polmaj  Dołączył: 09 Sty 2010
ludzie tym naprawde fajne zdjecia robia wystarczy odpalic flickra ,i jest co ogladac . pozdr no i :-B
 
gin z tonikiem  Dołączył: 17 Paź 2007
badur, a jak w x10 z filmami? Masz może porównanie do jakości filmów z kamer? Mam teraz kilkuletnią kamerę Sony na kastety miniDV i chciałbym (a właściwie moja żona, bo mnie na filmach szczególnie nie zależy) aby jakość nagrań nie była gorsza.
 
Kfan  Dołączył: 02 Mar 2007
polmaj napisał/a:
wiem ,wiem egzotyka , ale takie rzeczy sie zdarzaja ,ostatnio na alledrogo , gosc chcial 3000 , za roczny z tym modulem + 28 -300 , wystawil go od 2 tys biorac pod uwage egzotyke systemu nietrudno zgadnac za ile poszedl , byl czas gdy zastanawialem sie nad sprzedaniem wszystkiego co mam i przesiadke


Poszedł tanio ze względu na egzotykę czy tragiczne parametry?

Matryca wielkości 1/2,3" ze światłem obiektywu F3,5-5,6????
Nie rozumiem jaki to ma sens no ale cóż...

Chyba że na tej stronie w tabelce jest jakiś błąd:
http://www.dpreview.com/reviews/ricohgxrp10
Niemniej patrząc na zdjęcie aparatu jakby to się potwierdza to co w tabelce - rzeczywiste ogniskowwe są zgodne z tej wielkości matrycą.

Parametry IMO tragiczne bo takie światło to mają zoomy 18-200 dla APS-C....

Żaden fotograf o zdrowych zmysłach takiego modułu i jdo tego eszcze za taką kwotę nie kupi.
 
polmaj  Dołączył: 09 Sty 2010
Kfan ,w tym zestawie byly dwa moduly stalogniskowy a 12 czyli 28mm f 2,4 i ten, mnie tak naprawde interesuje w tym systemie , ten 28-300 bylby niejako gratis , w staloogniskowych modulach Ricoha 28mm i 50mm siedzi matryca apsc , jedynym minusem tego systemu sa ceny , ale ja uwazam ze warto tyle zaplacic , moja kasa moj wybor , pozdr

 

triger  Dołączył: 23 Lut 2009
polmaj, Daj spokój, bez sensu wybierasz i tyle! Za to taki SAMSUNG... To jest aparat na miarę naszych możliwości! ;-) :mrgreen:

Dobry pomysł na pracę doktorancką dla kogoś po medycynie mam... "Wpływ diety bogatej w superię 200 i 400 na rozwój poznawczo-behawioralny."
 
polmaj  Dołączył: 09 Sty 2010
nie mam nic przeciwko samsungom , mialem ex 1 i tylko jedno mnie w nim wkurzalo dystorsje na 24mm , sa wieksze niz w sigmie 10-20 na dolnej ogniskowej , jak staralem sie robic zdjecia z przerysowaniem pierwszego planu to wygladaly jak z fisheya, i ich staloogniskowa 16 mm ma tak samo ,pozdr
 

cube007  Dołączył: 12 Mar 2009
Kfan napisał/a:
Żaden fotograf o zdrowych zmysłach takiego modułu i jdo tego eszcze za taką kwotę nie kupi.

polmaj napisał/a:
ja uwazam ze warto tyle zaplacic , moja kasa moj wybor , pozdr

Polmaj - nie jestes fotografem czy nie masz zdrowych zmyslow? :mrgreen: A moze to i to? :-B :-B :-B
 
polmaj  Dołączył: 09 Sty 2010
Polmaj - nie jestes fotografem czy nie masz zdrowych zmyslow? :mrgreen: A moze to i to?

http://pentax.org.pl/viewtopic.php?t=41428 , jak widac tylko tryb zielony nawet ostrosci nie potrafie ustawic :-D
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
polmaj, nie zrozumiałeś aluzji ;-) Zrozum wreszcie, Fuji daje słaby obraz (ciapki i rozmyte szczegóły), Ricoh (w omawianej konfiguracji) jest kiepski i nikt o zdrowych zmysłach nie kupi. Co robi rozsądny fotograf ? No co ? Pomyśl... Zdjęcia ? Daj spokój, nie o zdjęcia tutaj chodzi. ;-)
 
polmaj  Dołączył: 09 Sty 2010
to hobby generalnie niewiele ma wspolnego z rozsadkiem :-) ,pozdr
 
badur  Dołączył: 21 Lis 2006
gin z tonikiem napisał/a:
a jak w x10 z filmami?

Nie bardzo mogę się wypowiedzieć, bo nie mam gdzie odtworzyć. Mój lap jest za słaby żeby je uciągnąć.
 
Kfan  Dołączył: 02 Mar 2007
MacRayers napisał/a:
polmaj, nie zrozumiałeś aluzji ;-) Zrozum wreszcie, Fuji daje słaby obraz (ciapki i rozmyte szczegóły), Ricoh (w omawianej konfiguracji) jest kiepski i nikt o zdrowych zmysłach nie kupi. Co robi rozsądny fotograf ? No co ? Pomyśl... Zdjęcia ? Daj spokój, nie o zdjęcia tutaj chodzi. ;-)


Mała prośba Mac Rayers - prosze nie uogólniać w żłosliwy sposób moich wypowiedzi.
Nie każdy musi być Fanboyem Fuji i nie każdy ma klapki na oczach zrozum to wreszcie.
Do tego nie rozumiem czemu napisanie jakiejś opnii o zabawce do robienia zdjęć powoduje tak agresywne ataki - to wygląda na jakąś złość że ktoś podważa w ogółe Twoją religię.
Czy możemy sie umówić, że będziemy pisać na temat aparatów anie w dziecinny sposób sobie dogryzać?
No wiec w kontekście tego Ricoha to komu polecisz moduł 1/2,3: ze światłem F3,5-F5,6?
do tego przy takiej cenie? Jestem ciekaw bo ja nikomu bo jakby nie patrzeć zawsze znajdę lepsze rzowiązanie w niżzym budżecie.
No ale skoro tak sobie kpisz to może o czymś nie wiem? Moze wprowadzam kogoś w błąd? Jeśli tak to dlaczego o tym nie napiszesz?

Polmaj wiem, ze są i moduły ASP-C niemniej nie bardzo widzę jakąkolwiek wartość dodaną z takiego wyboru przy tych kosztach.
No ale OK jak Ci się podoba to Twoja sprawa.
Uważam, ż eaparat to narzędzie i każdy wie jakie mu dopowiada.
Z linku, który podałeś widzę, że jesteś fotografem bardzo kreatywnym zapewne wiesz co robisz wiec EOT.


triger
kipisz jadem - chłopie opanuj sie jest demokracja wolność słowa o chyba, że jesteś z tych co to i Dodę ukarali za własne zdanie......

Ja szanuję Twoje zdanie - co najwyżej z nim polemizuję ale przy tym nie obrażam Ciebie w żaden sposób a Ty jesteś jakiś taki agresywny - dlaczego?
Myślałeś o tym?
 

triger  Dołączył: 23 Lut 2009
Nie kipię jadem, tylko w każdym wątku o bezlustrowcach obojętnie jakiej firmy czytam peany na temat samsunga i jak to fuji ma orbsy, wypowiedziane mentorskim tonem mającym absolutną rację - święty by się wnerwił. (W tym wątku dałeś radę zjechać wybór Ricoha, nawet nie wczytując się jaki zestaw jest opiswany :mrgreen: ).
Każda decyzja / wpadka jest opisana w jedynym możliwym świetle.

Np. słynne orbsy w x10
Odkryto je => Kfan twierdzi, że aparat bubel i na pewno serwis tego nie ruszy. Nie ma co go kupować.
Oficjalne stanowisko ws. firmware, który miał to naprawiać => Kfan twierdzi, że nie naprawią. Nie ma co go kupować.
Nie naprawili przez firmware całkowicie (tu miałeś rację :D), zapowiedzieli bezpłatną wymianę matryc => Kfan twierdzi, że na pewno nie bezpłatna, a co z gwarancją z innych krajów etc. Nie ma co go kupować.
Fuji wymienia wszystko jak leci, nie pytając o gwarancje, całkowicie za darmo => Kfan twierdzi, że to nie będzie pełnoprawny aparat, bo po wymianie na pewno coś serwis sknoci. Nie ma co go kupować.

Z x100 było to samo. Teraz Ricoh. Do Sony nie ma obiektywów, obiektywy z bagnetem leica M nie mają AF i nie są przeznaczone na matryce cyfrowe, stare konstrukcje. Olek ma małą matrycę (aż 1,3x mniejszą przekątną, ale ma!), więc odpada.

Z drugiej strony Sam zmienia ogniskową planowanego naleśnika z 55mm (ekw. ok. 82mm) do 45mm (ok. 67mm). Z portretówki na coś pomiędzy normalnym szkłem a tele, do normalnego użytku za długie, do portretu za krótkie. "W sumie dla mnie lepiej bo szerzekj widać a zwęzić kadr w takim zakresie to co to za problem?" Bo można zrobić cropa, jak ktoś chce bardziej wąsko. :roll:

Na sensowne argumenty nie reagujesz, ew. pół godziny wywód kwitujesz w stylu "Aha... Ale Samsung..."), to powiedz, jak tu Cię traktować poważnie.

Jakby nie patrzeć jestem trochę poza całą dyskusją (bessa r2a ;-) ), ale się przyglądam nowościom, bo pewnie coś kiedyś z tego (bezlustrowiec lub high-endowy kompakt) kupię. Na prawdę, mocno przesadzasz.

Także z mojej strony EOT, miłej zabawy z samem. Nie chce mi się już prostować tego, co piszesz... Biorę chrupki i idę na widownię.
 
Kfan  Dołączył: 02 Mar 2007
triger napisał/a:
Nie kipię jadem, tylko w każdym wątku o bezlustrowcach obojętnie jakiej firmy czytam peany na temat samsunga i jak to fuji ma orbsy, wypowiedziane mentorskim tonem mającym absolutną rację - święty by się wnerwił. (W tym wątku dałeś radę zjechać wybór Ricoha, nawet nie wczytując się jaki zestaw jest opiswany :mrgreen: ).
Każda decyzja / wpadka jest opisana w jedynym możliwym świetle.

Np. słynne orbsy w x10
Odkryto je => Kfan twierdzi, że aparat bubel i na pewno serwis tego nie ruszy. Nie ma co go kupować.
Oficjalne stanowisko ws. firmware, który miał to naprawiać => Kfan twierdzi, że nie naprawią. Nie ma co go kupować.
Nie naprawili przez firmware całkowicie (tu miałeś rację :D), .


No miałem i ostrzegałem potencjalnych nabywców -ostrzegać nie oznacza wmawiać że nie powinni kupować - decyzja każdy sobie podemuje za siebie, prawda?
triger napisał/a:

zapowiedzieli bezpłatną wymianę matryc => Kfan twierdzi, że na pewno nie bezpłatna, .


Kłamiesz!

Dlaczego?

triger napisał/a:
Kfan twierdzi, że to nie będzie pełnoprawny aparat, bo po wymianie na pewno coś serwis sknoci. Nie ma co go kupować..


Faktycznie mam takie obawy i wtym kontekście radziłem poczekać na następcę X10 z nową sprawną matrycą. No ale znów tylko radziłem nie moj asprawa czy ktoś z tych rad skorzysta.


triger napisał/a:
Z x100 było to samo.


Niby co? Drogie aparaty z wadami fabrycznymi i niewymiennymi obiektywami to niby jest to marzenie fotografa amatora?
Nie można rozpatrzyć ZA i Przeciw?

triger napisał/a:

Teraz Ricoh.

Konkretnie moduł 28-300 - Ty pewnie jesteś zachwycony jego cechami?

triger napisał/a:

Do Sony nie ma obiektywów, obiektywy z bagnetem leica M nie mają AF i nie są przeznaczone na matryce cyfrowe, stare konstrukcje. Olek ma małą matrycę (aż 1,3x mniejszą przekątną, ale ma!), więc odpada.


Stwierdzam fakty - nie ma za wiele obiektywów systemowych, mniejsza matryca to też inne konsekwencje wyboru tak gwoli uświadomienia - albo to ktoś akceptuje albo nie czyjaś decyzja nie moja sprawa - a co miałem napisać że wybór jest taki że walizka na nie to za mało?

Jak sobie ktoś chce nabyć Sony do używania z manualami to nikomu przecież nie odradzam przeciwnie uważam że to najlepsza obecnie "tylna ścianka" na rynku.
[quote="triger"]

Na sensowne argumenty nie reagujesz, ew. pół godziny wywód kwitujesz w stylu "Aha... Ale Samsung..."), to powiedz, jak tu Cię traktować poważnie. /quote]

Sensowne argumenty? Jakie? Wydać więcej i otrzymać mniej?
Może to odwrotnie jest? Pada alternatywa i nagle robi się nerwowo - o co chodzi?
triger napisał/a:

Jakby nie patrzeć jestem trochę poza całą dyskusją (bessa r2a ;-) ), ale się przyglądam nowościom, bo pewnie coś kiedyś z tego (bezlustrowiec lub high-endowy kompakt) kupię. Na prawdę, mocno przesadzasz.

Także z mojej strony EOT, miłej zabawy z samem. Nie chce mi się już prostować tego, co piszesz... Biorę chrupki i idę na widownię.


Słuchaj, nie należę do osób, które mają klapki na oczach.
Staram sie rozumować w miarę trzeźwo bez emocji.
Aparat jest narzędziem do pstrakania zdjeć takich czy innych.
Zależnie od tego jaki jest ich temat potrzebujemy takiego czy innego osprzętu.
Nie ma idealnego aparatu i wszystko o czym tu dyskutujemy to jest wyższość Świąt jednych nad drugimi.
Wiemy jednakże że fotografia jest bardzo drogim hobby.
Ktoś woli wydac majątek na aparat ze stałką
ktoś inny na megazoom a ktoś inny chce miec kilka stałek bo jedna mu nie wystarcza a zoom nie spełnia oczekiwań jakościowych.
Każda z tych osób uzna inny sprzęt za lepszy.
Powiedz wiec jak podejć do tak złożonego tematu?


Wg mnie kompromis polega na tym aby dany sprzęt był możliwie najbardziej wszechstronny, czyli im więcej zadań fotograficznych można nim wykonać tym lepiej, zapewniać jakość zdjęć satysfakcjonującą użytkownika i nie zrujnować jego kieszeni.

Można powiedzieć "jak w erze" no i do tego trzeba by dążyć.

Z tym wszystkim kłóci się inna teoria jaka tu padła tzw feeling co by to nie miało znaczyć.

W pewnych obszarach rzeczywiście popieram Samsunga bo uważam, ze jest konkurencyjny aczkolwiek tylko w pewnych obszarach i prezentuje korzystny stosunek jakości do ceny.

Nie znaczy to, że nie doceniam innnych producentów i że Samsung nie ma wad.
Tym bardziej nikomu nie ubliżam jak wypisuje bzdety o Samsungu a wiele takich można spotkać typu że to telewizory albo lodówki itp. jak już o aparatach to że tragiczne jpgi i w ogóle szajs.
Jednak osobiście od pewnego czasu używam konkretny model i widzę, że te wszystkie uwagi i krytyka to w dużej części jakaś nagonka "działaczy" marketingowych, którzy zaczynają czuć zagrożenie dla swoich produktów a po części opinie osób które mają 1-szy aparat w zyciu nie umieją go ustawić i coś tam bełkoczą.


Jak poda sie argument że obiektyw jest tani to musi być na pewno szajs albo uszkodzony itd. itp.

Jak widzisz podobne rzeczy jak mi zarzucasz mógłbym wytoczyć w kierunku Twoim i paru innych adwersarzy no ale cóż, nie po to jestem na forum żeby się bawić w dziecinadę tylko po to aby się czegoś dowiedzieć, wymienić doświadczenia pomóć nawzajem w pewnych problemach itd itp.
Czy gdziekolwiek krytykuję albo chwalę Twoją Bessę?
Rozumiem doskoanle jak trudna sprawą jest wybór aparatu dla wielu osób.
Jest to trudna decyzja nawet dla doświadczonych osób więc tym bardziej i dla nowicjuszy.
Jak w każdej dziedzinie rozeznanie rynku dużo pomaga.
Przed zakupem warto sprawdzić czy dany produkt spełnia nasze wymagania czy nie ma czegoś lepszego i tańszego albo lepszego a tylko niewiele droższego - prawda?
 

denvi  Dołączył: 09 Lis 2008
Kfan napisał/a:
Słuchaj, nie należę do osób, które mają klapki na oczach.
Staram sie rozumować w miarę trzeźwo bez emocji.

Buhahaha :mrgreen: idę zmienić pampersa!
Kfan napisał/a:
Tym bardziej nikomu nie ubliżam jak wypisuje bzdety o Samsungu a wiele takich można spotkać typu że to telewizory albo lodówki

Stary, jak to Ci ubliża to pora na wizytę u specjalisty.
(No i widzę w powyższych cytatach pewną sprzeczność, czy tylko mi się wydaje? ;-) )
Kfan napisał/a:
wszystkie uwagi i krytyka to w dużej części jakaś nagonka "działaczy" marketingowych, którzy zaczynają czuć zagrożenie dla swoich produktów

Tiaaa... a Elvis żyje.

Jeszcze póki pamiętam,
Kfan napisał/a:
popieram Samsunga bo uważam, ze jest konkurencyjny aczkolwiek tylko w pewnych obszarach i prezentuje korzystny stosunek jakości do ceny.
, dla mnie mogą te eniksy w warzywniaku, w gratisie z natką dorzucać i tak nie wezmę. Coś, co nie ma wizjera optycznego jest nie warte funta kłaków.
W końcu obiecałem... ;-)

 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
denvi, kompromitujesz się tym wpisem.
 

denvi  Dołączył: 09 Lis 2008
jorge.martinez, "skompromisować się" tu nie można, niestety :-/
 
mrawi  Dołączył: 19 Lut 2011
A jednak można :-> .
 
polmaj  Dołączył: 09 Sty 2010
Kfan jestem pstrykaczem , ale lubie pstrykac sprzetem ktory daje mi dobry obrazek i zarazem przyjemnosc z korzystania , nie rozumiem dlaczego czepiles sie tego nieszczesnego modulu 28-300 , wspomnialem tylko o nim przy okazji aukcji internetowej w ktorej byl w komplecie z modulem staloogniskowym z apsc 28mm f 2,4 ktory mnie najbardziej interesowal , generalnie nie deklasowalbym produktow fuji zarowno x 10 jak i x 100 to swietne aparaty , ktore mimo ceny bardzo dobrze sie sprzedaja , wrecz schodza na pniu i x100 kupuja raczej nie amatorzy a doswiadczeni uzytkownicy i chwala sobie , ale ty wiesz lepiej i pewnie go nawet w rekach nie miales , rozumiem ze bezslusterkowce samsumga to jakas rewolucja cyfrowa , ktora niestety przeszla niezauwazona , pozdr no i zycze wiecej zdjec a mniej walk na forum , nie skladaj sie na oltarzu krucjaty samsung kontra reszta swiata na forum Pentaxa
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Idę do lodówki po kolejne piwo ale potem mogę być agresywny.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach