Czy jesteś za zbiorczym wątkiem z linkami do testów?
Jestem za
85% Complete
24 (85%)
A nawet przeciw
14% Complete
4 (14%)
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
testy sprzętu
Co sądzicie o takim pomyśle, aby zrobić jeden zbiorczy wątek, w którym umieszczałoby się linki do testów poszczególnych modeli tak, żeby wyglądało to, np. tak:

K100D:
[link] - [oznaczenie wersji jezykowej np. ANG., PL. itd.] - krótki opis
[link] - [ang. / pl. itd.] - krótki opis
[link] - [ang. / pl. itd.] - krótki opis
.
.

MZ-S
[link] - [ang. / pl. itd.] - krótki opis
[link] - [ang. / pl. itd.] - krótki opis
.
.
itd.

Ktoś moderowałby taki wątek ii gdyby ktoś znalazł jakiś ciekawy test jakiegoś modelu ii umieścił link do tego testu to moderator przerzucalby ten link na zbiorczą liste
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Jestem za, ale:
- należałoby (?) link oznaczyć "miarodajny"/"sponsorowany" ;-) (i niby kto to ma oceniać 8-) )
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
przykładowo:
K100D:
http://www.e-fotografija....icle_1154.shtml - [ang.] - test bardzo szczegółowy z dużą ilością sampli
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
> test bardzo szczegółowy z dużą ilością sampli

o, i właśnie to było powodem, dla którego zaraz obejrzę tę "dużą ilość sampli" :-)

[ Dodano: 2006-08-28, 20:39 ]
....jak już niejednokrotnie podkreślałem, moje skany z amatorskiego skanera do 35 mm Umax Powerlook 2700 (2700 dpi) były (są) bardziej "ziarniste" niż 1600 z DS-a. Jeżeli 3200 z Kastody jest lepsze od 1600 z DS-a, to nie ma o czym gadać ;-)

[ Dodano: 2006-08-28, 20:52 ]
Nie mogę tego nie zrobić:

za sołtysem: www.e-fotografija.com/art...icle_1154.shtml

"No camera company, no matter how much you like it, will give you a Mercedes for the price of a Skoda, to use a car analogy.This is just impossible with entry level cameras. It is this fact that makes the Pentax K100D that much more valuable. It has everything the competition has, and more in some cases, even though the competition may have more alluring brand names for those who are buying their first (D)SLR camera (...)"

(i w (do)wolnym przekładzie:)

Żaden producent aparatów, nie ważne jak bardzo go lubisz, nie da Ci Mercedesa w cenie Skody, aby posłużyć się analogią samochodową. To jest po prostu niemożliwe w aparacie dla początkijących. To jest pwód, dla którego Pentax K100D jest tak bardzo wartościowy. On ma wszystko to, co ma konkurencja, a w pewnych aspektach więcej, nawet jeśli konkurencja może mieć więcej wabików na tych, co kupują swoją pierwszą cyfrową lustrzankę (...)".

 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
tak w ogóle to nie oglądałem wcześniej zbyt wielu sampli z kasetki. Pod koniec sampli z linku powyzej jest zdjecie dziewczyny z profilu na iso3200 iii po prostu :shock: .. aa jakby jeszcze to obrobic jakim NeatImage or podobnym .. na moje baardzo amatorskie ok - miodzio ..

[ Dodano: 2006-08-28, 21:02 ]
zorzyk napisał/a:
Żaden producent aparatów, nie ważne jak bardzo go lubisz, da Ci Mercedesa w cenie Skody, aby posłużyć się analogią samochodową. To jest po prostu niemożliwe w aparacie dla początkijących. To jest ten pwód, który powoduje, że Pentax K100D jest tak bardzo wartościowy. On ma wszystko to, co ma konkurencja, a w pewnych aspektach więcej, nawet jeśli konkurencja może mieć więcej wabików na tych, co kupują swoją pierwszą cyfrową lustrzankę (...)".


no właśnie, dlatego np. musiałem toczyć małą wojenkę na pewnym forum (wspominałem o tym w innym wątku) z ludziem, który twierdził, że tylko i wylacznie Canon i Nikon sie licza a wszystko inne jest be. Teraz jeszcze tylko nasuwa sie pytanie - co musi zrobic Pentax, aby ludzie sie do niego przekonali? W kazdym razie mam takie wrazenie, ze jeszcze za analogowych czasów MZ-6 był takim aparatem w swoim segmencie, który, po czasie lekkiego zastoju, pokazywał że Pentax tez moze powalczyc z C i N jak rowny z rownym ii od tamtej pory pojawiaja sie w naszej stajni wlasnie takie modele, ktore moga powalczyc z konkurencja .. mimo to jeszcze chyba troche wody uplynie zeby ludzie wymieniali trzy literki wsrod tych najbardziej liczacych sie firm .. jesli to w ogole nastanie
 

JN  Dołączył: 24 Kwi 2006
moim zdaniem trzeba utworzyc temat, gdzie mozna bedzie je dodawac, a potem admin.moderator bedzie je umieszczać w nieedytowalnym topiku
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
JN napisał/a:
moim zdaniem trzeba utworzyc temat, gdzie mozna bedzie je dodawac, a potem admin.moderator bedzie je umieszczać w nieedytowalnym topiku

tzn. myslalem o tym, zeby jednak zrobic jeden temat ii po tym jak moderator umiesci link na liscie, skasuje rowniez wiadomosc pod lista, w ktorej pojawia sie nowy link. Dzieki temu uniknie sie tworzenia dwoch tematow co mogloby wprowadzic zamieszanie.

[ Dodano: 2006-08-28, 21:17 ]
Pojawił się głos na nie - prosiłbym bardzo serdecznie, aby jednak uzasadniać swoj wybor
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Tak na marginesie: można wysłać "n" głosów i nic nie jestowane, nawet IP nadawcy :evil:
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
Szczerze powiedziawszy bardziej licza sie dla mnie ii sa miarodajne opinie niz ilosc głosów .. aczkolwiek w jaki sposob mozna wyslac "n" glosow? jak oddaje glos w jakiejkolwiek ankiecie to znika mi mozliwosc glosowania a pojawiaja sie wyniki (chyba, ze wyniki sa ukrete, ale i tak glosowac nie moge)
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Sołtys, fakt teraz nie mogę ponownie zagłosować - ale zagłosowałem 4. raz i 5. raz - pod rząd (sprwadzałem) - to może tylko wtedy, gdy wra się "strzałką w lewo" i głosuje ponownie ;-)
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
zorzyk napisał/a:
to może tylko wtedy, gdy wra się "strzałką w lewo" i głosuje ponownie

A to całkiem możliwe ;-)
 

JN  Dołączył: 24 Kwi 2006
już uzasadniłem... teraz jak wytłumaczyłeś to jestem na tak
więc TAK dla MODEROWANEGO i NIEEDYTOWALNEGO topiku z testami
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
JN napisał/a:
TAK dla MODEROWANEGO i NIEEDYTOWALNEGO topiku z testami

nic dodać, zgadzm się w całej rozciągłości.
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
Taki wątek bardzo by się przydał osobom poszukującym "jedynej słusznej drogi". Zdecydowanie ułatwiłoby to wyszukiwanie informacji o interesującym sprzęcie.
Jestem za.

Pozdrawiam
 

tm  Dołączył: 14 Sie 2006
Ja również jestem za!
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
A może by tak w tym roku skoczyć na urlop do Szwecji?

Zobaczyć piękne jeziora.

 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
Michu napisał/a:
A może by tak w tym roku skoczyć na urlop do Szwecji?

Zobaczyć piękne jeziora.

tiaa .. jak skończe pisać prace dyplomową ii sie obronie to prawdopodobnie najblizszy urlop będę miał w święta :|

 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Zakosztować uroków wspaniałej telefonizacji.
I zobaczyć wiele interesujących zwierząt futerkowych.
Wśród nich, dostojnego łosia.

[ Dodano: 2006-08-29, 15:07 ]
Łoś ugryzł kiedyś moją siostrę.

Poważnie! Chciała wyryć na nim swoje|inicjały szczoteczką do zębów,
prezentem od szwagra Svena, dentysty z Oslo...
i gwiazdora norweskich filmów:"Napalone Dłonie Dentysty z Oslo" i "Plomby Namiętności"...
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
to ja już wiem dlaczego Michu jest pierwszy na liście "najaktywniejszych użytkowników" :-P :mrgreen:
 

Maciek  Dołączył: 20 Kwi 2006
sołtys napisał/a:
to ja już wiem dlaczego Michu jest pierwszy na liście "najaktywniejszych użytkowników" :-P :mrgreen:


Przepraszamy za błędy w napisach.
Odpowiedzialnych wywaliliśmy z pracy.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach