LDevil  Dołączył: 30 Maj 2007
Zdano napisał/a:
LDevil napisał/a:
SMC-FA 80-320, tyle że w moim wypadku byłyby brane tylko pod uwagę tylko nowe szkła

To masz problem z głowy bo ten obiektyw nie jest produkowany już od paru lat, nowego nie kupisz.


Sugerowałem się tym linkiem:
http://www.fotoexpert.pl/...rodukt-669.html
ale jak bardziej pogooglałem, to rzeczywiście okazało się, że jest to jedyna oferta na niego.

Wychodzi na to, że po części mój problem się rozwiązał.
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
LDevil, ja bym na Twoim miejscu nie rezygnował z niego, musisz tylko przy zakupie sprawdzić czy nie jest uszkodzony. Trafiają się z uszkodzonymi stykami i nie komunikują się w pełni z body.
 

Arczibandit  Dołączył: 25 Maj 2007
mcgyver napisał/a:
Ludzie pomóżcie człowiekowi bo sie będzie wahał do Wielkanocy!


Tak więc zmotywowany poradami forumowiczów zdecydowałem sie na pentaxową uzywkę i ruszyłem wreszcie do znajomego foto komisu...

Ale:

Zdano napisał/a:
LDevil, ja bym na Twoim miejscu nie rezygnował z niego, musisz tylko przy zakupie sprawdzić czy nie jest uszkodzony. Trafiają się z uszkodzonymi stykami i nie komunikują się w pełni z body.


Znajomy jeszcze dwa tygodnie temu zapewniał że szkiełko w pełni sprawne, odczyt przesłony, automatyka, wszystko cud miód. Niestety podpinając szkło pod mojego K10D (pozycja na pierścieniu przysłony - A) ujrzałem widok nad wyraz smutny F-- :cry:
Chłopaki trochę pogrzebali w środku ale niestety... nic nie zdziałali. Nie wiem czy nie umieli czy nie chcieli ale jakby nie było automatyka nie działa...

Kolejny przykład wadliwego egzemplarza obiektywu. Przestroga dla wszystkich kupujących to szkiełko "na odległość", za pośrednictwem internetowych aukcji itp.

Poza tym testowałem chwilę AF i jest makabrycznie wolny. W dodatku w tym egzemplarzu coś strzelało i trzeszczało podczas ostrzenia co już zupełnie zniechęciło mnie do zakupu...

Szukam więc dalej jakiegoś dłuższego zooma ale widzę że z moim okrojonym budżetem nie będzie to łatwe, zwłaszcza przy zerowej dostępności DA 50-200...


Zastanawia mnie jedna rzecz. Czemu obiektyw FA 70-200 [f 4-5.6] oceniony najwyżej spośród budżetowych zoomów Pentaxa w tym teście internetowym przedstawia najniższą rynkową wartość... Na allegro poszedł on ostatnio za 380 zł. Przy czym słabszy, plastikowy FA 100-300 - za 680 zł. Czy to tylko magia "większego długiego końca" ?
 
rozio  Dołączyła: 28 Lip 2006
Mam pytanko do użytkowników FA 80-320 - jak to szkiełko zachowuje się pod światło i jak jest z aberracjami?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Arczibandit napisał/a:
zwłaszcza przy zerowej dostępności DA 50-200...

Przecież u Czesia jest cały czas w ofercie Schneider-KREUZNACH D-Xenon 50-200mm F/4-5,6
 

MiQ27  Dołączył: 17 Wrz 2007
plwk napisał/a:
Czesia jest cały czas w ofercie Schneider

plwk, ta "zerowa" dostępność była w mailu z lipca 2007 :-)
A teraz DA 50-200 jest za 650 zł od ręki np. w fotocenach w Chorzowie (no, przynajmniej w zeszłym tygodniu był...).
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
plwk, ale on to pisał w lipcu 2007, wtedy było tak sobie z dostępnością, a ceny hulały na całego (chyba coś 900 zł)
 

Marek  Dołączył: 21 Kwi 2006
Ja jestem ciekaw kiedy w Polsce "od ręki" będzie można kupić DA 55-300 :-) ..... i ile będą sobie za niego życzyć w pierwszych miesiącach sprzedaży :-?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Jakoś nie przywykłem do reanimacji wątków :-/
 

Marek  Dołączył: 21 Kwi 2006
Lepsze to niż pisanie niemalże identycznych nowych :mrgreen:
 
rozio  Dołączyła: 28 Lip 2006
http://www.foto.com.pl/st...iektywy3_2.html - można Waszym zdaniem te testy traktować jako wiarygodne - chodzi mi o porównanie 80-320 do tamrona 75-300 i sigmy apo.
plwk - ten Tamron rzeczywiście tak marnie wychodzi pod światło jak w testach na optyczne.pl ?
Zastanawiam się nad zakupem długiego zooma. W sklepiku gdzie chcę kupić lampę jest FA 80-320 i w przeliczeniu na polską walutę wychodzi za niecałe 500 zł.
piotr_luk jak Ci się sprawowało to szkiełko (aberracje, praca pod światło) przed chorobowym ?
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
plwk, ja też myślałem, że Michu wrócił, bo wystąpił parę postów wyżej
rozio, już takie okaleczone do mnie dotarło, więc praktycznie cały czas leży i czeka na naprawę
 
rozio  Dołączyła: 28 Lip 2006
Ta reanimacja wątku jest wynikiem użycia funkcji "szukaj" - sorki za zamieszanie ;-)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Osobiście nie miałem jakichś problemów z Tamronem pod światło - mam wersje nie poprawianą pod cyfrę. W wątku o bilikach pokazałem zdjęcie z niego http://manufactura.home.p...opic.php?t=9828 , gorsze efekty raczej się nie przytrafiały. Oczywiście standardem jest u mnie używanie go na dworze z osłoną przeciwsłoneczną.

Jarek Dąbrowski pokazywał kiedyś sample z 80-320 na 320 i był pozytywnie zaskoczony ich jakością. Z budżetowych dłuższych zoomów to chyba najlepszy wybór. Oczywiście trzeba sprawdzić konkretny egzemplarz bo były na forum sygnalizowane przypadki niesprawnych.
 

mcgyver  Dołączył: 08 Lis 2006
Rozio, gdzie można dostać ten AF 80-320? Nowy?
 
rozio  Dołączyła: 28 Lip 2006
Dzięki plwk za info.

mcgyver www.tristatecamera.com - sklepik sprawdzony przeze mnie (już u nich kupowałem i kumpel też)

Wpisz w keywords 80-320 to się wyświetli - wstawiłem tu wcześniej bezpośredniego linka ale jakoś nie chodził :oops:
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
mcgyver napisał/a:
gdzie można dostać ten AF 80-320? Nowy?

Był produkowany do 2002 więc na nowy trudno liczyć
 
mops  Dołączył: 23 Gru 2007
rozio napisał/a:
Dzięki plwk za info.

mcgyver www.tristatecamera.com - sklepik sprawdzony przeze mnie (już u nich kupowałem i kumpel też)

Wpisz w keywords 80-320 to się wyświetli - wstawiłem tu wcześniej bezpośredniego linka ale jakoś nie chodził :oops:


A mozesz mi wyjasnic jak wyglada sprawa podatkow/cla jak sie cos ciagnie z takiego sklepu w USA ?
 
dsk  Dołączył: 19 Mar 2008
Jak ze sklepu, to raczej pewne, że celnicy policzą cło i VAT, które trzeba będzie zapłacić przy odbiorze.
 

aflinta  Dołączył: 01 Lip 2007
+ koszta dla agencji celnej, chyba, że umiesz SAD sam wypełnić.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach