pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
jaad75 napisał/a:
ISO100, druga połowa na ISO800

Przecież tak działa EXR, o ile dobrze kojarzę. Tak działało SuperCCD(mniejsze sensory były mniej czułe). Chodzi o to, żeby nie komplikować nic w obecnej konstrukcji zwykłej matrycy. Nie wiem tylko, czy migawka elektroniczna to tylko implementacja softwareowa, czy też elektroniczna, ale modyfikacja matryc nie jest problemem, bo przecież filmujące lustrzanki mają elektroniczną migawkę! Szkoda tylko, że nie zczytuje całej matrycy od razu. To może być problemem w implementacji mojego pomysłu. No i musiałaby mieć możliwość robić odczyt w ciągu 1/1000s po poprzednim, bo inaczej użyteczność tego "ficzeru" byłaby ograniczona do dość statecznych scen.
A tak np. 2 ekspozycje:
1/500s
1/125s,
łączny czas niewiele większy niż 1/125s, więc poruszenie niewielkie, jeśli zostanie zachowana ta kolejność, a nie na odwrót.
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
pawelek-79, matryce Canona już teraz moża w ten sposób wysterowywać:
http://www.magiclantern.f...hp?topic=7139.0
http://photography-on-the...d.php?t=1333150
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
jaad75 napisał/a:
matryce Canona już teraz moża w ten sposób wysterowywać:

Ale ja piszę o dwóch ekspozycjach z różnymi czasami po to, aby nie podbijać ISO, chociaż taka jakość iso1600, jaką oferują obecne aparaty, jest absolutnie satysfakcjonująca.
A co do sposobu działania w Twoim linku - jak rozumiem, działa to jak matryca EXR, bo tamta też podbija czułość, ale ona wymaga 2 oddzielonych elektrycznie matryc. Jak to się udało uzyskać w Canonie z tradycyjną matrycą?
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
pawelek-79, różny gain, co drugą linię. Potem bierzesz cienie z górnej (gęstej bitowo) części tej ekspozycji z wyższą czułością, czyli robisz HDR na jednej klatce z jednoczesnego naświetlenia z różnymi czułościami.
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
jaad75 napisał/a:
różny gain, co drugą linię.

Ja po prostu nie wiedziałem, że tak się da z tradycyjnej matrycy. Jak Fuji reklamował EXR, to w materiałach było coś o specjalnej konstrukcji matrycy to umożliwiającej, a tu się okazuje, że w zwykłym CMOSie tak można.
 

Dariusz  Dołączył: 02 Wrz 2013
Oczywiście poczekamy-zobaczymy, ale wiele plotek wskazuje na to, że Ricoh wysłuchał jednak jednej z naszych modeł i szykuje się do premiery retrostylizowanej lustrzanki "K-L"
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
opiszon napisał/a:
no i pozostaje kwestia rozwiązania mocowania matrycy w tej sytuacji - bo chciałbyś wprowadzić dodatkowy stopień swobody - matryca musiałaby chyba być utrzymywana przez pole siłowe

Nie wiem, jak to jest zrobione w Olympusie, ale oni już ten problem rozwiązali, bo czymże innym jak nie tiltem w 3 płaszczyznach plus shift góra-dół, prawo-lewo jest 5 osiowa stabilizacja matrycy?
Chyba się jednak da.
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
pawelek-79, ona jest trójosiowa, ma 5 stopni swobody. ;-)
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
jaad75 napisał/a:
ma 5 stopni swobody

A wiesz może, co to znaczy?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Pięć stopni swobody, w prostokątnym układzie współrzędnych, oznacza możliwość przesunięcia wzdłuż trzech osi i obrotu względem dwóch osi lub przesunięcia względem dwóch osi i obrotu względem trzech.
 

komisarz  Dołączył: 09 Maj 2011
Wracając do głównego wątku to misie marzy (chyba juz było), aparat aps lub ff z zaj..stą matrycą ogołocony ze wszystkiego! wyszystkiego! żeby zostało nic!

Ups. gdzie moje tabletki?

chodzi mnie o aparat bez filmowania, bez funkcji para-fotoszopowych itp itd. - po prostu aparat fotograficzny
 

squonk  Dołączył: 01 Wrz 2008
o tak, tak :mrgreen: :mrgreen:
 

Jacek S  Dołączył: 28 Kwi 2008
komisarz napisał/a:
chodzi mnie o aparat bez filmowania, bez funkcji para-fotoszopowych itp itd. - po prostu aparat fotograficzny


Sukces murowany, na poziomie telefonu komórkowego bez sms i ładowarki, żeby nawet nie służył do dzwonienia tylko do noszenia :-)
 

komisarz  Dołączył: 09 Maj 2011
Jacek S, porównanie całkowicie chybione (choć jakby dawali tańsze telefony bez funkcji sms, to bym wziął, bo do niczego mi one niepotrzebne).

Jeżeli wykastrowanie korpusu z "niefotograficznych" ficzerów skutkowałoby zmniejszeniem ceny (a to jednak wcale nie takie oczywiste) to zaprawdę powiadam Ci, "sukces murowany".
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
komisarz napisał/a:
Jeżeli wykastrowanie korpusu z "niefotograficznych" ficzerów skutkowałoby zmniejszeniem ceny (a to jednak wcale nie takie oczywiste) to zaprawdę powiadam Ci, "sukces murowany".
Zaprawdę powiadam Ci, że taki korpus byłby z pewnością droższy.

Jestem bardzo ciekaw czy PentaRico pójdzie drogą Nikona i wyprodukuje niepraktyczny aparat na bazie np. K-3, który wszakże będzie wyglądał retro i będzie od K-3 droższy :-)
 

Jacek S  Dołączył: 28 Kwi 2008
komisarz,

Telefony masz od złotówki w abonamencie. Bez abonamentu prosty telefon kosztuje od kilkudziesięciu złotych. Ile znasz osób które taki używają? Bo ja tylko moją mamę prawie osiemdziesięcioletnią :-)

PS. Ty nie potrzebujesz sms, a pewnie znajdzie się i taki co nie musi dzwonić ale wypada mieć telefon. Pewnie to taki sam margines jak liczba ludności, która chciałaby nosić wykastrowany aparat. To że na tym forum kilka osób napisze że może by kupiło gdyby był tani to nie znaczy że zaraz komuś się opłaci stworzyć linię produkcyjną. :-)
 

komisarz  Dołączył: 09 Maj 2011
Jacek S, dorzuć moja mamę 60-letnią :-)

Rzeczywiście, znając życie taki aparat kosztowałby 2x więcej.
 

seawolf688  Dołączył: 27 Maj 2011
komisarz napisał/a:

chodzi mnie o aparat bez filmowania, bez funkcji para-fotoszopowych itp itd. - po prostu aparat fotograficzny


to ja mam takie coś - k100d super - nie filmuje, nie ma fotoszopa inside, AF taki, że w sumie styl retro (ręczne ustawianie ostrości) aż się prosi o użycie... :lol:
 

romeck  Dołączył: 18 Lut 2011
komisarz napisał/a:
telefony bez funkcji sms

:) Coś takiego nie istnieje!
 

zlaskovik  Dołączył: 13 Maj 2008
Możliwość dowolnej regulacji szybkości zdjeć seryjnych i możliwość ustawienia zakresu czasów w trybie tv

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach