Marcinicus  Dołączył: 30 Gru 2006
Pogięte tła...
Hej,
Może ktoś z Was ma pewne doświadczenie w temacie:
Kupiłem tło fotograficzne na allegro, które rozwija się z tuby. Niestety nie jest ono idealnie gładkie, ale takie jakby...hmmm..."pogarbowane"...:-\
W każdym razie - czy są jakieś sposoby prostowania teł fotograficznych? Prasować?
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Marcinicus, wyprobuj na zdjeciach, nie powinno byc widac zagiec (chyba ze te zagiecia maja inny kolor/odcien niz samo tlo).
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
nie wiem z czego to tlo jest ale :
materialowe : pryskamy woda
kartonowe - mozna prasowac
 
Marcinicus  Dołączył: 30 Gru 2006
Dan:
Tło już wypróbowałem, właśnie na fotkach zobaczyłem ż jest pofałdowane. Oto przykład:




Fafniak:
Moje tło kupiłem z tej aukcji:

http://www.allegro.pl/ite...7_kolorow_.html

- lepiej je prasować, czy pryskać wodą?
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Marcinicus, - profi tla kosztuja 10x wiecej... :evilsmile: - nie sa tak pogiete - sam zobacz z czego to jest - ja nie jestem wrozka.... :-P
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Można je jeszcze rozwiesić, obciązyc czymś, żeby było napięte i przejechać w małej odległości [3-5cm] żelazkiem [nie dotykając!] z włączoną parą. Poczekać, aż wystygnie i wyschnie - zobaczyć jaki efekt :-)
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
mygosia, niestety obawiam sie ze moze byc jeszcze wieksze pogiecie - chyba ze Marcinicus, kupi taka specjalna rurke dlugosci 2.80 do zapiecia tla i dzieki temu obciazy tlo rownomiernie...
 

Michał K  Dołączył: 22 Lut 2007
na aukcji napisano
Cytat
Zagnieciony - łatwo daje regenerować załamania (przez zwilżanie lub wilgotne prasowanie) lub ścisłe nawinięcie na rolkę i pozostawienie na jakiś czas.
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Fafniak napisał/a:
Marcinicus, - profi tla kosztuja 10x wiecej..

Fakt... Chociaz tla Fomei mozna wyrwac troche taniej - po ok. 200zl rolka (podobno jakosciowo to samo co sporo drozsza Foba). W ogole Fomei ma duzo fajnego szpeju do studia, ale wiekszosc jest duzo drosza niz chinszczyzna...
 
Marcinicus  Dołączył: 30 Gru 2006
Cytat
rurke dlugosci 2.80 do zapiecia tla i dzieki temu obciazy tlo rownomiernie...

Równomierne obciążenie tła? Nie będzie tej rurki widać?

Ścisłe nawinięcie na rolkę nic nie dało, ponieważ tło było tak nawinięte, od kiedy je kupiłem i po rozwinięciu właśnie takie było. Spróbuję je spryskać wodą i poczekać aż wyschnie...może będzie efekt.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach