MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
matth napisał/a:
Eldred, wiadomość do sprzedawcy, że dostałeś uszkodzony towar

Po tym, jak wystawiony został pozytyw ? Gość ma argumenty po swojej stronie. Fotki nikt nie widział wcześniej, stan był idealny. Może powiedzieć (i nikt tego nie udowodni), że to Eldred zrobił.

Na moje, lepiej dać do zakładu i sprawdzić.
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Dada napisał/a:
Eldred napisał/a:
na prawdę może się coś ujawnić z czasem
Niestety tak. Uszkodzenie jest dość spore i tubus pracuje pod kątem, może z czasem uszkodzić sie ślimacznica. A jaki jest opór przy ręcznym ostrzeniu ? A'propos ceny, ja za mojego też tyle chyba dałem, a był w stanie ideał-nówka.

Nie ma żadnego oporu przy ręcznym ostrzeniu, jest płynnie i miękko.

Chyba się przejdę do zakładu w takim razie.. :-(
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Koniecznie.
 
Apazar  Dołączył: 10 Gru 2008
Eldred IMO przy takim skosie to może być duże ryzyko i możesz nie znać dnia ni godziny, kiedy coś się sypnie. Mam nadzieję, że się mylę i bardzo mi przykro, że taka niespodzianka Cię spotkała, bo wiem, że trochę szukałeś portretówki. Ja bym oddał do sprawdzenia. A niezależnie od tego trzeba gadać ze sprzedającym, bo towar był ewidentnie niezgodny z opisem. Spróbować trzeba. Będę trzymał kciuki, żeby ta wada była niegroźna.
 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
MacRayers napisał/a:
matth napisał/a:
Eldred, wiadomość do sprzedawcy, że dostałeś uszkodzony towar

Po tym, jak wystawiony został pozytyw ? Gość ma argumenty po swojej stronie. Fotki nikt nie widział wcześniej, stan był idealny. Może powiedzieć (i nikt tego nie udowodni), że to Eldred zrobił.

Na moje, lepiej dać do zakładu i sprawdzić.


Gdzieś przeoczyłem ten pozytyw.. Ale i tak bym napisał do sprzedawcy, a nuż okaże się człowiekiem :->
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Chodzi o to że nic tam o nic nie zawadza nawet, eh..
Zobaczcie, środek tubusu jest równiutki, tylko ten pierścień wokół, z gwintem filtra jest skrzywiony.


Żal oddawać szkiełka, bo po za tym wszystko z nim ok. :-/
 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
Eldred, ee weź to spróbuj docisnąć, może po prostu ostatni plastik z gwintem na filtr wyskoczył z zaczepu
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
matth, wiesz co.. wolę nic nie dociskać ;-|
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Lepiej oddać do sprawdzenia specjaliście
 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
I tam, niema się co trząść to nie zabawka żeby od dociśnięcia się rozsypała :-P
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Czy ktoś wie może, gdzie w lublinie można to szkiełko komuś pokazać?
 

Stachu  Dołączył: 27 Kwi 2007
Nie wiem jak w Limitedach, ale w eMkach ten pierścień z gwintem filtra jest oddzielnym elementem (jest przykręcony śrubkami do tubusu ze ślimacznicą i układem optycznym). Może po prostu ten jeden pierścień jest krzywy/wygięty? Sprawdź po jakiej osi przesuwa się blok w trakcie ostrzenia (po prostej, czy przekrzywionej). W ostateczności możesz też odkręcić pierścień z napisami i zobaczyć jak to wygląda pod osłonką.
Nie zmienia to jednak faktu, że do sprzedawcy bym napisał. Nic na tym nie stracisz a możesz zyskać.
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Stachu napisał/a:
Sprawdź po jakiej osi przesuwa się blok w trakcie ostrzenia (po prostej, czy przekrzywionej)
Po osi prostej, i jest prosty, tylko właśnie ten pierścień ma jakby z jednej strony wysunięty/wepchnięty, nie wiem jak powinno to wyglądać czy on się całkiem chowa czy zostaje tak z milimetr. Dada możesz sprawdzić jak to u Ciebie wygląda?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Na pewno musi być równo i symetrycznie.
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
matth napisał/a:
plastik
W DA 70 Ltd :evilsmile: :mrgreen:





 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
plwk napisał/a:
Na pewno musi być równo i symetrycznie.
No wiem, ale jeśli u Dady ten tubus chowa się całkiem do poziomu reszty obiektywu, to u mnie część jest wysunięta, a jeśli zostaje z milimetr to u mnie jest wepchana, warto to wiedzieć przed wizytą u specjalisty.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Chyba w rekach nie miał ;-)
 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
Dada, plwk, spadajta i się nie czepiajta :-P ;-)

 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
matth napisał/a:
Gdzieś przeoczyłem ten pozytyw.. Ale i tak bym napisał do sprzedawcy, a nuż okaże się człowiekiem :->

W sumie można, tylko pytanie dlaczego nie dał fotki (podstawowa sprawa przy zakupie obiektywu IMO). No, jakkolwiek życzę kolego Eldred pozytywnego załatwienia sprawy i skupienia się tylko na fotkach.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach