dagio  Dołączył: 29 Lis 2006
zestawienie zdjęć = nowa jakość ?
Zainspirowany wątkiem "war photography" zacząłęm się zastanawiać czy zestawienia faktycznie miewają większą moc. Jako przykład 2 zestawienia z jednego miasta. Chętnie poznam opinie na temat tego typu zestawień, wszelkie opinie, również skrajne, są mile widziane. Nie jest moim zamierzeniem wybranianie tego co tu jest prezentowane:

Pierwsze


Drugie
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Ta sigma to jednak trochę paskudnie rzeczywistość zagina :-P
A pierwszy set super. Pojedynczo byłoby takie se, ale w komplecie :!:
 
dagio  Dołączył: 29 Lis 2006
matb, paskudnie tylko ludzi, to dlatego, że na ludzkie proporcje jesteśmy cholernie uczuleni i karykatury rzucają nam się od razu w oczy.. właśnie jestem na etapie szukania czegoś, do korekcji zniekształceń (plugin jakiś, program?) ale to OT, także jakby ktoś o tym coś wiedział to proszę na PW
 

Samp  Dołączył: 23 Kwi 2006
dagio, moim zdaniem mądrze.

Cenne poszukiwanie, bardzo mi się podoba.
 
mkdexter  Dołączył: 19 Lis 2006
dagio, te dwa przykłady dobre. Myślę, że warto robić takie zestawienia tylko gdy możemy uzyskać najostrzejszą korelację. W innym przypadku chyba nie spełni to swojej roli. Tobie się udało. Pomysł ciekawie zrealizowany.
 

Hakro  Dołączył: 25 Gru 2007
pierwsze naprawdę jest mocne i odrazu rzuca się w oczy, o co chodzi. drugie już mniej, ale jak dla mnie i tak jest konkret.. podoba mi się!
 

kristofo  Dołączył: 28 Lut 2007
zwłaszcza pierwsza para jest mocna. naprawde mocno działa.
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
niestety poziome zestawienia wcale nie działają, tj by nie były setem, tylko osobnymi zdjęciami.
chociaż pewnie chińczycy czy inni czytający z góry na dół mieliby zupełnie na odwrót :)
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
dagio, jeszcze jedno: na ramkach miały być parametry ekspozycji i co? :-P
 
dagio  Dołączył: 29 Lis 2006
matb, to nie sa pojedyncze zdjecia, maja wspolna ramke..
wiec kazde jest na 10mm, czasy i przyslony pewnie rozne
 

Dancer  Dołączył: 05 Wrz 2006
Zestawienie 1 też do mnie przemawia. Podoba mi się.

Ja już kombinowałem z próbą korekcji perspektywy zdjęcia z Sigmy na 10mm. Jakość spada.... poprawisz twarz... rozciągniesz coś innego....... Ja staram się nie umieszczać ludzi na krawędzi, choć i tak to idzie na drugi plan. Priorytetem jest mieć dobry kadr. Ty go masz.
 
dagio  Dołączył: 29 Lis 2006
Dancer, no i okazało się w dodatku, że tylko 5% zdjęć zrobiłem w Paryżu innym obiektywem niż ta sigma..

Ale ludziska, temat miał być ogólny, o zestawieniach, więc śmiało dawajcie tu swoje typy, choćby znalezione w sieci, to będzie o czym dyskutować :-) takie było początkowe zamierzenie, może zbyt niejasno to napisałem.
Czekam na zestawienia i opinie, dotyczące zagadnienia w temacie, a nie tylko prezentowanych przeze mnie zdjęć :-)
 

tapirek  Dołączył: 14 Wrz 2006
A mnie się bardziej podoba drugie zestawienie, bo pierwsze jest... trochę oczywiste, natomiast drugie wymaga wpatrzenia się i chwilki zastanowienia i wywołuje usmiech na twarzy jak sie rozkmini o co biega.

Generalnie wielkie brawa za pomysł w obu przypadkach :)
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
pierwszy set rzeczywiscie ekstra!

drugi - za guerrila. Daj w poziomie, bedzie ok, bo koncept dobry!
 

Stachu  Dołączył: 27 Kwi 2007
A propo zestawiań:
http://www.elliotterwitt.com/lang/en/index.html => Portfolios => flicks
 

flying  Dołączył: 13 Sie 2007
dagio napisał/a:
więc śmiało dawajcie tu swoje typy, choćby znalezione w sieci, to będzie o czym dyskutować :-)


Ależ proszę bardzo,...dawno nie zaglądałem do tego bloga ,ostatnio autor tak jakby bardziej abstrakcyjnie pojechał,ale we wcześniejszych fotach jest klasyka.

http://dwawjednym.blog.pl/
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Cytat
http://www.elliotterwitt.com/lang/en/index.html => Portfolios => flicks

Uwielbiam humor Erwitta :-D
 
dagio  Dołączył: 29 Lis 2006
dan napisał/a:
Uwielbiam humor Erwitta :-D


Trzy z nich dla mnie przesmiesznie genialne:
-koles rzucajacy psu galaz do wody
-dwoje ludzi na lezakach
-kobieta w ciazy

MOCNE
 

Stachu  Dołączył: 27 Kwi 2007
Mi najbardziej podobają się
dagio napisał/a:
-koles rzucajacy psu galaz do wody
-dwoje ludzi na lezakach

Ale na pierwszym miejscu jest trzecie od lewej :mrgreen: .
 
dagio  Dołączył: 29 Lis 2006
No to reanimuje moj starszy temat gdyz jest ku temu okazja. Ostatnio Pan Piotr Zabłocki (http://www.gtf.org.pl/galeria/galeria_zablocki.html) prowadzil wyklad pod tytulem: "Polska współczesna fotografia awangardowa" ktory to jednak niewiele mial z tematem wspolnego, jak samo prelegent zapowiedzial. Omawial prace wielu autorow, wsrod ktorych była Agata Horbacz. Chciałbym, żebyście się wypowiedzieli na temat jej zestawien. Znalazlem 3 sztuki w internecie pod tym adresem:

http://www.zsplast.gdynia...rbacz/index.htm

Kiedy ja widzialem te i inne zdjecia, oraz komentarze Pana Piotra, to mialem ochote wejsc z Nim w polemike.

Podobaja sie czy nie? Jskies szersze opinie mile widziane ;-) Tym samym robie reklame mlodej Pani.. ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach