Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
A jak myślisz ? :-P Przecież ani Żaba, ani ja nie jesteśmy Twoimi koleżankami.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
taki pewien "rudzielec" ? :roll: 8-) :mrgreen:
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
Dada napisał/a:
Przecież ani Żaba, ani ja nie jesteśmy Twoimi koleżankami.
no co to, to nie. My to są co najwyżej twoje psiapsiułki ;-) :-P
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Fafniak napisał/a:
taki pewien "rudzielec" ?
Ano.
 

Romi  Dołączył: 17 Sty 2008
I ja zdsecydowałem dsie na Tumax'a (Tumax DSL880AF)- jeszce nie dotarł, ale jest w drodze.
Zobaczymy co z tego wyniknie :-/
 
mazi  Dołączył: 12 Lut 2008
Romi napisał/a:
I ja zdsecydowałem dsie na Tumax'a (Tumax DSL880AF)- jeszce nie dotarł, ale jest w drodze.
Zobaczymy co z tego wyniknie :-/


Jak Ci sie trafi to bedzie w miare ok, jak nie to beda problemy. Zycze pierwszej sytuacji.
wiele zainteresowań... wiecznie zbyt mało czasu...
kx0d : grip : 28 f1.8 : f50 f1.7 : 135 f2.8 : 24-70 f2.8 EX : 80-200 : m48 : sb-26

agresywnej moderacji mówię stanowcze NIE !

 

kosafwc  Dołączył: 24 Lut 2007
a ja mam pytanie o wspomaganie AF.
Ten czerwony wzorek wyswietla mi tylko kiedy na K100 ustawie tryby typu scn, nocne, portret czy auto. Na priorytetach, bulb i manual nie dziala. To normalne, czy da sie to jakos wymusic? ;/
 

kabu  Dołączył: 01 Lip 2007
Namierzam się na tą lampę,mam do wydania 500zł więc mile widziane propozycje innych lamp w tym przedziale cenowym :]
ale na allegro wyczaiłem tak jakby dwie wersje w identycznych cenach i chciałbym się dowiedzieć czym one tak na prawde różnią się od siebie,oprócz liczby przewodniej,jedna ma 42 a druga ma 38 te lampy działają identycznie?bo jeśli tak to wychodzi na to żeby brać tą silniejszą skoro ceny są te same,chyba że różnica kryje się w innej kwesti,mógłbym prosić o wytłumaczenie?

http://allegro.pl/item558...entax_w_wa.html 386afz

http://allegro.pl/item553...k110d_k10d.html 386a

Jeszcze jedno: Zamieszkuje Wrocław i kiepsko jest jeśli chodzi o sklepy ze sprzętem fotograficznym do Pentaxa,może ktoś wie czy we Wro znajdzie się sklep z tymi lampami,trochę boję się zakupów przez internet-jeśli chodzi o takie kwoty.
Ewentualnie jak będę musiał brać to przez co polecacie kupić,jakiś sklep internetowy,może allegro? w każdym razie zależy mi na szybkiej i bezpiecznej wysyłce.


Z góry bardzo dziękuje za rozwianie wątpliwości:]
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
kabu napisał/a:
mam do wydania 500zł
Radzę dozbierać i kupić coś bardziej porządnego, nie spotkałem jeszcze nikogo zadowolonego z tego wynalazku
 

volender  Dołączył: 15 Wrz 2008
myśle że za 600 zł możesz kupić używanego metza 48 :-)
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
volender napisał/a:
używanego metza 48
Ewentualnie Sigmę EF-500 DG Super
 

rbucz  Dołączył: 01 Gru 2006
kabu napisał/a:
Namierzam się na tą lampę

ech... kolejny naiwny... Daj sobie spokój z tymi wynalazkami, ich wady zostały już opisane w kilku wątakch, jak nie masz kasy to lepszym wyborem będzie jakaś stara lampa z własną automatyką - taniej i przy odrobinie wprawy da się robić zdjęcia. Jak możesz trochę dołożyć, kup Metza-48 lub którąś Sigmę.
 
kolorem  Dołączył: 05 Mar 2009
nieśmiertelny TUMAX
Witajcie
Wątek o lampach chyba nie umrze.
No a więc tak nabyłem TUMAXA 386 z powyższych postów i innych tematów o lampach wiecie co mnie w nim boli. Właśnie te niedoświetlenia. Na wprost OK napewno lepiej i dalej niż wbudowana, ale odbijanie od sufitu nawet z +3EV błedne.
Udałem sie więc do miasta i w sklepie założyłem Pentaxa 360 i ZDĘBIAŁEM.
Na 2 m wprzód kicha histogram nie wyszedł poza 1/3 z cieni. Podbiłem ją więc o1EV w lampie i raz jeszce no już lepiej. Palik w górę wyjmuje listek aprata +1EV. I t tylko nieznacznie bijemy Tumaxa, a od obiektu byłem 1,5 do 2m .

Już sam nie wiem może w Pentaxowym P-TTL jest coś nie tak?
Wcześniej działem tez TUMAXEM 880 (czyli prostym bez bajerów) ale z minolta z pomiarem ADI. Toż to różnica jak nie wiem. Potrafiłem cały pokój błyskiem od sufitu (po przestawieniu aparaty w TTL-a) załatwić, korektą na +2 na lampie ale ... Tu tłukę +1 na lampie +3 na aparacie i dalej cienista kraina, a na dodatek zakładam dedykowana tego producenta co aparat i też kiszka.

Oj jak sie wkurze to sprzedam nowy nabytek aparatowy i wracam do Minolty A1 z Tumaxem 880

Rzeknijcie jakią mam lampkę założyć czy już tylko Metz 48 mi został??
 
szewczenkowa  Dołączył: 12 Sty 2009
tumax
przeczytałem ten i wiele wątków wnikliwie i zakupiłem bardzo niedawno dla siebie lampę
Tumax DSL880 AF-Z i z k200d współpracuje znakomicie.

Po włączeniu po dłuższej przerwie ładuje się ok. 5 sek, pomiędzy błyskami ładuje się ok 1 sek. Nawet po wyłączeniu na 15 minut czas ładowania wynosi ok 2 sek.

Doświetlenie dodatkową lampką AF pomaga.

A najważniejsze - ekspozycja jest ustawiana bez zarzutu. Zarówno na wprost (z oczywistych względów trzeba zastosować jakiś dyfuzorek) jak i od sufitu. Dobrze się też spisuje na zewnątrz jak i w kompletnej ciemnicy jak również na dużej sali. W sobotę była spora impreza rodzinna i tumax dawał radę!

Wszystko inne zostało już napisane w pierwszym poście i ja to potwierdzam.

Generalnie polecam ze względu na świetny stosunek efekty/cena; różnica w stosunku do wbudowanej lampy jest kolosalna.

Poniżej jedno amatorskie i na szybko ujęcie, prosto w sufit biały na wys. 3m, ściany żółte b. blisko, korekta lampy 0.0, bez dyfuzora, za to mały odbłyśnik z wizytówki i naklejonej nań folii aluminiowej. Innych przykładów póki co nie będzie, bo ktoś z uczestników mógłby sobie nie życzyć.

link do obrazka

[ Dodano: 2009-08-09, 21:37 ]
aha! i nie ma przedbłysku, tylko jeden główny
 
siwyyy77  Dołączył: 24 Lip 2007
szewczenkowa napisał/a:
pomiędzy błyskami ładuje się ok 1 sek.

Błyśnij pełną mocą to zobaczysz jak sekunda potrafi się wydluzyć ;-) specyfikacja twierdzi, że nawet siedmiokrotnie
;-)
szewczenkowa napisał/a:
aha! i nie ma przedbłysku, tylko jeden główny

Oznaczało by to, że lampa nie działa
 
szewczenkowa  Dołączył: 12 Sty 2009
siwyyy77 napisał/a:
Oznaczało by to, że lampa nie działa


zatem bardzo odpowiada mi sposób w jaki ta lampa nie działa :-P
 

WuWu84  Dołączył: 25 Wrz 2007
szewczenkowa napisał/a:
aha! i nie ma przedbłysku, tylko jeden główny

Jest, jest, tylko szczęściarzu go nie widzisz :)
 

andrusz  Dołączył: 28 Lip 2007
Dla zainteresowanych lampa Tumax DSL883AFZ-P Speedlite. Właściwości:
- L.P. 36
- palnik obracany góra-dół
- zoom ręczny: 28-85mm
- obsługuje tylko podstawowy tryb P-TTL (czyli brak automatyki własnej, trybu manualnego, HSS czy trybu bezprzewodowaego)
- posiada lampkę wspomagającą AF (czerwone pionowe paski)
- ma tylko jeden przełącznik: wyłączona, synchro na przednią kurtynę, synchro na tylną kurtynę.

Oto szybkie porównanie efektów działania Tumaksa z systemową lampą Pentax AF-360FGZ. Użyty korpus to Pentax K-5. Pierwsze 3 zdjęcia zrobione zostały lampami skierowanymi na wprost, a kolejne 3 z lampami skierowanymi w sufit (kolejno dla przysłon: f4.0, f5.6 i f8.0, tryb AV).



Komentarz w zasadzie zbędny ;-) Poważną wadą tego Tumaksa jest zupełny brak opcji korekcji błysku (z poziomu korpusu też nie działa) :!:
 

romeoad  Dołączył: 02 Lis 2009
andrusz napisał/a:
obsługuje tylko podstawowy tryb P-TTL

Sądząc ze zdjęć to obsługuje tylko TTL a w żadnym wypadku nie pTTL.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Według specyfikacji obsługuje tylko PTTL.

Wygląda na brak komunikacji i Tumax błyskał cały czas pełną mocą. Możliwe, że to jedna z typowych przypadłości czyli za mała stopka i niedokładne położenie styków. Byś może jakby ją poruszać na stopce "znalazłaby" komunikację (ale po co).

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach