eR  Dołączył: 24 Kwi 2006
sigma 55-200 4-5.6 DC na niepełną klatkę
jutro popołudniem odbieram szkło jak w temacie, w sobotę rusza jego chrzest bojowy (ślubik). będzie pare fotek do wglądu - są chętni? - przyjmuję zapisy :-P

 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Zalinkuj gdzieś jotpegi w pełnej rozdzielczości - jakieś Imageshack czy inny tego typu portal - myślę, że wielu userów będąc zainteresowanych dokupieniem czegoś długiego do kita z chęcią pokrzywi się na te sample.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Służę miejscem na www.
 

eR  Dołączył: 24 Kwi 2006
dziękuję za propozycję miejsca ale tez nim dysponuję (1GB ;-)
www.erpe-fot.info

w poniedziałek coś już się pojawi...
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
No to odwołuję służenie.
 

Dabrow  Dołączył: 22 Kwi 2006
a ja i tam mam więcej (-; niach niach.
 

eR  Dołączył: 24 Kwi 2006
miłe, ale nie to było tematem dyskusji :evil:
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Przydałoby się porównanie tej Sigmy z pentaxowym DA 50-200 - tylko jak to zorganizowac?
 

eR  Dołączył: 24 Kwi 2006
plwk napisał/a:
Przydałoby się porównanie tej Sigmy z pentaxowym DA 50-200 - tylko jak to zorganizowac?


chciałem zanabyć drogą kupna tenże penetaxowy wynalazek, ale że w PL cena jego prezkracza (miejscami) 1300 peelenów, to wybór padł na nie mniej atrakcyjną sigmę. Nie chciało mi się czekać na okazję zza wielkiej wody, gdzie cena jest sigmopodobna... :arrow:
Jak ktoś będzie w posiadaniu takowego szkiełka, to możemy się kiedyś jakoś umówić na przestrzelanie - w ramach plenerku czy cuś...
 
Ona Dołączył: 17 Sie 2006
eR napisał/a:
dziękuję za propozycję miejsca ale tez nim dysponuję (1GB ;-)
www.erpe-fot.info

w poniedziałek coś już się pojawi...



Rewelka...ale to nie jest tematem dyskusji :mrgreen:
 

eR  Dołączył: 24 Kwi 2006
:evil: jedna wielka goła D
właśnie dzwonił do mnie gostek z Sigma PL. "z żalem zawiadamiamy, że nie wysłaliśmy obiektywu, bo system nam żle wygenerował stan magazynowy"

zaproponował mi 70-300/ 4-5,6 w podobnej cenie +/-

warto?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Którą wersję tego 70-300 Ci zaproponowali?
 

eR  Dołączył: 24 Kwi 2006
z jedną soczewką APO,
całe APO za 900PLN

[ Dodano: 2006-08-25, 15:00 ]
nie wiem, co się dzieje, dostaję powiadomienia, ze ktoś odpisał, ale co próbuję odczytać, to "wątek został usunięty"
ostatni post jaki widzę, to mój własny z 12.47 (o APO z 900)
co jest grane, ktoś ma pomysła?
 
klimecki  Dołączył: 21 Kwi 2006
eR napisał/a:
jedna wielka goła D

widzialem zdjecia z 55-200 z canonowego 350D, mocno srednie szklo, na pelnej dziurze i oczko nizej jak dla mnie slabe (mam porownanie do 70-300apo ktora dosc czesto uzywam), trzeba przymykac do 8 ale wtedy na ladne tlo juz nie licz (mam na mysli rozne klimaty portretowe), kontrast do podciagania na kompie, ot takie 'masz za co placisz' (u indian w paczce z 18-50 [tez udanym:>] kolo 200dol)
eR napisał/a:
całe APO za 900PLN

jest lepsze, sporo lepsze, ale: 2x ciezsze, wieksze (dlugie powyzej 200mm), ogniskowa bardziej przesunieta w tele, imho za nowe to max 700 jest uczciwa cena, wiecej bym nie dal.
a moze po prostu kup cos z uzywanego pentaxa? /70-210, 80-320?/, albo zbieraj na ten nowy da 50-200, skubaniec jest jak spuchniety lekko kit:> i lekki jak jego krotszy brat, kolorystycznie/kontrastowo dadza sigmie w kosc
ps. na slubik mowisz hm rozumiem ze plener lub/i na zewnatrz, bo to jasne szklo nie jest;]
pozdrawiam
kp
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
eR, jezeli moge ci cos doradzic to poszukaj pentaxa 70-210 f4 werjsa A -znakomite szklo......jak chcesz to przesle ci nie ostrzone jpg przy f4 robione z lapy bez statywu
 

eR  Dołączył: 24 Kwi 2006
dzięki za podpowiedzi, chyba jednak skuszę się na ten 70-300 bez APO, bo za te, że zrobili mnie na szaro zjechali 100zet w dół z ceną...a APO dalej jest lekko poza moim zasięgiem.

może kiedyś lepsze szkiełka wpadną w łapki...
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
jezeli to wez APO... milaem sigme 70-300 DL - dawno to bylo..... wez APO

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach