pi.wa  Dołączył: 20 Kwi 2006
K20D vs K10D / 40/28 vs sigma 28-70/2.8
Witam Panstwa,

dzis strzelilem kilka fotek na K20 i pisze co zauwazylem gdyz niewierni Tomasz powinni najpierw sprawdzic a potem narzekac!!! HEJ! Focus niby ten sam ale jakby sprawniejszy nie umiem zrobic testu porownawczego dlatego to tylko subiektywne odczucie. Trafia idealnie w punkt ze wszystkimi szklami Pentaxa. Jedna jedyna sigma jaka mam musiala zostac z poziomu body zadiustowana i tez teraz trafia. Migawka i lustro maja inny dzwiek i sa mniej "kopiace" ale i tak ma sie to nijak do dzwieku w Z1P (stare dzieje). I najwazniejsze co zauwazylem daje duzo lepsza jakosc ze szklami Pantaxa ( D i DA) niz K10. Dotyczy w moim przypadku 40 i 70 i 50-135 - niesamowity skok jakosciowy w jakosci zdjecia. W k10D sigma 28-70/2.8 byla bardzo ostra i czesto jej uzywalem teraz widze ze niestety z K20D nie daje rady. Widac na podpietych cropach. ( :-( nie wiem jak podpiac)
Wieksze wihajstry do otwierania klapek - detal ale zauwazalny.
no to na razie tyle
pozdrawiam
 

4d3  Dołączył: 29 Lis 2007
zasadnicze pytanie - robiles w RAWach czy JPGach?
 

pi.wa  Dołączył: 20 Kwi 2006
I w jpgach i w rawach, roznica widoczna nagim okim w obu przypadkach.
 

4d3  Dołączył: 29 Lis 2007
wrzuc moze linki do RAWow K10 i K20, zeby kazdy mogl sobie porownac ;)
 

pi.wa  Dołączył: 20 Kwi 2006
chetnie wrzuce 100% cropy na forum ale jak?
 

4d3  Dołączył: 29 Lis 2007
wrzuc gdzies - np. imageshack.us plik i wrzuc tutaj klikajac ikonke "img", pojawi Ci sie okno, w ktore wrzucisz adres fotki

ale lepiej by bylo gdybys tez wrzucil na jakis serwer RAWy i wrzucil tu linki
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
 

cypis  Dołączył: 18 Gru 2006
albo załóż darmową galerię na googlowej Picasie (Picasa Web Album) i zawieś tam foty (jest opcja wrzucania zdjęć w rozmiarze oryginalnym).
 

pi.wa  Dołączył: 20 Kwi 2006
Tak to proste a nie mozna szybcie Panowie tu sie pracuje
:mrgreen:
nie mozna bezposrednio na forum????
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
pi.wa napisał/a:
nie mozna bezposrednio na forum????

Nie, ale jak założysz galerię np. na Picasie to tylko podasz link do galerii i każdy zainteresowany sobie pobierze.
 
cinekk1  Dołączył: 17 Lut 2008
Tyle lat to forum działa i jakoś nikt z tym podpinaniem nic nie zrobił. Anglicy też mają dwa krany, choć to bardzo niewygodne. Siła przyzwyczajenia. Nic nie podpinaj, szkoda męki. Sam parę razy nie dałem rady.
 
siwyyy77  Dołączył: 24 Lip 2007
Re: K20D vs K10D / 40/28 vs sigma 28-70/2.8
pi.wa napisał/a:
i 50-135 - niesamowity skok jakosciowy w jakosci zdjecia.


Coraz bardziej mnie kusi, by i moja gwiazdka rozwineła skrzydła ;-)
 

asklop  Dołączył: 22 Kwi 2006
siwyyy77 napisał/a:
Coraz bardziej mnie kusi, by i moja gwiazdka rozwineła skrzydła


taaaakkk siwyyy77, tylko na K20d twoja szklarnia rozwinie skrzydła a ty bedziesz robił lepsze zdjęcia. Sprzedawaj szybko K10 i leć po nowy aparat.
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
cinekk1 napisał/a:
Tyle lat to forum działa i jakoś nikt z tym podpinaniem nic nie zrobił. Anglicy też mają dwa krany, choć to bardzo niewygodne. Siła przyzwyczajenia. Nic nie podpinaj, szkoda męki. Sam parę razy nie dałem rady.

Bardzo ciezko wrzucic cropy np. na www.otofotki.pl lub www.vpx.pl i linki do nich wkleic miedzy [IMG] [/IMG] :evil:
 

ojek  Dołączył: 03 Lis 2007
Czekamy!!! :-P
 
siwyyy77  Dołączył: 24 Lip 2007
asklop,
asklop napisał/a:
taaaakkk siwyyy77, tylko na K20d twoja szklarnia rozwinie skrzydła a ty bedziesz robił lepsze zdjęcia. Sprzedawaj szybko K10 i leć po nowy aparat.

Jeszcze nie teraz, za kilka miechów cena spadnie, K10D mi starcza... ale nowa puszka ma kilka zalet, których brak poprzednikowi, no i wspomniana gwiazdka potrafi się dziwnie zachowywać z K10D, fotek lepszych mi nie zrobi, jednak może poprawi działanie wspomnianego obiektywu ;-)
 
flood  Dołączył: 04 Maj 2006
To ja staję w kolejce po kadyszkę ;-) ))

pzdr
flood

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach