kowalski89  Dołączył: 11 Cze 2008
witusch napisał/a:
to po co Ci ten topic? Pytasz o zdanie innych a potem sie dziwisz jak ktos tlumaczy Ci podstawy fotografii.


? Czy ja napisałem że się dziwie? Nie rozumiem o co Tobie chodzi...Chyba normalne jest że wystawiając je tutaj do oceny liczę na komentarze-zarówno pozytywne jak i negatywne...pytania zadaję nie w celu dziwienia się tylko w celu zrozumienia co robie źle...bo co mi da to że usłyszę że robie złe zdjęcia...ja właśnie chcę się dowiedzieć dlaczego są złe...i dziękuję Tobie za to że zwróciłeś na to uwagę bo teraz wiem że muszę nad tym popracować...

Nie rozumiem tylko agresywnego tonu tej wypowiedzi...niepotrzebne to wszystko...

Pozdrawiam serdecznie
 
kowalski89  Dołączył: 11 Cze 2008
witusch napisał/a:
dowiedzialem sie, ze tak naprawde to wolisz do wszystkiego dochodzic sam


to nie tak...przeczytaj proszę jeszcze raz ostatni mój post i zobaczysz że liczę się z Twoim zdaniem bo dzięki niemu wiem na co zwrócić uwagę...

Naprawdę uważam że nie ma się sensu kłócić...
 
kowalski89  Dołączył: 11 Cze 2008
Dokładnie ;-) :-B
 

Wahhim  Dołączył: 28 Maj 2008
kowalski89, jak na pierwsze zdjęcia - ujdzie. Poczytaj sobie o kompozycji kadru. Warto.
 
kowalski89  Dołączył: 11 Cze 2008
Witam ponownie...tym razem fotki różne ale głównie sport



6.


7.


8.


9.


Tu nie wiedziałem które wrzucić więc pokazuje oba

10.


11.


12.


13.


14.


15.


16.
 
oleczka  Dołączyła: 28 Gru 2007
yyy, te zdjęcia chyba nie są tak złe, że znawcom słów brakuje? ;)
 

A610  Dołączył: 15 Sie 2007
Starałbym się zwracać uwagę na szczegóły (do dziś pamiętam pierwszy komentarz: dlaczego autor obciął stopę?). Np. 15 (właśnie stopa), 14 - łokieć po lewej. Takie szczegóły na obrzeżach kadru zwracają uwagę i odciągają wzrok widza. Myślę, że nie wymaga to wysokich umiejętności. Nr 9 nie trzyma pionu (też jedna z podstawowych rzeczy, na które warto zwracać uwagę).
Nr 2 - próbowałbym obciąć rynnę po lewej i górę kadru - ja patrzę na dekolt, a facet na kolano. po przycięciu wzrok widza przesuwa się między twarzą faceta i kolanem młodej damy i wyobraźnia zaczyna kombinować, o czym myśli brodaty...
Pozdro
 
kowalski89  Dołączył: 11 Cze 2008
A610 napisał/a:
. Nr 9 nie trzyma pionu


Dla mnie właśnie taki pochylony kadr dodaje dynamiki...ale ja się nie znam:D
 

Wahhim  Dołączył: 28 Maj 2008
Cytat
Dla mnie właśnie taki pochylony kadr dodaje dynamiki...ale ja się nie znam:D


Fotografia byłaby dobra, gdyby nie to, że źle skadrowałeś (obcięta noga) i uzyskałeś słabą głębię ostrości. Pierwszy plan rozmazuje się wraz z tłem i tworzy niewyraźną plamę. Najlepiej ustawić nieco niższą wartość przysłony dla uzyskania efektów. I z całą pewnością warto zastosować szerszy kadr.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach