python28  Dołączył: 09 Lis 2009
To czemu szkła które nie działały na jednym K-5 działają na drugim ? Dziwne to tłumaczenie serwisu i co niektórych użytkowników na tym form, skoro coś nie współpracuje to nie współpracuje a nie z jednym body jest wszystko oki a z drugim całkowicie się rozjeżdża.
 
bydziol  Dołączył: 16 Kwi 2009
"Dziwne to tłumaczenie serwisu i co niektórych użytkowników na tym form"
A może to właśnie pracownicy serwisu, lub osoby powiązane z serwisem ;-)


Tak to właśnie bywa w takich miejscach, że znawców cała masa, każdy jest praktycznie serwisantem i ma słuszną odpowiedż w temacie.
To taka nasza cecha narodowa, każdy jest wyjątkowy i zna się praktycznie na wszystkim :-)

Szkoda dyskusji i powracania do tego czy Sigma współpracuje, czy nie.
I ja , a zdaje się nie jestem jedynym, wyrażnie napisałem ,że problem dotyczy również szkieł marki P.
Może więc obrońcy marki, nie będą wybiórczo traktowali tego co napisali koledzy u których problem występuje? ;-)

Ktoś równiez podał link na DP - tam zdaje się jeszcze więcej wpisów..

roeomad:
Bądz kontent w takim razie kolego...
bo rozumiem,że nie zakładasz "skoro u mnie działa, to model musi być doskonały. Cała reszta wpisów tutaj i na zagranicznych forach to indolencja userów" ;-)
8-)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Ktoś opisywał, że z tym problemem zwrócił się do serwisu Sigmy i przyznali, że nad tym pracują i musi poczekać aż dotrze do nich z Japonii nowe oprogramowanie obiektywów, rozwiązujące problem błędów we współpracy z K-5.
 

BAN zamach  Dołączył: 21 Paź 2010
Nie uprawiam żadnych mikroregulacji.Nieudane fotki biorę na siebie.
Ten pająk był trafiony kilkanaście razy tak samo dokładnie,światło żarówka nędzna 60W,półmrok,pod parapetem,lampa
Obiektyw Pentax 18-135 DC WR
 

python28  Dołączył: 09 Lis 2009
No ale sam pomyśl, gdyby było tak jak piszesz to wszystkie obiektywy sigmy nie działały by na puszkach k-5 a mi ani tamron ani sigma nie działała aż nagle na innym body zaczęła pracować poprawnie. No to co w takim układzie ma tu soft w obiektywie do rzeczy? Skoro softu nikt nie zmieniał. Dodam że moja poprzednia puszka z obiektywami firmowymi też nie zbyt dobrze sobie radziła, również trzeba było ustawiać inna korektę w świetle dziennym a inną w żarowym, z tym że w wypadku szkła pentaxa dało się tę korektę wprowadzić bo dla innych moich szkieł brakowało skali.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
To ze sigma nie działa to jest jedna sprawa
Drugą oddzielną kompletnie jest złe trafianie ze szkłami pentaxa.
Problemy ze szkłami sigmy NIKOGO z firm nie będą obchodzić - prócz sigmy - koniec kropka.

A zeby byłośmieszniej to miałem szkła sigmy i miałem różne body pentaxa i o ile z pentaxowymi generalnie nie maiłem problemów to z sigmami "zawsze coś"
I tak miałem dwie praktycznie identyczne puszki - na jednej szkło sigmy działało ok. a na drugiej nie..... Problem w tym ze szkla pentaxa działały na obydwu identycznie.
 

python28  Dołączył: 09 Lis 2009
Fafniak napisał/a:
To ze sigma nie działa to jest jedna sprawa
Drugą oddzielną kompletnie jest złe trafianie ze szkłami pentaxa.
Problemy ze szkłami sigmy NIKOGO z firm nie będą obchodzić - prócz sigmy - koniec kropka.

A zeby byłośmieszniej to miałem szkła sigmy i miałem różne body pentaxa i o ile z pentaxowymi generalnie nie maiłem problemów to z sigmami "zawsze coś"
I tak miałem dwie praktycznie identyczne puszki - na jednej szkło sigmy działało ok. a na drugiej nie..... Problem w tym ze szkla pentaxa działały na obydwu identycznie.
I czego to dowodzi??? Bo jakoś dalej nie rozumie, Dlaczego na jednej puszce w dziennym ostrzą w punkt wszystkie bez kalibracji a w żarowym brak skali, a na drugiej puszce kolor światła nie ma znaczenia.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Mam w domu DL-a, K100D Super i K-7. Obie moje Sigmy działały poprawnie na K100D, Na DL 24-60 miała FF, na K-7 obie miały FF, przy czym 50-150 poza granicą mikroregulacji. Obie były z K-7 w serwisie Sigmy i teraz jest poprawnie.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Pisałem o sigmie
 

romeoad  Dołączył: 02 Lis 2009
Chyba powinienem przytoczyć historyjkę z pewnego serwisu foto. A mianowicie, kiedyś pewien człowiek przyniósł tamże aparat, twierdząc że ma problemy z ustawianiem ostrości. Serwisant sprawdził co i jak i stwierdził, że wszystko jest ok. Nie działo to się w obecności klienta, ale było przeprowadzone zgodnie z zaleceniami producenta. Za parę dni przyszedł klient, zadowolony że jest ok poszedł z aparatem do domu. Wrócił nazajutrz z awanturą, że jest źle. Padały słowa o niekompetencji serwisu itd itp. Na koniec okazało się, że pan postanowił przyoszczędzić na bateriach i wkładał jakieś podróby, które nie trzymały tego samego poziomu napięcia podczas pracy aparatu co skutecznie zakłócało pracę silnika AF: aparat radośnie potwierdzał że jest ostro zanim dokręcił obiektywem, a nie dokręcał, bo prądu nie starczało.

Historyjka ma jakieś 10 lat i miała miejsce w serwisie Minolty. Albo nawet już Koniki Minolty. Niestety nie pamiętam co to był za aparat.

bydziol napisał/a:
rozumiem,że nie zakładasz

Nie zakładam, ale statystycznie rzecz biorąc, to puszek z problemami jest znacznie mniej od tych działających. No i tym, którym działają najnormalniej w świecie nie chce się pisać 'u mnie jest ok' po odkryciu przez kogoś, że u niego nie jest ok. Powodzenia w walce o działający porządnie aparat.
 

hitman1986  Dołączył: 17 Mar 2008
plwk napisał/a:
Obie były z K-7 w serwisie Sigmy i teraz jest poprawnie.

Trzeba wysłać do serwisu producenta szkła czy do Pentaxa ?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Pentax nie poprawi oprogramowania obiektywów Sigmy.
 

Yaner  Dołączył: 11 Sie 2008
Koledzy mniej emocjonalnie, wszyscy mają prawo oczekiwać aby po wydaniu nie małej kasy kupione urządzenie działało zgodnie z oczekiwaniem.

W kwestii Pentax + Sigma rozumiem, że firma Pentax nie wspiera i nie poczuwa się do obowiązku rozwiązywania problemów z Sigmą. To Sigmie zależy aby ich obiektywy się sprzedawały, czyli aby pracowały dobrze z systemami do których są przeznaczane.
I fakt, że z modelem np. K-10 jest OK a z K-5 kiszka, jest owszem drażniący ale nie obliguje Pentaksa do działania. I trzeba, czy się nam to podoba, czy nie z tym faktem pogodzić.
Zupełnie inna kwestia to błędy AF-a ze szkłami Pentaksa.

Dodam, że ze swoim K-5 i skromną szklarnią problemów nie stwierdziłem.
Tym, którzy mają problemy szczerze życzę, w taki czy inny sposób ich rozwiązania.
Bo przecież K-5 to generalnie fajna puszka jest.
 
daśko  Dołączył: 15 Mar 2010
Yaner napisał/a:
mają prawo oczekiwać aby po wydaniu nie małej kasy kupione urządzenie działało zgodnie z oczekiwaniem.

Chyba trochę nie tak. Oczekiwania moga byc tak rózne, ze tego typu stwierdzenie jest zbyt uogólnione.
 

Bucik  Dołączył: 02 Lis 2009
plwk napisał/a:
Pentax nie poprawi oprogramowania obiektywów Sigmy.


Panowie, dobrze spokojniej i mniej chaotycznie :-B

Rozumiem, że gubienie się AF-u w przypadku k5 występuję na AWB?

1. Próbowaliście może przestawić AWB na kelviny * ?
2. Sprawdzaliście na innym pomiarze?

W przypadku C 1100d były nieliczne problemy z AF-em w pomieszczeniach przy zwykłym żarówkowym żółtym oświetleniu. W tamtym przypadku zmiana pomiaru oraz zmiana AWB na dedykowany pomogła.

Być może i w tym przypadku warto by to sprawdzić?

W temacie padło, iż jednemu działa innemu nie. Aparat to taka maszynka, która pozwala na strasznie bardzo sporą ilość ustawień. Być może jest i tak, że jednemu z pomiarem matrycowym śmiga, innemu z innym pomiarem nie?

Jest niestety duża rozbieżność w sprzęcie, podobnie jest z nikonem d7000. Jednym AF śmiga od początku do ..., innym siada po miesiącu. Oj te gadżety "playstation" :-/
 
Adam Dąbrowski  Dołączył: 05 Cze 2010
Cytat
Dodam, że ze swoim K-5 i skromną szklarnią problemów nie stwierdziłem.
Tym, którzy mają problemy szczerze życzę, w taki czy inny sposób ich rozwiązania.
Bo przecież K-5 to generalnie fajna puszka jest.


Czytam Was i współczuje. Ja podobnie jak Yaner nie mam problemów. Sigma trafia w punkt powtarzalnie w dobrym oświetleniu, w sztucznym jak za mało światła to wspomaga doświetleniem i jest ostro. Na statywie zawsze jest ostro każdym obiektywem jaki zakładam, z ręki .. no cóż lata nie te więc cały się kiwam a to ponoć przeszkadza ;-) ponoć po piwku mniej się kiwam :-B
Podobnie jest z K100ds, z łapy rożnie ze statywu ostro.
Pozdrawiam wakacyjnie :->
 

Yaner  Dołączył: 11 Sie 2008
daśko napisał/a:
Yaner napisał/a:
mają prawo oczekiwać aby po wydaniu nie małej kasy kupione urządzenie działało zgodnie z oczekiwaniem.

Chyba trochę nie tak. Oczekiwania moga byc tak rózne, ze tego typu stwierdzenie jest zbyt uogólnione.

Miałem na myśli nazwijmy to świadome oczekiwanie. Ja decydując się na zakup K-5, poświęciłem sporo czasu na czytanie forów, testów, itp. I po długiej walce wewnętrznej i z małżonką ;) doszło do finalizacji w postaci zakupu. Moje oczekiwania opierające się o możliwości sprzętu, zostały spełnione.
 

python28  Dołączył: 09 Lis 2009
Panowie to nie jest tak że ja tutaj burze spokój bo z moją puszką jest coś nie tak, tylko ponownie próbuje się wmówić komuś komu sprzęt nie działa dobrze że tak ma być. Ja po zakupie swojej pierwszej puszki k-5 miałem ten sam problem co koledzy tutaj i wiem że to nie są jakieś wyimaginowany problemy tylko fakty. Napiszę jeszcze raz dla jasności poprzednia puszka na szkłach pentaxa też kulała. Ja rozumiem że puszka może źle współpracować z obiektywem niefirmowym ale dlaczego współpracuje źle tylko w świetle żarowym? Dążę do tego że nie bił bym sigmy za to, tylko po prostu zdarzają się puszki sprawne inaczej i tyle.
 

Artiip  Dołączył: 22 Sty 2010
python28, koledzy tutaj wielokrotnie pisali (w tym i ja) że jeśli jest problem wspólpracy k-5 ze szkłami pentaxa to trzeba do serwisu dać (najlepiej z tym szkłem) koniec kropka, i do "bulu" walczyć z serwisem.
Natomiast pisali również że: uwaga! "szkła nie firmowe mogą niepoprawnie współpracować* z nowo wypuszczonymi puszkami"

Ja jeszcze raz dam radę:
Jeżeli masz problem z "kundelkami" to pomęcz okolicznych pentaksiarzy** o szkła firmowe i sprawdź czy problem nadal występuję.

* w tym dziwne zachowania w świetle żarowym, nieostrzenie na LV czy inne takie, niezależnie że z inną puchą pracowało dobrze.

** w Polsce jest nas sporo i z chęcią pomogą koledze w potrzebie, o ile poprosisz.
 
gleam  Dołączył: 25 Cze 2007
Mam szybkie pytanie, czy ktoś śledzący na bieżąco całe forum ma informacje o numerach seryjnych od jakich k-5tka nie ma w/w problemów, zależy mi na szybkiej informacji bo za 2 dni odbieram zamówiony sprzęt.
Z góry dziękuję.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach