Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
xsilver napisał/a:
mi nie chodzi o boki fitryny - tylko o jej gorna krawedz.
- dokladnie ma to znaczenie - jezeli chcesz zobaczyc jakie to stan na srodku drzwi i zrob dwa kroki w bok......a potem ustaw tak aparat zeby gorna krawedz byla rownolegla do kadru.... - powodzenia - to oczywiscie przesadzony przypadek ...ale pzwoli ci moze zrozumiec dlaczego dokladne ustawienie jest tak istotne
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
to jest kwestia zle ustawionego sensora a nie matowki.
 
xsilver  Dołączył: 17 Mar 2008
rozumiem - ale blad ustaiwnia statywu moze wynosic kilka centymetrow - wiec to raczej nieistotne - a przynajmniej efekt nie bylby tak powalajacy ... dla pewnosci postawilem idealnie na srodku - i jest to samo .




moim zdaniem to zle ustawiony wizjer - bo gdy korpus aparatu jest wypozsiomowany - jest rownolegle do krawedzi drzwi to obraz po zrobieniu zdjecia jest prosty :
-> jesli korpus wypoziomowany , krawedz drzwi pozioma -> zdjecie poziome -> sensor poziomy -> wiec sensor jest poziomo ...

zensor poziomo -> obraz w wiejerze krzywo -> wizjer krzywo , sensor poziomo - > z prostego rozumowania wychodzi ze to wina wizjera a nie sensora !


zxadzwonie do serwisu po swietach i zapytam
 
stachu74  Dołączył: 25 Sie 2007
Mam podobny problem jak xsilver w Samsungu GX-10. Robiłem testy na statywie i wychodzi z tego, że gdy aparat jest dobrze ustawiony to zdjęcia wychodzą równe mimo niepoprawnego (przekrzywionego) kadru w wizjerze. Jest to więc na pewno kwestia ustawienia matówki lub pryzmatu (a może lustra). Pisałem w tej sprawie do serwisu Samsunga ale stwierdzili, że tak na odległość nie mogą nic powiedzieć i trzeba do nich wysłać sprzęt. Na pewno tak zrobię gdy dłużej nie będę potrzebował aparatu. Ciekawe co wymyśli w tej kwestii serwis Pentaxa.
 
xsilver  Dołączył: 17 Mar 2008
to jest jakas kompromitacja firmy pentax i samsung - dzis bylem w MM i kolejna k10 ma to samo ( tylko w mniejszym stopniu ) . jak mozna wypuscic taki badziew z fabryki - nikt tego szajsu nie testuje ? i to ma byc lustrzanka - to jakis szajs a nie aparat za 2tys zl !


dzwonilem dzis na serwis - i stwierdzili ze nie moga tego tak zdiagnozowac na odleglosc , ale twierdza ze nic tam sie w srodku nie da ustawic ...


moj aparat poszedł dzis do reklamacji - odpowiednie pisemko oczywiscie im napisalem - i poruszylem w nim takze problem badziewnego automatycznego balansu bieli .
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
xsilver napisał/a:
i poruszylem w nim takze problem badziewnego automatycznego balansu bieli .
Na pewno będą poruszeni.
 
xsilver  Dołączył: 17 Mar 2008
argawen napisał/a:
xsilver napisał/a:
i poruszylem w nim takze problem badziewnego automatycznego balansu bieli .
Na pewno będą poruszeni.


napewno ... ale niech sobie nie myślą ... zresztą co mnie to - oni za ten szajs odpowiadaja ...
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
xsilver napisał/a:
oni za ten szajs odpowiadaja ...

A nie producent?
 
xsilver  Dołączył: 17 Mar 2008
ja sprzet mam z MM - a co oni z tym beda robic , gdzie wysylac itp nie obchodzi mnie ...
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
xsilver, chodziło o "badziewny" WB. Co MM ma do tego ?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Bo w MM kadyszki leżą przy świetlówkach i się im w oprogramowaniu miesza
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
xsilver napisał/a:
ja sprzet mam z MM - a co oni z tym beda robic , gdzie wysylac itp nie obchodzi mnie ...
- a to sie zdziwisz......
badziewny WB ? (AWB w sztucznym sie nie wyrabia? (tak ma 90% lustrzanek)
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Proponuję Olympus C-4000. Dla mnie miał świetny AWB :mrgreen: .
 

ArturMaly  Dołączył: 26 Gru 2007
xsilver wydaje mi sie ze odpowiedni sprzet dla ciebie to TEN APARAT, pewnie stosunek ceny do jakości będzie odpowiedni...
 
xsilver  Dołączył: 17 Mar 2008
ArturMaly napisał/a:
xsilver wydaje mi sie ze odpowiedni sprzet dla ciebie to TEN APARAT, pewnie stosunek ceny do jakości będzie odpowiedni...



chyba za duzo dzis zdjec pod słonce zrobileś i dlatego ci sie zart wyostrzył ...


to wedlug Ciebie od aparatu za 2tys nie mozna wymagac poprawnego robienia zdjec ? mialem kilka aparatow ( lustrzanek analogowych , kompaktow cyfrowych itp ) i tam nie bylo takich problemow - ale fakt firma pentax moze sobie pozwalac na wypuszczanie takich gniotow z fabryki - tylko tak dalej to nie beda sie nazywac pentax tylko "czink pink " .

jak widze niktorzy koledzy chyba sa zakochani w tym napisie - a jak dla mnie napis nie ma znaczenia - ma zanczenie jakos towaru i jego porawne funkcjonowanie - no ale moze inni maja inne zdanie - i ja to szanuje .
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
xsilver napisał/a:
mialem kilka aparatow ( lustrzanek analogowych , kompaktow cyfrowych itp )
W analogu jak ustawiałeś AWB ? Może robili to w labie, nie sądzisz ? Jeżeli chodzi o kompakty, to także nie jest z nimi dobrze.
xsilver napisał/a:
ale fakt firma pentax moze sobie pozwalac na wypuszczanie takich gniotow z fabryki
W jakich warunkach AWB jest badziewiasty ? W domu, przy żarówkach ? Proponuję potestować inne lustrzanki. Można się zdziwić. była już o tym dyskusja na forum.
A mówiąc poważnie proponuje poczytać trochę o WB. Na pewno się przyda.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
xsilver, - jakosci TRZEBA wymagac....tu masz racje....co do reszty tego nie wiem
zbyt wiele zdjec robilem i robie gdzie musze ustawic bardzo precyzyjnie kadr- przy reprodukcjach chocby i wiem jak czasem ciezko jest dobrze ustawic kadr...
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
xsilver napisał/a:
to wedlug Ciebie od aparatu za 2tys nie mozna wymagac poprawnego robienia zdjec ?

Nie, bo to nie aparat robi zdjecia.

 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
dan, to nie ArturMaly napisał :-P . Tylko xsilver :mrgreen:
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
ups!

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach