szopen  Dołączył: 20 Maj 2007
[SzopeN] Pierwsze (i kolejne) zdjęcia z K10D
Nareszcie posiadłem swoją własną kadyszkę i chciałem Wam zaprezentować to, co moja matryca widziała :)
001. (mod. Aleksandra)


002. (mod. Aleksandra)

 

sunshine  Dołączył: 25 Paź 2007
Bardzo ładnie ;-) Jestem porażony poziomem :!: ale poczekaj - ;-) niech się zjawią technicy ;-) to się pewnie dowiesz kilku ciekawych rzeczy :-P
 

igorkrupa  Dołączył: 17 Maj 2007
Jak przed mówca jestem szczerze porazony poziomem prac, lecz w drugiej z nich przeszkadza mi zbyt duze niedoswietlenie dolnej czesci fotografi. moze i tak mialo byc ale czegos jednak trzeba sie czepic ;)

Powiedz mi jeszcze prosze jakich lampek uzywales?
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Ad.1. mało sobie szyi nie zwichnąłem :mrgreen:
 

sunshine  Dołączył: 25 Paź 2007
igorkrupa napisał/a:
lecz w drugiej z nich przeszkadza mi zbyt duze niedoswietlenie dolnej czesci fotografi


Oho :!: To co mówiłem - technicy przyszli :-P , igorkrupa, :-B

Tak na marginesie (ze wspomnień SunShine'a ;-) ):
Pamiętam jaki to bój stoczyłem z plfoto jak mi przepalenia wypominali, a ja konsekwentnie przepalałem zdjęcia :-D Oni, że to źle - ja że to się wpisuje w zdjęcie. Oni że technicznie żaden ze mnie fotograf - ja że z nich praktycznie żadni recenzenci.
Morał z tego taki:
jak ci ktoś wytknie, że przepaliłeś i podbródek na pierwszym zdjęciu - twarz zlewa się z dekoltem to pierwsze co zrób - to wyślij zdjęcia na jakiś konkurs :evilsmile: bo talent masz ;-)
 

zenza  Dołączył: 22 Kwi 2006
sunshine,
I co wygrałeś jakiś konkurs? :)
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
sunshine napisał/a:
jak ci ktoś wytknie, że przepaliłeś i podbródek na pierwszym zdjęciu
Hm...hm.... nie zauważyłem :mrgreen:
 

szopen  Dołączył: 20 Maj 2007
ja już chyba jestem w takim stadium samoświadomości, że widzę swe błędy i dziwie się, dlaczego tak mało osób się czepia :D
zorzyk -- uważaj, bo może to zakończyć się twrałym uszczerbkiem na zdrowiu!
co do zlewania się, zobaczę na uczelni na LCD jak to wygląda, tak z ciekawości... bo ja wierny CRTowiec jestem.
co do światła na dole -- ustalmy, że "tak miało być" ;P To są zdjęcia w sumie prosto z aparatu, więc podczas obróbki zobaczę ile się z cienia da wyciągnąć :)
Jakie lampki? 2xbłyskożarówki z białym parasolem dyfuzyjnym i złotym odbijającym (osobno rzecz jasna) + cy100mr z sboxem 60x90. Czyli zestaw bardzo budżetowy.
Na konkurs... a bo ja wiem ;) Może ktoś mi nagrodę da i tak :D
 

dżejpi  Dołączył: 04 Paź 2007
szopen, dobre, ale...
w/g mnie jedynkę obróciłbym w prawo o 90 st. (by włosy były po lewej stronie), teraz trochę haosu, biegam wzrokiem po całości ... GO nie to ...?
w drugim lewa noga za długa (wiem, czepiam się) ;-)
Jeżeli Tobie się podoba - jest OK, jeżeli sam widzisz że coś nie tak to w następnych poprawisz. Jak dla mnie fajne.
 

szopen  Dołączył: 20 Maj 2007
a teraz coś trochę innego :)
003. [inspiracje folkowe | prj: Dorota Odój | mod: Mikey Kim | GFL Studio] (p50/1.4@(sprawdzę))
 

ojek  Dołączył: 03 Lis 2007
..tia wszystko na świetnym poziomie..gratuluje :-)
 

malyglod  Dołączył: 11 Lip 2007
Technicznie bez zarzutu. Ale gdyby na zdjęciu był przedmiot, to powiedziałbym "takie allegro-like" :) Po prostu jakieś takie bez emocji mi się wydaje. Dobry szot i tyle.
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
malyglod napisał/a:
Ale gdyby na zdjęciu był przedmiot, to powiedziałbym "takie allegro-like" :) Po prostu jakieś takie bez emocji mi się wydaje.

Zgadzam sie. Postawienie ucharakteryzowanego modela w studio zdjecia nie robi.

 

ojek  Dołączył: 03 Lis 2007
dan napisał/a:
malyglod napisał/a:
Ale gdyby na zdjęciu był przedmiot, to powiedziałbym "takie allegro-like" :) Po prostu jakieś takie bez emocji mi się wydaje.

Zgadzam sie. Postawienia ucharakteryzowanego modela w studio zdjecia nie robi.

???-nie rozumiem,albo rozumiem inaczej :?: ,że niby co :?: zdjęcie w studio to nie zdjęcie :shock:
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
ojek napisał/a:
zdjęcie w studio to nie zdjęcie

Jak wystawisz aparat przez okno i zrobisz "cyk" to tez bedziesz mial zdjecie ;-)
 

szopen  Dołączył: 20 Maj 2007
rozumiem, że to apropos 3 -- no to i dobrze, bo fotka katalogowa
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
szopen napisał/a:
rozumiem, że to apropos 3

I 2 jak dla mnie.
 

malyglod  Dołączył: 11 Lip 2007
ojek napisał/a:
dan napisał/a:
malyglod napisał/a:
Ale gdyby na zdjęciu był przedmiot, to powiedziałbym "takie allegro-like" :) Po prostu jakieś takie bez emocji mi się wydaje.

Zgadzam sie. Postawienia ucharakteryzowanego modela w studio zdjecia nie robi.

???-nie rozumiem,albo rozumiem inaczej :?: ,że niby co :?: zdjęcie w studio to nie zdjęcie :shock:

Tu nie o to chodzi. Zdjęcie studyjne zdjęciu studyjnemu nie równe. W Twoim nie widzę nic, co by mnie zainteresowało, pomijając fajne światło. Jeśli miałbym takie warunki, to bardziej skupiłbym się na dopracowaniu pozy, mimiki i całej reszty niuansów dotyczących pozytywnego odbioru zdjęcia. W fotografii najważniejsza jest emocja, jaką doznaje odbiorca. U mnie tej emocji... brak ;-)

Stąd moje porównanie do allegro - jako zdjęcie reklamowe/mające na celu przedstawienie ubioru tego pana - jest w porządku. Ja natomiast oczekuję czegoś więcej, aby fotografię można było nazwać 'dobrą'.

W porównaniu z pierwszym zdjęciem z tematu - niebo, a ziemia.

No i do całej wypowiedzi dopisuję: moje, prywatne zdanie, z którym nikt nie musi się zgadzać.
 

szopen  Dołączył: 20 Maj 2007
malyglod -- ale to pisał ojek a nie ja ;)

[ Dodano: 2008-03-15, 18:22 ]
a tak może być? ;P
004. [Projekt i stylizacja: Dorota Odój | Mod: Jagoda | Miejsce: Rosenthal, Lublin]
 

malyglod  Dołączył: 11 Lip 2007
szopen napisał/a:
malyglod -- ale to pisał ojek a nie ja ;)

Oj, wybacz, po43290824ło mi się :mrgreen:

Czwóreczka bardzo miła w odbiorze. Czym czarujesz światło?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach