Szumak  Dołączył: 18 Cze 2007
jinxx napisał/a:
- Czy można te aku ładować na szybko (czy jest sens kupić tzw. szybką ładowarkę, np. 15 min. lub 1 godzinną?) ?


Jasne, że tak :->
Możesz ładować je na szybko i dowolną ładowarką, notabene stać Cię chyba na wymianę kompletu aku co miesiąc?
BC-700 jest dla biedaków! :mrgreen:
 

BAN gucio-59  Dołączył: 24 Lut 2007
Podłączyłem nie oryginalny zasilacz (przez pomyłkę) i ładowarka BC 700 - KAPUT :cry: Gwarancja została w kraju, a ja jestem w Niemczech, ale gwarancja chyba nie przyda się w tym przypadku. Proszę do pomoc... :-B
 

hamster  Dołączył: 11 Paź 2006
gucio-59, heh jestem w identycznej sytuacji. Rozebrałem na ładowarkę by chociaż wizualnie ocenić czy coś się nie zwęgliło, niestety nie namierzyłem uszkodzenia. Planuję kupić nową
 

Raven  Dołączył: 03 Gru 2007
Ktoś ma ładowarkę sprzedawaną w komplecie z aku ReCyko? Czy to ustrojstwo wyłącza się po naładowaniu, bo w instrukcji nic nie pisze, a po ładowaniu przez dobę się nie wyłączyło i nie wiem? W instrukcji pisze, że diody informują tylko o podłączeniu do zasilania.
 

dyptam  Dołączył: 14 Kwi 2007
Raven napisał/a:
Ktoś ma ładowarkę sprzedawaną w komplecie z aku ReCyko?
mam i potwierdzam, że u mnie się światełko nie wyłączało po naładowaniu, trochę to wkurzające było więc zakupiłem BC-700 i przez prawie rok spisuje się super, zresztą zbierała dobre opinie użytkowników na tym forum.
 

Raven  Dołączył: 03 Gru 2007
Co za idiota to wymyślił, to skąd mam wiedzieć czy się naładowało, tak mniej więcej po x godzinach? A czy w takim razie ta ładowarka ładuje aż do wyłączenia z gniazdka?
To nawet zwykłe ładowarki energizera mają wyłączanie diod/ładowania.
 

Kiwak  Dołączył: 28 Paź 2007
Jasne, zwykłe się wyłączają....jak mój panasonic po 3 godzinach. Niezależnie od stanu akku.
Sprawdź na tabliczce znamionowej, jakim prądem ładuje i se policz: pojemność akku * 1,4 / prąd z tabliczki = ilość godzin. Jeżeli wynik Ci wyjdzie powyżej 50 godzin, to najprawdopodobniej możesz trzymać akku w tej ładowarce bez przerwy - będą zawsze gotowe do pracy i w pełni naładowane. Oczywiście po tych 50 godzinach....
A prąd o wartości = pojemność akku / 100 jest na pewno całkowicie bezpieczny - takim prądem nie przeładujesz akumulatorka. I sprawdzisz cierpliwość ;-)
BC-700 jest niezła - dowiesz się wszystkiego o swoich akku. Ma jedną wadę: jeśli akku rozładujesz do zera (np. zostawisz włączoną latarkę w szufladzie) to BC-700 w ogóle tego akku nie zobaczy. A taka GP smart 2 i owszem. Jednak tę wadę łatwo ominąć: wystarczy na parę sekund podłączyć taki pusty aku do pełnego (równolegle) i od razu do ładowarki. Działa.

gucio-59 napisał/a:
gwarancja chyba nie przyda się w tym przypadku.

Założę się, że się może przydać: serwis nie musi wiedzieć, dlaczego się zepsuło... ale to już kant jest. Sam pracuję w serwisie i nieraz jest tak, że jestem niemal pewien, że samo się nie zepsuło, ale za rękę nie złapałem....w cenie jest gwarancja.
 

Throwend  Dołączył: 26 Kwi 2007
Heh, nie na ostatni temat ale zawsze można odświeżyc wiedze ;-)

Rzeczona BC i Eneloopy rulezzz.

Do ładowarki przekonałem sie juz po pierwszym ładowaniu - jak mi poszczególne baterie kończyły sie ładować w rozrzucie kilkugodzinnym. "Zwykłe" ładowarki, nie ważne jak szybkie będą, ładują parami. Akumulatory rozładowują sie nierównomiernie, a potem wkładasz je do ładowarki, która ładuje je parami i przez stały czas. Wiec jeden naładowany jest bardziej a drugi mniej. I potem znowu jedna rozładowuje się szybciej od innych i chrzani sie cały komplet. Do tego wysokie prądy ładowania nie są najlepsze... Ja zawsze zostawiam prąd na 100 i laduje przez noc. Drugi komplet to podstawa ;-)

A Eneloopy musiałem kupić na szybko przed wyjazdem w góry więc przepłaciłem. A i tak nie załuję, bo jak juz trafiły do aparatu to nie wyszły z niego bardzo długo - ok 500 zdjęć na nich zrobiłem zanim musiałem je naładować. (mam wyłączony ekran - jak potrzebuje i mam czas zobaczyc co zrobiłem to zobaczę sam)

Ostatnio dziewczyna miała aparat nad jeziorem - przez tydzień. Zrobiła dwieście paredziesiąt zdjęć, potem z tydzień leżał, potem czyściłem matrycę i na koncu pstryknąłem ok. setki zdjęć zanim baterie padły. Na noc trafiły do ładowarki i rano pełne :-) I tak mozna pstrykac. Jak mi sie wyczerpały to włozyłem stare baterie i mi padły po ok 30 fotkach - w tym części bez AF. roczne 2400mAh. I tak długo trzymały...
 

BAN gucio-59  Dołączył: 24 Lut 2007
ggdh napisał/a:
A czemu ten temat jest w obiektywach?
Już jest na swoim miejscu... :lol:
 

Kiwak  Dołączył: 28 Paź 2007
Throwend napisał/a:
"Zwykłe" ładowarki

...zaraz tam zwykłe... ;-) Wspomniana GP smart 2 to ładowarka 4-kanałowa i tylko takie polecam.
 
mirqus  Dołączył: 20 Sie 2007
Jakieś pół roku temu , po wkurzających przejściach z paroma tańszymi ładowarkami, zaszalałem na BC900.
Ładowareczka super, ale... nie wiedziałem wówczas o - tej

:-/
 

Szumak  Dołączył: 18 Cze 2007
A tak, fajne :mrgreen:
Zważywszy, że używam tylko najniższych prądów ładowania to jednak wolę BC-700 + dużą zgrzewkę piwa za cenę tej ładowarki, co nie znaczy, że każdy ma takie skromne wymagania jak ja ;-)
 

BAN gucio-59  Dołączył: 24 Lut 2007
Szumak napisał/a:
że każdy ma takie skromne wymagania jak ja
Ja też mam skromne i BC 700 mi wystarcza... :lol:
 

Kiwak  Dołączył: 28 Paź 2007
Cytat
Procesor siódmej generacji o dokładności 0.001V
ROTFL
Cytat
19 prądów ładowania ........ 10 prądów rozładowania ..... na ponad 10.000 sposobów
??? :shock:
Cytat
algorytmu ładowania w niskiej temperaturze
mdleję
....
itd.
Ja to nazywam faktami marketingowymi. IMO to wszystko powoduje, że trzeba mieć łeb jak stodoła, żeby tak od razu wziąć i uruchomić.
Tak naprawdę, to ta zabawka nie jest w niczym lepsza od BC-700. Czyli "kupuj tańsze albo szpanuj, jak lubisz"
Ja używam tej BC, ale np. moje dzieci, moja żona i moi rodzice zdecydowanie wolą czterokanałową GP, chociaż i tak nie wiedzą, co to znaczy. I zaręczam Wam wszystkim, że dopóki nie mam potrzeby "odświeżenia" akku tudzież sprawdzić jaką ma pojemność, to nic więcej nie trzeba

A, jeszcze to napisali:
Cytat
zerowej delty V (0∆V)
Zerowa delta....
I jeszcze to:
Cytat
Po rozładowaniu ładowarka nie przechodzi automatycznie do ładowania
- czyli trzeba ręcznie uruchomić ładowanie. Dziękuję, postoję.
 

BAN gucio-59  Dołączył: 24 Lut 2007
Kiwak napisał/a:
że trzeba mieć łeb jak stodoła, żeby tak od razu wziąć i uruchomić.
Też tak uważam, a mój komp nie nadąży z wyszukiwaniem objaśnień, czy obsługi tego cholerstwa... :shock:
 
maciek3131  Dołączył: 13 Cze 2008
Polecam Sanyo 2700 , sam mam i świetnie śmigają :D
 

jack  Dołączył: 25 Mar 2007
espresso napisał/a:
włozyłem (do K-7 – przyp. samp) nowe alkaliczne VARTY

powinieneś użyć baterii z dedykacją dla sprzętu foto, chyba powinny działać również opisywane jako heave duty
tak jak pisze l_uka chodzi o wydajność prądową ogniwa
 

rjan  Dołączył: 18 Mar 2008
jack napisał/a:
powinieneś użyć baterii z dedykacją dla sprzętu foto

Np takich: http://www.sklepfotografi...erie-litowe-AA/

Generalnie chodzi o AA litowe.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
espresso napisał/a:
Nie powinny wccale wystartować.
Zdziwiłbyś się.
Dziwne, że taki K200D świetnie działa z akumulatorami AA :-P . Cyfrówka za dużo prądu żre, by stosować zwykłe paluszki.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
espresso napisał/a:
Z kolei zastosowanie do gripa porządnych 6 szt akumulatorków mija się nieco z celem, gdyz tanie nie jest
Wybacz, ale wydanie 60 zł na akumulatorki(eneloop), a wydanie ponad 240 zł za dedykowany akku jest dość znaczną różnicą cenową.
espresso napisał/a:
Tak wiec wydaje się rozsadniejsze uzycie do gripa dedykowanego akumulatora. Nawet będzie lżej, prawdopodobnie dłuzej wytrzyma
Problemem jest zmniejszanie się pojemności dedykowanego akku, po pewnym czasie( gdy nie jest uzywany). Coś o tym wiem. Paluszki w rodzaju Eneloop biją takie akku na głowę.
Choc osobiście preferuję dedykowany akumulator
Dlatego pomysł z dodatkowym koszykiem na zwykłe paluszki, w K-7, jest jak najbardziej trafiony. Wadą jest, jak pisałeś 6 sztuk AA. Trzeba ładować w dwóch turach.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach