Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Jednak miłość wygrała, jutro powinna przybyć 70/2.4 :-D
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
To się pospieszyłeś ze stopką ;-)
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
plwk, nie mogłem się powstrzymać :oops:
 

slimaczysko  Dołączył: 21 Sie 2008
Eldred - Istnieje jakaś szansa że przedstawisz mały teścik :)??? Chętnie zobaczę co ten słoiczek potrafi w sensownych sytuacjach (czytaj "przy portretach" z większej i mniejszej odległości )... :)
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Na pewno. Dokończę nim kliszę BW kodaka, a potem zrobię jeszcze jakieś porównanie SMC-M50/1.7 VS Da70ltd. ;-)
 

slimaczysko  Dołączył: 21 Sie 2008
Mam nadzieję że na K100D też coś pokarzesz... :) Czekam zatem z niecierpliwością :)
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
Eldred napisał/a:
Jednak miłość wygrała, jutro powinna przybyć 70/2.4 :-D

...no ja czekam na DA* 55 1.4
 
Apazar  Dołączył: 10 Gru 2008
Eldred napisał/a:
Jednak miłość wygrała, jutro powinna przybyć 70/2.4 :-D


Gratuluję! :-) Powinieneś być zadowolony. Mam go od niedawna i chociaż dotychczas kompletnie nie miałem kiedy i gdzie robić nim zdjęć, to moje krótkie laickie porównanie z 18-55 II oraz Heliosem (które według mnie nie są złe) na podobnym kadrze wykazało dużą różnicę w ostrości. Ltd jest ostry od pełnej dziury praktycznie w całym kadrze, choć w przypadku portretu ostrość na brzegu nie jest warunkiem koniecznym. Odpowiada mi "plastyka" zdjęć nim robionych. Wykonanie Ltd jest bardzo porządne i moim zdaniem szybko działa AF.
Niestety na razie nie miałem możliwości przetestowania bokeh. :-/ Ale 9-listkowa przysłona powinna zrobić swoje.

MacRayers napisał/a:
...no ja czekam na DA* 55 1.4


Ja też ;-) Może to bliska ogniskowa do 70 Ltd będzie, ale jeśli okaże się, że DA* jest niezła, to również sobie takie coś kiedyś sprawię. Przydałoby mi się szkło z uszczelnieniami, a ogniskowa około 55 mi bardzo odpowiada, niekoniecznie do portretów.
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Eeeee.. właśnie mało nie dostałem zawału, okazuje się że limited którego kupiłem był walnięty :evil:
tubus który się wysuwa z układem optycznym ma lekką rysę po jednej stronie i jest jakby to powiedzieć zdecentrowany, przy całkiem wsuniętym do środka, po jednej stronie wystaje ok 1.2mm a po drugiej prawie wcale nie wystaje, o dziwo wygląda na to że jest układ optyczny jest ustawiony poprawnie wzdłuż osi optycznej i nie ma problemu ze zdjęciami (przypuszczam że gdyby był on zdecentrowany było by to baardzo widać). Optycznie wszystko jest ok, nic nie obciera, AF śmiga. Tylko ja teraz nie wiem co robić, to szkło tak ostatnio drożeje, że pewnie go nowego nie kupię, a to jest ok tylko ma tą dziwną wadę.
Co byście zrobili na moim miejscu? Ponoć jest jeszcze na gwarancji do marca ale czy takie mechaniczne uszkodzenie było by w ogóle brane pod uwagę?

Zaraz dorzucę zdjęcie obiektywu.

[ Dodano: 2009-01-22, 20:40 ]
Przepraszam że piszę tutaj, ale w innym temacie o tym szkle ostatni post jest mój i nie było by długo odzewu a ja tu zaraz zawału dostanę. :roll:
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
Eldred napisał/a:
Co byście zrobili na moim miejscu? Ponoć jest jeszcze na gwarancji do marca ale czy takie mechaniczne uszkodzenie było by w ogóle brane pod uwagę?

wydaje mi się, że skoro mechaniczne i ma lekką rysę to pewnie nydyrydy. Niech się wypowiedzą użytkownicy tego szkiełka lepiej - jak to u nich wygląda...

[ Dodano: 2009-01-22, 20:51 ]
Pentagram napisał/a:
śliczny kremowy bokeh, znacznie ładniejszy niż z tej portretowej stałki.

Zgadza się. Tylko, że były to oficjalne sample Pentaksa. Tutaj gość dysponuje taką ilością sprzętu (oglądałem jego fotki - od Nikona D3, przez Pentaxa *ista, K-m, K20D, Nikona D80, D90), że na moje to człowiek, który testuje szkła albo gdzieś dostał z lewej partii czy coś. Ja poczekam na oficjalną sample i na testy produkcyjnych szkiełek.
Ty natomiast sample gościa nazwałeś materiałem reklamowym i z tym zgodzić się nie można było (sample z aparatami konkurencji ? tego to nawet w pentaksie chyba nie zrobią)

Poza tym, gośc nie przykłada się do zdjęć - po prostu robi fotki jak leci. Poza jedną fotografią (te krople na niebieskiej pleksi czy szkle) reszta jest strzelona tak praktycznie na odwal. Dlatego nie będę się sugerował jego fotkami. Na jego stronie są fotki z Nikona D3 - niektóre z D80 są lepsze jakościowo.....

[ Dodano: 2009-01-22, 20:52 ]
Eldred napisał/a:
Zaraz dorzucę zdjęcie obiektywu.
czekamy...
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Wrzucam zdjęcie,



Prawdopodobnie może to być tylko ta koncówka tubusa z gwintem na filtr, hm.. niektórzy kupują f50/1.7 z gwintem filtrowym całkiem odłupanym, sprawdziłem osłonę którą się nakręca na ten gwint, nie powoduje winietowania nawet maksymalnie wysunięta chociaż jest odrobinę krzywo :-/

Eh.. no i co tu robić?

[ Dodano: 2009-01-22, 20:55 ]
Na żywo nie wygląda to aż tak drastycznie no i dodam że układ optyczny jest jakby w środku, niezależnie od tego skrzywionego fragmentu :->
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Komuś spadł z aparatem
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Eldred, Gdzie ta rysa ? Odkręciłes osłonkę ? Mało coś ostre to zdjęcie :-P - to nie portret i możesz użyć większej GO :mrgreen:

Na serio za plwk- jest walnięty. Zdecydowanie do zwrotu, nie wiadomo jak i kiedy się ujawni to w optyce, lub w AF-ie. :-/

 

ThomFoto  Dołączył: 07 Lis 2006
będzie Cie męczyło. lepiej wymienić. to fajne szkiełko i ma dawać dużo radochy .
jak napisał plwk obiektyw ewidentnie zaliczył upadek i cholera wie po jakim czasie coś zrypie sie dalej.
ja bym oddał.

 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
plwk napisał/a:
Komuś spadł z aparatem

...chciałem o samo napisać.

[ Dodano: 2009-01-22, 20:58 ]
ThomFoto napisał/a:
ja bym wymienił.

ja też
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
plwk napisał/a:
Komuś spadł z aparatem

Tak właśnie przypuszczam, no ale po pierwsze, optyka wydaje się być w porządku, tzn. nie ma spadku ostrości po żadnej stronie, jest ostry od pełnej dziury, nie ma problemu z af'em, tubus chowa się bez przeszkód.

No i inna sprawa, że to szkło właśnie drożeje a ja je kupiłem za 1300zł więc może taką małą wadę, w zasadzie chyba tylko wizualną mógłbym odpuścić. Szkoda tylko że moja dziewczyna, z której konta kupowałem ten obiektyw, wystawiła już pozytywa kolesiowi eh..

[ Dodano: 2009-01-22, 21:02 ]
Dada napisał/a:
Eldred, Gdzie ta rysa ? Odkręciłes osłonkę ? Mało coś ostre to zdjęcie :-P - to nie portret i możesz użyć większej GO :mrgreen:

Na serio za plwk- jest walnięty. Zdecydowanie do zwrotu, nie wiadomo jak i kiedy się ujawni to w optyce, lub w AF-ie. :-/
weź się nie śmiej ja tu się załamię zaraz, nie chcę go oddawać, bo nie stać mnie na na nowy ze sklepu :( na prawdę może się coś ujawnić z czasem? a rysa jest na tubusie glębiej po tej stronie która nie wystaje.



ThomFoto napisał/a:
będzie Cie męczyło. lepiej wymienić. to fajne szkiełko i ma dawać dużo radochy .
No wiem ale to szkiełko kupiłem na allegro więc raczej go nie wymienię.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Daj do sprawdzenia do jakiegoś zakładu. Nie wiadomo co w środku, lepiej wiedzieć.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
ech Eldred, a nie wydało ci się dziwne, że nie dał zdjęcia pokazującego sprzedawany egzemplarz :?:

bo to co było na tej aukcji, miało widoczny napis fotozakupy

obiektyw do zwrotu, tym bardziej że opisany został jako "stan idealny"
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Eldred napisał/a:
na prawdę może się coś ujawnić z czasem
Niestety tak. Uszkodzenie jest dość spore i tubus pracuje pod kątem, może z czasem uszkodzić sie ślimacznica. A jaki jest opór przy ręcznym ostrzeniu ? A'propos ceny, ja za mojego też tyle chyba dałem, a był w stanie ideał-nówka.
 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
Eldred, wiadomość do sprzedawcy, że dostałeś uszkodzony towar. Rabat albo zwrot kasy jak dla mnie. Zależy czy Ci to przeszkadza czy nie..

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach