byjek  Dołączył: 27 Maj 2007
  artefakty spowodowane bledem przesylu danych, K10d
Tak po pierwsze witam po dluzszej przerwie :) A teraz o co chodzi, mam pytanie czy moze kogos spotkalo to co mnie, co to wlasciwie jest i jak reaguje na to serwis?

Wiec moja piekna nowa kadyszka, wali dead,hot pixelami niezaleznie od ustawien, za kazdym razem w innym miejscu i natezeniu !! sa i czarne i niebieske, czasem czerwone, caasem tworza dosc dlugie linie :/ czy to sa wogole trupy, czy moze cos innego powoduje to co widze..?? foto dorzuce pozniej.

Z gory dzieki jesli pojawi sie jakas odpowiedz, wiem ze sa juz podobne tematy na forum, ale podobne robi wielka roznice.

Pozatym co do kadyszki... jakby nie 6mp k100, spora ilisc szkiel PK i slabosc do marki to juz by dawno lezala roztrzaskana na chodniku pod oknem.

 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
to jak pokazesz fotki -albo wystawisz RAW-a (najlepiej) to wtedy pogadamy
 
samber  Dołączył: 28 Cze 2007
mi się wydaje że martwe nie zmieniają miejsca :-/
w każdym razie daj te fotki, najlepiej przy różnych ISO i czasach. A i bez dotknięcia oprogramowaniem ;-) .
mi się wydaje że martwe nie zmieniają miejsca :-/
w każdym razie daj te fotki, najlepiej przy różnych ISO i czasach. A i bez dotknięcia oprogramowaniem ;-)
Przypomniełem sobie, że linie to widziałem raz w życiu na fotce którą Fafniak pokazał na Forum - ciemności, wysokie ISO i niedoświetlenie. Fafniak :-B
 
byjek  Dołączył: 27 Maj 2007
Z niewyjasnionych przyczyn fotka sie nie wyswietla...picassa...
tutaj link :syffff

Dzieki za odpowiedzi a tutaj przyklady wszystko wyciete ze 100% :



Te nazwijmy artefakty przybieraja rozne ksztalty i kolory , pojawiaja sie na na wszystkich zdjeciach tak na co trzeciem, co ciekawe wszystkie testy na pixele wykonalem i ich nie ma... artefaktow nie ma tez na tych zdjeciach z ktorych wyciolem powyzsze frag. kiedy przegladam na aparacie w powiekszeniu. pojawiaja sie dopiero na PC. ale na czystych plikach prosto z aparatu. Jak juz pisalem na kazdym zdjeciu w innym miejscu i niepowtarzalnie. :-/ zarowno czulosc jak i czas nie wplywa, te powyzsze fragmenty zawieraja iso 100-800 a czasy od 1/125 do 1/45. Aha sa oczywiscie prosto z karty, wszystko 10mp jpgi. ale na rawach jest to samo

 
lipalipski  Dołączył: 28 Mar 2007
byjek, nie widzę przykładów.
 
samber  Dołączył: 28 Cze 2007
nie widać
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
nie widze obrazkow i kompletnie nie rozumiem o czym ty piszesz.... :roll:
 
byjek  Dołączył: 27 Maj 2007
jsorki za to za szybcy jestescie, problemy jak zwykle z picassa

link jeszcze raz [URL=syffff]syf na fotkach[/URL]

 
samber  Dołączył: 28 Cze 2007
http://manufactura.home.p...4c020873d22ab31
Cytat
fragmenty zawieraja iso 100-800
:shock:

 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
byjek, napisz jeszce raz co sie dzieje .....
wstaw gdzies caly plik prosto z puszki
czy zmieniales karte moze (SD)?
 

negocjatorek  Dołączył: 12 Kwi 2007
jeśli chodzi Ci o to co widze, to pierwszy raz coś takiego widze... :shock:
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Wstawiłeś kilka wycinków z różnych zdjęć, nie wiemy czy jest to zawsze w tych samych miejscach czy w różnych. Czy błędy widać na rawach czy na jotpegach. Jaką masz kartę, to wygląda na błędy zapisu pliku graficznego.
 

Lord  Dołączył: 19 Mar 2008
byjek, wydaje się, że pliku mogą być uszkadzane, przy kopiowaniu z aparaty na komputer. Spróbuj dorwać jakiś czytnik kart SD i zgrać pliki z karty przy jego pomocy, zamiast przez kabel z aparatu.
 
samber  Dołączył: 28 Cze 2007
też mi się wydaje, że to problem z zapisem. Faktycznie może być skopany nośnik. Warto sprawdzić inną kartę. Druga możliwość, to jak powiedziano błąd przy transferze
A może samo sformatowanie wystarczy?

 
byjek  Dołączył: 27 Maj 2007
Wiec tak tutaj link do zdjecia :artefakty

nie trzeba dlugo szukac wzrokiem.

Fafniak, dziekuje za odpowiedzi, wiec jest jak pisalem to co widac wystepuje na roznych obszarach zdjec, na co ktoryms zdjeciu, niezaleznie od ustawien. Sprawdzalem czy sa martwe pixele sposobami z forum i wyglada na to ze ich nie ma. Co do karty jest nowa sd extreme3, ale uzywajac starej sprawdzonej karty jest to samo.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
byjek, ale jak kopiujesz na PC ? Przez czytnik? Czy przez aparat - tak czy inaczej postaraj sie sprawdzic "druga" metoda czy tez sie pojawi
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Sprawdź czy przy powiększeniu widać to samo czytając z karty w aparacie. Będziesz wiedział czy problem w aparacie czy w przesyle.
 
byjek  Dołączył: 27 Maj 2007
wrzucam karte do czytnika w laptopie, zaraz sprobuje kablem :) dzieki.
zadziwiecie mnie szybkoscia z jaka odpowiadacie :mrgreen:

plwk, dzieki, pisalem juz o tym w aparacie nie ma sladu po artefaktach.

zaraz znajde kabel i wszystko sie wyjasni.
 
samber  Dołączył: 28 Cze 2007
Cytat
artefaktow nie ma tez na tych zdjeciach z ktorych wyciolem powyzsze frag. kiedy przegladam na aparacie w powiekszeniu. pojawiaja sie dopiero na PC

puszka zapisuje prawidłowo
 

briho  Dołączył: 28 Sie 2007
Błąd zapisu/transferu plików, raczej nie wina matrycy. Spotkałem się z podobnym problemem gdy kiedyś padł mi czytnik kart.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach