dsk  Dołączył: 19 Mar 2008
No tak, to chyba kilkadziesiąt złotych kosztuje? Dokładnie nie wiem, my wypełnialiśmy sami.
 

mcgyver  Dołączył: 08 Lis 2006
Właśnie dorwałem pentaksa 80-320 i jak na razie mam pozytywne wrażenia. Po pierwsze jak na obiektyw tej klasy wcale nie jest taki wolny, ostrość ok., generalnie potwierdza sie to co było na tych testach teleobiektywów do których był link kilka postów wyżej (do 200 mm cacy nawet na w pełni otwartym, na 320 przyzwoicie i całkiem dobrze przy f8). Do tego dodam bardzo fajną pracę pod światło, malutkie (dla mnie żadne..) aberracje i winieta ale tylko na długim końcu, fajne kolorki, świetnie leży w łapie i dosyć stabilnie komponuje sie z kasetką. Całkiem przyjemne rozmycie, tak więc chyba ostatecznie sprzedam M 200 f4 którego i tak niezbyt często używałem (często robię zdjęcia w podróży)... Generalnie jak najbardziej polecam. Jak coś więcej wywnioskuję to dopiszę ;-)
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
mcgyver, ueee skoro na powyżej 200mm i tak go musisz przymykać do f8 to po za (prawdopodobnie) szybszym AF'em nie ustępuje niczemu tamronowi 70-300 bo on na f8 też nie ma abberacji a i ostrość jest dobra (jak na ten przedział cenowy). Liczę na wspólny test porównawczy przy najbliższej okazji (^_^) :-B
 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
Też niedawno kupiłem 80-320 via forum i zrobiłem przestrzał z K10, byłem z kumplem w plenerze (on z alphą 100 i sigmą apo) i po pierwsze zaskoczyła go szybkość AF w stosunku do jego zestawu (ja nie mam porównania K10 z czymś innym tej długości i gabarytów), a po drugie foty wyszły bardzo przyzwoite, na pewno nie ustępują sigmie :-)
 

popo76  Dołączył: 05 Lut 2008
Przepraszam, że odgrzewam kotleta ale wolę to niż pisanie na nowo, co jest lepsze... ;-)

Czy ktoś miał od tamtego czasu jakieś bezpośrednie porównanie działania szybkości AF w FA 80-320 do innych budżetowych zoomów? Czy rzeczywiście jest tak, że 80-320 jest bardzo wolnym szkłem?
Działanie AF w 70-210 widziałem, dość szybko. Sigma 70-300 na pewno wolniej. Jak wypada 80-320?
 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
popo76, szybszy od sigmy i bardzo szybki jak tylko przeostrza. Za to przelatywanie zakresu trwa i trwa ;-)
 

rey  Dołączył: 12 Paź 2009
Nie chcę zakładać nowego tematu..

Jakie osłony używacie z Pentaxem F 70-210/4-5,6? B)

Kręci mordką przy ostrzeniu, czyli powinna być okrągła. Z racji małego rozmiaru soczewki przedniej i średnicy filtra 49mm wypadało by zamontować coś wizualnie pasującego. Te "uniwersalne" również do szerokich kątów będą wyglądać na tym szkle jak gumy od muszli WC :mrgreen:
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Szukałeś jak wygląda polecana RH-RB49?

Taka http://www.bhphotovideo.c..._Hood_49mm.html
 

rey  Dołączył: 12 Paź 2009
Dzięki plwk,

Ta powinna być dobra, ale gdzie dostać tą gumową, bo plastiki to ok stówy kosztują 8-)
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
rey napisał/a:
gdzie dostać tą gumową

Allegro albo bezpośrednio z Chin.
 

DM70  Dołączył: 28 Mar 2012
rey , jako że jesteś z Mysiadła, to rzuć okiem na stronę eltec'a. Mają takie gumowe osłony 49mm w bardzo rozsądnej cenie.
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Najszybciej i najtaniej to sobie można zrobić :mrgreen: http://www.lenshoods.co.uk/
 

rey  Dołączył: 12 Paź 2009
DM70 napisał/a:
rey , jako że jesteś z Mysiadła, to rzuć okiem na stronę eltec'a.

Napisałem do kilku gości z allegro o średnicę najszerszej części takiej gumowej, niestety, ale wszystko tzw "uniwersalne" B)
Znalazłem coś takiego:
http://allegro.pl/oslona-...2272604546.html
Tylko że jak już wkręcana w miejsce filtra to mogła by być gumowa, wygodniej będzie to obsługiwać. Nie ma ktoś przypadkiem jakiegoś źródła gumowej osłony tele?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach