MvA  Dołączył: 29 Kwi 2006
Iza, bo tref slusznie oponuje przyslowiowemu pieprzeniu kotka za pomoca mlotka :)
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
MvA, właśnie skanuję rolkę z kotkami :mrgreen: ale niestety z małego obrazka, więc nie mam co pokazywać :-P

[ Dodano: 2009-07-13, 22:20 ]
Podzieliłem wątek, żeby nie śmiecić na giełdzie.
 

MvA  Dołączył: 29 Kwi 2006
tref, bo kotki same w sobie sa ok. pieprzniete mlotkiem robia sie albo agresywne, albo jakies takie martwe.

reasumujac: hasla ze sredni format to 6x9 i szlus irytuja mnie. wiem, ze to bylo zartem, ale ktos pozniej poczyta i sie za glowe chwyci :)
 

Iza  Dołączyła: 01 Paź 2007
tref napisał/a:
właśnie skanuję rolkę z kotkami
Dziwię się, że się przyznałeś, że robisz zdjęcia kotkom :-P
 

Generic  Dołączył: 09 Lis 2007
MvA napisał/a:
reasumujac: hasla ze sredni format to 6x9 i szlus irytuja mnie. wiem, ze to bylo zartem, ale ktos pozniej poczyta i sie za glowe chwyci :)


Tak... każdy wie, że 6x12 albo 6x17 to dopiero prawdziwy średni format o-)


Żart oczywiście :-B
 

TLu  Dołączył: 25 Gru 2006
tref, MvA, to są dywagacje, jak w tytule, a Wy nawet uśmieszki na poważnie traktujecie. Dziś trzynasty ale nie piątek, możecie przestać być w szoku ;-) Jak kogoś interesuje średni format to na pewno nie zatrzyma się tylko na tym wątku.
tref pokaż te kotki, co zgubiły by się na średnim formacie ;-)

P.S. wątek bardziej nadaje się do Hyde Parku, niż do Inne systemy. Może wreszcie moderator podaruje mi kawałek wstążeczki za śmiecenie w wątkach.
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
tref napisał/a:
Ale 645 to jest właśnie to. Zapytajcie dana, już on Wam wytłumaczy

Dla mnie, roznice miedzy roznymi srednimi formatami polegaja przede wszystkim na roznych proporcjach. Roznice w ilosci detali, plastyce, glebi ostrosci sa widoczne dopiero od A3+ w gore.

P645n to genialna maszynka, cos jak Contax G1/G2 w malym obrazku - narzedzie do robienia zdjec. Niestety format 4x3 juz mi sie znudzil, i powoli rozgladam sie za Mamiya 7 ;-)
 
kefa  Dołączył: 13 Mar 2008
dan napisał/a:
Niestety format 4x3 juz mi sie znudzil, i powoli rozgladam sie za Mamiya 7 ;-)
Wiedziałem, że długo nie wytrzymasz ;-)
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Rozkładam ręce. ;-)
Czekam na wyprzedaż sześćsetczterdziestekpiątek za bezcen :-P chętnie uzupełnię sobie stopkę. :-D
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
tref napisał/a:
Czekam na wyprzedaż sześćsetczterdziestekpiątek za bezcen

Tanio nie oddam, jak nie pojdzie za tyle, za ile chce, to sobie zostawie :-)
 

MvA  Dołączył: 29 Kwi 2006
TLu, e tam powaznie od razu :-)

do sredniego jakos nie mam cierpliwosci. ale ze masochista ze mnie sprawiam sobie lubitela ;P
 
ryve  Dołączył: 14 Wrz 2006
dan napisał/a:
tref napisał/a:
Czekam na wyprzedaż sześćsetczterdziestekpiątek za bezcen

Tanio nie oddam, jak nie pojdzie za tyle, za ile chce, to sobie zostawie :-)

to tak, jak ja ;-)
jeść nie chce a jak człowiek doła załapie, to weźmie do ręki, pogłaszcze, założy rolkę i komplet baterii, trzaśnie 16 razy migawką i jest cacy :mrgreen:
 

fotonyf  Dołączył: 24 Kwi 2006
A propos zdjęć a nie gadania o sprzęcie,

emigrant napisał/a:
fotonyf napisał/a:
średni format to 6x9
można od razu stykówki :mrgreen:
to zdjęcia rozpoczyna format 30x40. Reszta to wglądówki.
Dlatego taki APS albo 24x36 są na dużo gorszej pozycji niz nawet średni format dla ubogich.

tref napisał/a:
Wszystkich zapalonych posiadaczy 6x7, 6x8, 4x5 8x10 pytam: jak często wyprowadzacie swoje zabawki na spacer? ;-)
Poza tym, taki format to misterium. Nie co dzień jest możliwość znaleźć czas.
Gorzej z możliwościami. Ale nie jest tak źle. Niewiele osób dziwiło się, że na PPD w Łebie targałem ze sobą Mamiyę RZ67 a Sylwek P645 po wydmach. Jak się chce, to się da zrobić.
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
fotonyf napisał/a:
to zdjęcia rozpoczyna format 30x40. Reszta to wglądówki.


Oj, pitolenie w podniebienie... Zdjecie musi zasluzyc na taka odbitke... Kiedy Zbyszek w ostatnich 5 latach zrobiles taka odbitke? Moze z plenerku w Lebie o ktorym nizej wspominasz? :-P

fotonyf napisał/a:
Poza tym, taki format to misterium. Nie co dzień jest możliwość znaleźć czas.
Gorzej z możliwościami.


Owszem... ale kazdy nadaje sie lepiej do czegos innego... O ile faktycznie z 6x7 z np 55/4 fajnie jest pobawic sie ze statywu w krajobraz bawiac sie zewnetrznym swiatlomierzem czy pracujac w studio to juz do przyrody, szybkiego focenia w plenerze, dzieci w ruchu i ich portretow itp zdecydowanie wolalbym 645n z np FA150/2,8...

fotonyf napisał/a:
Jak się chce, to się da zrobić


Tiaaa... szczegolnie w Lebie to bylo mistrzostwo swiata jak sie patrzylo jak Mamiyą 67 strzelales (a wlasciwie probowales strzelac) z reki, ew. opierajac ja o torbe wiszaca na ramieniu... :mrgreen:

Jak myslisz, przy marszu kilka km po plazy bez statywu - lepiej sie sprawdzil 645n Sylwka czy Twoj 67? :-P

Pzdr
Spinner
 

fotonyf  Dołączył: 24 Kwi 2006
Ooo!!
Spinner, jak się cieszę, że żyjesz :-)
Spinner napisał/a:
Zdjecie musi zasluzyc na taka odbitke...
Jasne, że tak.
Spinner napisał/a:
Kiedy Zbyszek w ostatnich 5 latach zrobiles taka odbitke?
Postaram się pokazać coś na jesieni, bo rzeczywiście nigdy nie uwierzysz. Tylko nie licz na rewelacje :-)
Spinner napisał/a:
Tiaaa... szczegolnie w Lebie to bylo mistrzostwo swiata jak sie patrzylo jak Mamiyą 67 strzelales (a wlasciwie probowales strzelac) z reki, ew. opierajac ja o torbe wiszaca na ramieniu... :mrgreen:
Też jestem diehard jak było wtedy widać :mrgreen:
Spinner napisał/a:
Jak myslisz, przy marszu kilka km po plazy bez statywu - lepiej sie sprawdzil 645n Sylwka czy Twoj 67? :-P
Lepiej się sprawdził MX, który tez miałem :-P

P.S.
Może na jesieni wrócimy do plenerków w połowie drogi?
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
fotonyf napisał/a:
Tylko nie licz na rewelacje


Jasne, ze licze na rewelacje - przeciez jak robi fotke ktos, kto uwaza wsio mniejsze niz 30x40 za wglądówki to musi być odlot... No i w koncu wola raz na kilka lat - to musi byc cos wyjatkowego... :evilsmile: :mrgreen:

fotonyf napisał/a:
Lepiej się sprawdził MX, który tez miałem


Wlasnie... bo byl dobrze dopasowany do warunkow - o tym pisalem wyzej...

fotonyf napisał/a:
Może na jesieni wrócimy do plenerków w połowie drogi?


jak najbardziej... tylko piiiissss nie Swiebodzin:-))

Pzdr
Spinner
 

fotonyf  Dołączył: 24 Kwi 2006
Spinner napisał/a:
fotonyf napisał/a:
Może na jesieni wrócimy do plenerków w połowie drogi?


jak najbardziej... tylko piiiissss nie Swiebodzin:-))
Why?
A może ktoś dołączy? Z Gorzowa kogoś bym znalazł....
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
fotonyf, a może w punkcie przecięcia siecznych trójkąta Gorzów-ZG-Poznań - to może ktoś z Poznania dołączy, bo my tutaj nie potrafimy się zmobilizować na plener ;-)
zresztą na upartego mógłbym się wbić jako "gorzowiak" a i do Świebodzina daleko nie jest :-P

chyba że to tylko dla średnioformatowców :?:
 

fotonyf  Dołączył: 24 Kwi 2006
(No tak, zaraz trzeba będzie przenieść wątek do działu spotkań... :-) )

opiszon, może być, kierunek dowolny.
A zmobilizować się potrafimy, spoko.

I na plenerze najważniejsze formaty, to 0,33, 0,5 itd. Zresztą wiesz :-)
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
fotonyf napisał/a:
I na plenerze najważniejsze formaty, to 0,33, 0,5 itd. Zresztą wiesz :-)
Chyba, że pójdziecie w średni format. 0,75 co prawda już nie ma, ale 0,7 działa. No i są jeszcze wielkoformatowce - 1L. :mrgreen:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach