miklo  Dołączył: 09 Lip 2007
Miałem matrycę tej konstukcji w kompakcie (Fuji S20Pro). Oczywiście nie ma co porównywać jakości obrazka, ale zapas w światłach zatyka. Na prawdę. Pokażę to, co pokazywałem na forum Nikona onegdaj natenczas ;-)

Robiłem próbę, czy wężyk od Praktici zadziała z moim kompaktem. Był w trybie M po zdjęciach wieczorem. Więc przepalił jak 150:


Po załadowaniu RAWa w ACR i korekcie ekspozycji o -3.7EV (!) i lekki dociągnięciu cieni w górę:


Fajnie? :-)

Nadal uważacie, że to żaden postęp?
 

cypis  Dołączył: 18 Gru 2006
o kurka :shock:
 
miklo  Dołączył: 09 Lip 2007
Problem jest taki, że te małe pikselki dają sporo szumu. Ale można naświetlać NA CIENIE - czyli wyjarać światła i je potem spoko w post processie wyciągnąć. A cienie naświetlone cacy.
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
Kfan napisał/a:

Jakość zdjęć na amatorski użytek OK ale nie odważyłbym się robić tym sprzętem zawodowo - musiałbym wtedy kupić minimum Canona 5D.


taa :)
trzeba się nauczyć używać porządnie po prostu..
zresztą zawodowo to szeroka definicja= napewno na śluby i imprezy okolicznościowe za kaske to starczy aż nadto (następna generacja - k100/10d )
do foto reklamowej też.. właściwie to do wszystkiego do czego się używa maloobrazkowej lustrzanki. (foto pstryków pseudo reporterów co 11klatek/s robią politykom i fotografie sportową/dzikich zwierzaków pomijam)
 

konopia  Dołączył: 24 Kwi 2007
:shock: :shock: :shock:
szczena mi opadła,
wynikałoby z tego ze wystarczy sprawdzić na ile można sobie pozwolić i "przepalać" światło, dbają o dobre naświetlenie cieni a sukcesem do poprawnej ekspozycji będzie dobrze skalibrowany monitor i mocny komp....... wymiękam


dobrze że oni mają "właściwy" bagnet przy tych swoich puszkach :-D
 
miklo  Dołączył: 09 Lip 2007
Jak pisałem wcześniej - małe pikselki potrafią dawać spory szum, więc nie można przepalać regularnie bez opamiętania. Ale zawsze jest się z czego ratować.

Dla niedowiarków polecam testy S3 i S5 na dpreview - tam też są "cofki" o kilka EV.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach