigmę i zakupuję metz'a. Już raz miałem (do minolty) i nigdy nie miałem problemów z prześwietlonym, czy niedoświetlonym zdjęciem
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
piotr_luk napisał/a:
A swoja drogą szkoda, że będzie to wersja AF a nie MZ
A bez metafor? ;-)
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
Gwiazdor, Wersja AF jest dedykowana do konkretnej marki aparatu (P, O, N, C itp.), MZ miała/ma tą zaletę, że posiada wymienne stopki/adaptery, lampę kupujesz raz, a przy zmianie systemu wymieniasz tylko adapter (o wiele tańszy niż lampa) i cieszysz się swoją błyskotką w dalszym ciągu
 
szadok  Dołączył: 12 Kwi 2007
piotr_luk napisał/a:
Wersja AF jest dedykowana do konkretnej marki aparatu (P, O, N, C itp.), MZ miała/ma tą zaletę, że posiada wymienne stopki/adaptery, lampę kupujesz raz, a przy zmianie systemu wymieniasz tylko adapter


Pod warunkiem, że w międzyczasie producenci aparatów czegoś nie zmienią. I tak np Metz MZ54 z cyfrowymi nikonami (D70, D80) działa tylko od wersji 54i starsze wersje MZ54 nie działają choćbyś stopkę dokupił. :-?

[ Dodano: 2007-09-17, 13:48 ]
piotr_luk napisał/a:
Wejdź w wybór lampy dla konkretnego modelu, wybierz K10 albo K100 i wyświetli ci się lista lamp kompatybilnych, wszystkie są dostępne do wyboru oprócz - zgadnij której


These Metz mecablitz are best in performance with this camera:

mecablitz 58 AF-1P
mecablitz 76 MZ-5 digital
mecablitz 45 CL-4 digital
mecablitz 54 MZ-4 / 54 MZ-4i

To chyba dobrze, że już jest... nie..? :roll:
Tak się właśnie zastanawiam, co lepiej wybrać... 54MZ4i czy 58...
Albo jednak sigmę ;-)
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
szadok napisał/a:
Pod warunkiem, że w międzyczasie producenci aparatów czegoś nie zmienią.
W takim przypadku była aktualizacja softu w stopce

szadok napisał/a:
These Metz mecablitz are best in performance with this camera:

mecablitz 58 AF-1P
mecablitz 76 MZ-5 digital
mecablitz 45 CL-4 digital
mecablitz 54 MZ-4 / 54 MZ-4i

To chyba dobrze, że już jest... nie..?
Owszem, na papierze, albo monitorze. Trzy dolne można sobie pięknie kliknąć, pierwszej jakimś dziwnym trafem nie (zapomnieli może podlinkować, co?)
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
Mecablitz 54 MZ-4i P 1 349,- zł czyli mniej więcej w cenie sigmy
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
U Czesia sigma EF-500 DG Super jest za 999, EF-530 będzie pewnie trochę droższa, no ale tej jeszcze nie ma. A ten metz jest wart swojej ceny (miałem poprzednika - 40 MZ-3i). Nad sigmą ma przewagę drugiego palnika.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
piotr_luk napisał/a:
Nad sigmą ma przewagę drugiego palnika.
Wykonanie też lepsze, jak to Metz.
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
argawen napisał/a:
Wykonanie też lepsze, jak to Metz.
Racja, racja, nawet jak dostałem w łapki sigmę, to pomyślałem plastic-fantastic (choć są ponoć jeszcze gorsze). Teraz już mi przeszło
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
piotr_luk napisał/a:
nawet jak dostałem w łapki sigmę, to pomyślałem plastic-fantastic
Miałem w tym samym czasie Sigmę i Pentaxa. Nie ma porównania. Ale Sigma działała, to najważniejsze :mrgreen:
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
argawen napisał/a:
Ale Sigma działała, to najważniejsze :mrgreen:
O tak. Ale i tak się chyba skuszę na metz'a, gdy ten przybędzie
 

emigrant  Dołączył: 20 Wrz 2006
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
emigrant napisał/a:
No to już jest
http://www.allegro.pl/ite...c_nik_can_.html

Ladna!

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach