BAN gucio-59  Dołączył: 24 Lut 2007
  Akumulatory i ładowarka?
Jak mi tak pomagacie, to mam prośbę co do akumulatorów i ładowarki (szybkiej), jakie polecacie :?: ;-)
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Już niby nie używam( tylko do lampy), ale proponuję Sanyo Eneloop( nowy rodzaj ogniw, długo trzymają pojemność nieużywane, cena 35-40 zł za 4 szt.) oraz ładowarkę BC 700( 130-140 zł). ładowarka ma wszystko czego potrzeba, nawet pomiar pojemności akku.

[ Dodano: 2007-03-02, 14:38 ]
Link do ładowarki
BC 700- Allegro
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
argawen napisał/a:
ale proponuję Sanyo Eneloop(

argawen, a sam używałeś czy wiesz ze słyszenia? Ciekawi mnie bardzo czy faktycznie są lepsze od zwykłych aku, tzn. można więcej fotek trzasnąć? No i czy ładowarka musi być specjalna jakaś czy wystarczy właśnie BC700.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
tomecki, Eneloopów nie mam, bo jak weszły na rynek, to już miałem K10D. Ale chyba ktoś z forum zakupił te akku. Tylko to jest nowy produkt, wiec praktycznie nie ma jeszcze możliwości sprawdzenia czy rzeczywiście trzymają tak długo pojemność. Co do ładowarki, to wystarczy zwykła do Ni-Mh. BC700 jest po prostu "wypasiona". Sprawdza pojemność( może trwać to nawet 2 dni, jak brat mi oznajmił), można ustawić prąd ładowania( chyba od 200 mA, oczywiście na każdy kanał oddzielnie), ma opcję odświeżania itd. Jakbym miał korpus na AA, to bym ją brał.
 

JFK  Dołączył: 04 Sty 2007
Ja mam eneloop.
Co do ilosci fotek to ciezko mi powiedziec bo przesiadlem sie z malpki ze zwyklymi aku na dslr z eneloop ale wyglada na to ze faktycznie same z siebie nie traca tej energii za bardzo.
Jak na razie mam za soba kilkaset (nie chce sklamac ale od ostatniego ladowania chyba cos kolo 600) fotek i kasetka nadal mowi full. Sporo sie nia bawie i przegladam, fotki sciagam tez bezposrednio z aparatu bo mi sie nigdy czytnika nie chce wyciagac. Powiedzmy co 5 fotka z lampa.
Jutro powinienem isc w plenerek wiec dam znac jak sie sprawa ma w nieco nizszych temperaturach bo na razie aparat byl na dworzu raptem pol h.
Laduje sie je normalnymi ladowarkami. Planowalem do kompletu kupic polecana wszedzie bc700 ale odpuscilem sobie zupelnie bo dslr zre baterie znacznie mniej niz malpka (jednak kadrowanie lcd swoje pochlania)
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
JFK, a jake dokładnie masz eneloop-ki 2000? Wygląda to bardzo atrakcyjnie.
 

JFK  Dołączył: 04 Sty 2007
tomecki, tak 2000. Czy atrakcyjnie to nie wiem bo nie mam porownania ale ja osobiscie jestem zadowolony.

hmm jak wy to robicie ze wam tak ladnie nicki pogrubia? recznie sie tak wszyscy zmowili? jakos nie wierze :-)
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
JFK, a kliknij np. w mój nick :mrgreen:
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
JFK, kliknij na mój nick i podziękuj za hinta ;-)

[ Dodano: 2007-03-02, 21:28 ]
tomecki, nie, w mój :!:
 

JFK  Dołączył: 04 Sty 2007
bEEf, slicznie dziekuje :-)
tomecki szori ale mam nawyk czytania od dolu
 

Lenin  Dołączył: 08 Lut 2007
tomecki napisał/a:
argawen napisał/a:
ale proponuję Sanyo Eneloop(

argawen, a sam używałeś czy wiesz ze słyszenia? Ciekawi mnie bardzo czy faktycznie są lepsze od zwykłych aku, tzn. można więcej fotek trzasnąć? No i czy ładowarka musi być specjalna jakaś czy wystarczy właśnie BC700.


Zwykła ładowarka. Natomiast pokazało się coś takiego, jak Ansmann emax. To taki
odpowiednik sanjuszy i gp recyko. Potwierdzam, że mają BARDZO małe skłonności
do samorozładowania.

Pozdrawiam.
 
beagle2  Dołączył: 16 Lut 2007
Ja polecam Enegizera2500 oraz Sanyo2700.
Pomierzylem ich pojemnosc Ladowarka BC 700, wyszlo tyle samo ile w specyfikacji
Z tym, ze Sanyo osiagnelo swoja docelowa pojemnosc dopiero po kilku ladowaniach.
 

BAN gucio-59  Dołączył: 24 Lut 2007
Wszystkim bardzo dziękuję idę kupić ładowarkę, akumulatory i kartę 1GB x2 :-D
 

kosafwc  Dołączył: 24 Lut 2007
Znacie może jakieś łądowarki i akumulatorki CR2? Czy te baterie w ogole trzymaja długo? B moj Mz-50 uzywa cr2 a cena jednej zwykłej baterii cr2 waha się w granicach 20-25zł
 

JFK  Dołączył: 04 Sty 2007
gucio-59 napisał/a:
Wszystkim bardzo dziękuję idę kupić ładowarkę, akumulatory i kartę 1GB x2 :-D

A czemu nie 1x 2 GB?
Cenowo to chyba nawet taniej wyjdzie a nie ma problemu wachlowania kartami w kluczowym momencie.
Jakie sa zalety posiadania dwoch mniejszych?
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
JFK napisał/a:
Jakie sa zalety posiadania dwoch mniejszych?
Jeżeli padnie jedna karta, to pozostanie druga.
 

JFK  Dołączył: 04 Sty 2007
argawen napisał/a:
JFK napisał/a:
Jakie sa zalety posiadania dwoch mniejszych?
Jeżeli padnie jedna karta, to pozostanie druga.

Z tego punktu widzenia to moze lepiej 4x 512? ;-)
A tak powaznie to ile razy w zyciu zdechla ci karta?
Dyski twarde zdychaja znacznie czesciej a jakos nie slyszalem o masowym stosowaniu mirror raid.
To jest jakis argument,oczywiscie, w koncu traci sie dwa razy mniej danych, ale ja osobiscie nie wiem czy utrata wygody plus zwiekszone ryzyko uszkodzenia aparatu kompensuja to bezpieczenstwo.
 

Tok'Ra  Dołączył: 11 Lip 2006
Lepiej miec dwie duze i zmieniac je co np. 50 klatek :mrgreen: Jesli padnie jedna - cos ocaleje na drugiej. Pytanie - jak czesto padaja Wam karty przy foceniu. Ja od ponad pol roku nie odczulem tego zjawiska... Poza tym sa juz fajne programy do wyciagania pozostalosci z padnietych kart, wiec ryzyko tez sie zmniejsza :mrgreen:
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
ja mam Eneloop i mogę spokojnie polecić . Rzeczywiście, nie rozładowują się same - strasznie mnie to denerwowało w zwyczajnych NiMH. Problem polegał na tym, że ładujesz akumulatorki, wsadzasz do aparatu i robisz zdjęcia przez weekend, a potem masz tydzień pracy i nie możesz focić. Następny weekend - baterie coś słabawe, na jeszcze tydzień później - prawie rozładowane. I to niezależnie od liczby zrobionych zdjęć. Chcesz wsadzić świeże baterie - to musisz je najpierw naładować (i czekać), bo naładowanych nie warto przechowywać (same się rozładowują). Z Eneloop nie ma tego problemu - po prostu używasz i już; możesz też trzymać w zapasie naładowane baterie.

Co do ładowarki - też polecam BC700 (sam mam "starszego brata" BC8080), a jeżeli chcesz oszczędzić to po prostu kup jakąś czterokanałową. Nie warto kupować takich które ładują więcej niż jeden akumulator na jednym kanale - w ten sposób wszystkie akumulatorki "wyrównasz do najgorszego" .
 

BAN gucio-59  Dołączył: 24 Lut 2007
JFK, Masz rację i tak też zrobię za chwilę wybieram się do MediaMark, tu będzie najtaniej chyba :?:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach