iwik  Dołączyła: 18 Sie 2006
Komputer nie wykrywa aparatu
Witam!
Problem jak w temacie. Komputer przestał nagle wykrywać aparat. Przy podłączeniu przez kabelek aparat dalej jest w trybie "zdjęciowym", komputer również nie wykazuje zainteresowania jego obecnością...
USB sprawdzone - działa, inny komputer też nie wykrywa. Sterowniki przeinstalowałam i nic.
Boje się, że zepsuło się gniazdo w aparacie. Jak poznać, czy to rzeczywiście tam leży wina? Jak wygląda sprawa oddania Pentaxa do serwisu? Ile trwa taka naprawa?
I jeszcze jedno: kiedyś ktoś podłączał go do komputera przez kabel od aparatu innej firmy (bodajże Canona) - tez komputer nie chciał z początku wykryć aparatu. Czy to mogło spowodować awarię?
Pozdrawiam i będę wdzięczna za każdą radę :)
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
iwik, najlepszym i najprostszym rozwiązaniem jest zakup czytnika kart, są tanie i nie ma z nimi problemów.
 
iwik  Dołączyła: 18 Sie 2006
Okazuje się, że nie. Mam czytnik od około pół roku i zaraz po kupieniu przeczytał mi może ze 2 karty, potem już nic, nie tylko na moim komputerze ... czytnik sam w sobie jest wykrywany, ale wyświetla się komunikat, aby włożyć do niego dysk :/

Ps. Przepraszam za zdublowanie tematu, ale pojawił się problem na stronie i myślałam, że się nie wysłało.
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
Jakich kart pamięci używasz?
 
iwik  Dołączyła: 18 Sie 2006
4 x SanDisk Ultra II 2gb i jedna jakaś Emteca, 256 mb, rzadko używana, ale również nieczytana... 5 kart, więc nawet jakby któraś była zepsuta, to czytałoby następną.
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
To znaczy, że z czytnikiem miałaś pecha.
Po włożeniu tego Emteca też komputer nie widzi karty?
 
iwik  Dołączyła: 18 Sie 2006
Też :/
Teraz ruszył czytnik (jest bardzo wybiórczy), jedna kartę właśnie czyta. Ale to nie zmienia faktu, że chciałabym wiedzieć, co może być mojemu aparatowi...
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Że się wtrącę: czy do połączenia aparatu oraz czytnika używasz tego samego kabla?
 
iwik  Dołączyła: 18 Sie 2006
Nie, czytnik wkładam bezpośrednio do USB, aparat podłączam przez kabel. Mam 3 USB, próbuje wszystkich.
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
iwik napisał/a:
o może być mojemu aparatowi.

Tego nie wiem, może to nie wina aparatu tylko kabla.
 

dżejpi  Dołączył: 04 Paź 2007
iwik,

aparatem zdjęcia robisz?
czy są na karcie?
w kompie wyczyść (raz na kilka lat) odkurzaczem z wąską ssawką wszystkie gniazda USB, inne
wszystkie styki w kompie i w aparacie w gniazdach i we wtyczkach przetrzyj alkoholem isopropylowym - szczególnie na linii aparat-karta-komputer.
jeżeli masz możliwość sprawdź karty z innym czytnikiem na swoim kompie
 
Długi  Dołączył: 16 Sty 2008
Jeśli piszesz, że na innym kompie też aparat nie jest wykrywany, to wyjścia są w sumie dwa:
- uszkodzone gniazdo w aparacie,
- uszkodzony kabel.
Skombinuj inny kabel i spróbuj na paru kompach, możesz też lekko ruszać wtyczką przy aparacie. Jeśli nadal nic, to oddałbym go do serwisu.
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
A jak masz ustawione Transfer Mode w menu aparatu. Powinno być na PC
 

kafciok  Dołączył: 24 Lut 2007
iwik, a podłącz aparat/czytnik do komputera, kliknij prawym przyciskiem myszy na Mój Komputer i wybierz Zarządzaj - zobacz, czy tam jest wykrywany. Czasem jest tak, że dyski wymienne mapują się pod już istniejącą literę dysku i Eksplorator, tudzież inne programy go nie widzą.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach