MCsubi  Dołączył: 27 Paź 2009
Z bateriami litowymi nie ma żartów - lit jest bardzo łatwopalny i nie da się go zgasić wodą. Ubezpiecz mieszkanie, zanim włożysz je do BC700 :mrgreen: :mrgreen:
 

SiekaSS  Dołączył: 11 Maj 2008
 
Ktoś używa VARTA AA 2700 mAh PHOTO ACCU ??
Moje Sanyo eneloop siadają po pół roku...dochodzę do wniosku że lepiej moja puszka działała na Energizerach starych niż na tych nowych ogniwach...Dziś wkładam do BC-700 4 aku Eneloop z czego w jednym pokazuje Null... :-/
 

Teos  Dołączył: 01 Lis 2010
No cóż wszystko się kiedyś psuje, ja na podstawie jednego padniętego aku nie przekreślałbym wszystkich. Zwróć uwagę ile jest dobrych opinii o envelopach i się zastanów, ja też mam kasetkę od ponad 2 lat i od nowości ten sam komplet envelopoow.
A robię sporo zdjęć i często w zimie w nieciekawych warunkach np. -10 stopni.
 

BAN paradziqs  Dołączył: 05 Sie 2009
ale to ze poazuje Null nie oznacza ze aku jest padniete..
jest porpstu wyladowane na maxa i ladowarka go nie widzi... jest w tym watku napisane co z tym zrobic..
 

Artiip  Dołączył: 22 Sty 2010
Dla przypomnienia:
Zostaw te aku na całą noc w ładowarce, powinny się zacząć ładować
lub włóż na 5 min do bardzo prostej ładowarki (zwanej potocznie rozwalaczami aku)
lub zewrzyj pojedynczo dobre ogniwo z tym padniętym tj + do + i - do - (po kolei każde z osobna).
Jeżeli żaden z tych sposobów nie zadziała to niestety masz padnięte na amen. Skoro ci ładuje jakieś inne ogniwa to znaczy że ładowarka sprawna jest.
 

Teos  Dołączył: 01 Lis 2010
Kochani, mam sporo doświadczenia z różnymi akumulatorami, swego czasu bawiłem się w modelarstwo lotnicze RC, również z napędem elektrycznym. Na podstawie tego doświadczenia odradzam pakowanie reanimowanych aku do aparatu, wcześniej czy później szlag je trafi i będzie to najmniej odpowiednia chwila ;-(
W końcu rozmawiamy o jednej sztuce, wartej około 10 PLN, czy to jest naprawdę koszt nie do przejścia ? :evilsmile:
 

BAN gucio-59  Dołączył: 24 Lut 2007
Jaką kupić baterię do K-5 bo znalazolem oferty na alegro;
1. http://allegro.pl/pentax-...1386579575.html
2. http://allegro.pl/new-pen...1366805042.html
3. http://allegro.pl/pentax-...1383379178.html
Ponoć to te same co do K-7 i nie wiem którą wybrać, liczę na pomoc, a czas nagli...
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Coś mi się wydaje, że otrzymałeś już odpowiedź w wątku o K-5 ;-)

We wszystkich podlinkowanych aukcjach kłamią.
 

BAN gucio-59  Dołączył: 24 Lut 2007
Oryginalna ma pojemność : 1860 mAh (14Wh), ale to powyżej maja większe.

[ Dodano: 2010-12-28, 13:34 ]
plwk napisał/a:
We wszystkich podlinkowanych aukcjach kłamią.
To gdzie mogę kupić dobrą?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Np w Batimeksie - ma pojemność wg opisu 1500mAh i w to wierzę.
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Ja kupiłem taką: http://allegro.pl/akumula...1377367560.html Przynajmniej nie kłamią z pojemnością. Wytrzymuje niewiele mniej niz oryginał.
 

BAN gucio-59  Dołączył: 24 Lut 2007
Dada napisał/a:
Ja kupiłem taką: http://allegro.pl/akumula...1377367560.html Przynajmniej nie kłamią z pojemnością.
Dzięki. Takiej podpowiedzi oczekiwałem, a skoro inni podają 2900 mAh to i tak jest więcej niż na oryginale i ma to jakieś znaczenie, po prostu myślę, że będą dłużej działać....
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
nie będą :-D
do k10d/k20d miałem takie z przesadzoną kilka razy pojemnością - działały tak samo długo jak Phottixy o pojemności oryginału

teraz do k-7 mam jakiś najtańszy akumulator ściągnięty z HK za kilka dolarów, pojemność niby taka jak oryginału, trzyma trochę krócej, czyli wszystko w normie

pewnie padnie szybciej, to sobie kolejny za kilka dolarów kupię
 

BAN gucio-59  Dołączył: 24 Lut 2007
opiszon napisał/a:
nie będą
Ok, dzięki... już wszystko jasne ja też tak zrobię i kupię tanie, w końcu będę miał Grip-a a tam wchodzą paluszki, których mam 6 komp. SANYO ENELOOP i to wystarczy...
 

BAN paradziqs  Dołączył: 05 Sie 2009
Dada napisał/a:
Ja kupiłem taką: http://allegro.pl/akumula...1377367560.html Przynajmniej nie kłamią z pojemnością. Wytrzymuje niewiele mniej niz oryginał.


o prosze... a ja musze czekac 6 tygodni na aku z batimexu...
nie wiedzialem ze te trevora (w tak niskiej cenie) tez sa polecane..
 

Adam Sławomir  Dołączył: 07 Maj 2007
Jakby ktoś był na kupnie akumulatorków do K-5 to ja za jakiś tydzień albo dwa (muszę odwiedzić rodzinę) będę miał 2 sztuki oryginałów przywiezionych z USA do sprzedania. Wystawię w dziale giełda jak już będę je miał.
 

BAN gucio-59  Dołączył: 24 Lut 2007
Adam Sławomir napisał/a:
Jakby ktoś był na kupnie akumulatorków do K-5 to ja za jakiś tydzień albo dwa (muszę odwiedzić rodzinę) będę miał 2 sztuki oryginałów przywiezionych z USA do sprzedania. Wystawię w dziale giełda jak już będę je miał.
Szkoda, że nie szybciej 2 dni napisałeś, bo właśnie zamówiłem 1 szt. ale się zastanowię... Napisz na prv po ile sztuka.
 

perl  Dołączył: 24 Wrz 2006
martinwu napisał/a:
"Sanyo ogłosiło wprowadzenie w Europie nowych baterii typu AA. Baterie XX to ładowalne akumulatory niklowo-metalowo-hybrydowe. Ich budowa opiera się na technologii eneloop (niewielki stopień samorozładowania) opracowanej przez firmę Sanyo. Baterie charakteryzują się pojemnością 2500mAh zaś wspomniana funkcja niskiego samorozładowania zapewnia zachowanie 75% energii po roku od ostatniego ładowania (w przypadku braku korzystania z akumulatora). Baterie Sanyo XX oferują stabilne napięcie zasilające i zostały zamknięte w nowych obudowach, ze srebrnymi krzyżami na czarnym tle. Baterie Sanyo XX pojawią się w europejskich sklepach w grudniu w opakowaniach zawierających cztery ogniwa (symbol produktu HR-3UWX-4BP)"


Czy ktoś ma jakieś doświadczenia z Sanyo XX ?
Czy są one wyraźnie lepsze od białych Eneloopów?
Chciałbym zrobić poważny zakup i włożyć 10 sztuk tychże do akumulatora z Canona 1D.
 

wallace  Dołączył: 08 Maj 2010
Jakiś czas temu gdzieś porównywałem dane techniczne "białych" z "XX" i mi utkwiło w głowie, aby jednak przy tych pierwszych pozostać. Pytanie dlaczego? Na pewno białe wytrzymują więcej cykli ładowania i mniej tracą energii po dłuższym czasie leżenia.

Edit;

O tu jesteś jakieś porównanie wg. specyfikacji.
 
MCsubi  Dołączył: 27 Paź 2009
XX mają większą pojemność i tyle, standardowe są wytrzymalsze. 1500 cykli ze specyfikacji to raczej nikt nie uzyska, natomiast można je ładować ogromnymi prądami (nawet 3 A), czyli naładować do pełna w godzinkę.

Nie wiem, jak jest z tą zabytkową baterią od Canona (a zwłaszcza jej ładowarką), ale czasem stare ładowarki nie doładowują eneloopów.

Na marginesie uważajcie na oznaczenia - należy kupować udoskonalone ogniwa HR-3UTGA, a nie stare HR-3UTG.

Naturalnie - ogniwa do baterii muszą być selekcjonowane!!!

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach