Maurosso  Dołączył: 02 Sty 2008
Współpraca starszych lamp canona, a korpusy pentaxa?
Witam,

Posiadam dwie canonowskie lampy typu:
-Speedlite 244T
-Speedlite 188A

I stąd kilka krótkich pytań z mojej strony :)
Czy będą one (lub którakolwiek z nich) współpracować z korpusem MZ-30? W jakim zakresie? Jeżeli nie, to czy istniej ryzyko popalenia jakiejś elektroniki w aparacie gdybym się skusił to przetestować na własną ręke? :)

I druga część pytania: Czy ewentualne podłączenie którejś z tych lamp do k-dyszki to głupi czy bardzo głupi pomysł? :)

Z góry dzięki za pomoc :)
 

MarWoj  Dołączył: 15 Mar 2007
Maurosso, czy to nie sa lampy do canonów serii A i T? O ile dobrze pamietam,to ich automatyka polegała na zmierzeniu odległosci wiązką podczerwieni,i na tej podstawie automatyka dobierała siłę blysku.Nie uwzgledniała luminacji obiektu(jasny-czarny).Z pentaksem to chyba tylko pełny błysk,chyba że jest opcja dzielenia w manualu.Nie mam teraz pod ręka ulotki,by podac cos konkretnego.
I stare zastrzeżenie: sprawdż napiecie na stopce,przed podpieciem do kadyszki.
I na koniec: jesli jakis mod to zobaczy :evilsmile: ,to zamknie wątek,bo podobne juz były.
 
Maurosso  Dołączył: 02 Sty 2008
Rozumiem że MZ-30 nic nie grozi, natomiast zanim myśleć o testowaniu z dyszką testować napięcia...?

K, dzienki za pomoc :)

BTW. znalazłem ciekawą stronke z napięciami dla lamp. Wynika z niej, że obie lamki są dość bezpieczne (<5V)

 

MarWoj  Dołączył: 15 Mar 2007
 
Maurosso  Dołączył: 02 Sty 2008
mhm, przed sekundą właśnie sam znalazłem tą strone :) dzięki za pomoc, temat można chyba uznać za zamknięty i skierować do usunięcia.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach