dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Jaki niskoczuly negatyw 120 ze znanym efektem Schwarzwildta?
Potrzebuje do zabawy w dlugie ekspozycje - od 30 sekund do kilku minut. Najchetniej 25 lub 50 ASA. Co byscie polecili? Wazne, zeby efekt Schwarzwildta byl udokumentowany i sprawdzony.

dzerry
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Może Fuji Acros? Ma najmniejszy efekt Szwarcenegera ze wszystkich b&w AFAIR...
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
alkos napisał/a:
Ma najmniejszy efekt Szwarcenegera ze wszystkich b&w AFAIR...
On tam moze sobie miec tego Schwarzwildta, byleby wiadomo bylo jak trzeba przeliczac. Ale Acros to zdecydowanie dobry pomysl.

dz,

[ Dodano: 2008-04-09, 15:30 ]
W data sheet pisza, ze dla ekspozycji do 30 sekund nie ma efektu, a od 30 do 1000 sekund, trzeba przeswietlic o 1/2 dzialki. To faktycznie wygodny film.

Bo na przyklad Ilford Pan F, przy 30 sekundach, na ktorych konczy sie wykres trzeba juz przeswietlac o 2,5 dzialki, a potem krzywa zaczyna juz szybowac w niebo :-/

Naswietlal ktos Acrosa na 50 ASA?

dz.
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Tutaj sie dobrze wypowiadaja o efke 25 w kontekscie dlugich ekspozycji -> http://photo.net/bboard/q...g?msg_id=008bb4

dz.
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Ja bym bral Acrosa. Z niskoczulych jest chyba najlepszy. Niestety nie robilem nigdy 120...
 
dsk  Dołączył: 19 Mar 2008
Pewnie chodzi Wam o efekt Schwarzschilda. A może specjalnie tak piszecie, a ja się niepotrzebnie wtrącam. :->
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
dsk napisał/a:
Pewnie chodzi Wam o efekt Schwarzschilda.


No, wlasnie, tego gubernatora.

:-P
 
gompky  Dołączył: 22 Kwi 2006
ja się podepnę z podpytaniem - przymierzam się do Acrosa, macie jakieś wypróbowane/szczególnie polecane patenty na wołanie tego materiału?
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
dzerry napisał/a:
Co byscie polecili?

Ilford Acros
Kodak Tmax 100 i 400 producent podaje dość dokładny wykres przedłużania czasów
Fuji Superia Reala
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
rychu napisał/a:
Fuji Superia Reala
Nasze forum jest niesamowite. Nie pierwszy raz szukajac w google, trafiam na rezultaty wprost z forum. Mam juz B+W 110 i wybieram sie na pierwsza probe. W lodowce glownie 400'ki i sterta Reali. Sprawdzilem datasheeta dla Reali i Fuji twierdzi, ze ponad 64 sekundy 'not recommended". No nic, przyjdzie mi sprawdzic dlaczego not recommended ;-) Dam znac.
 

Stachu  Dołączył: 27 Kwi 2007
Wiecie może jak wygląda efekt Schwarzschilda w przypadku Rollei Retro 100? Chciałem się pobawić tym filmem w długie naświetlanie (kilka minut) i nie wiem jak to zrobić, żeby dobrze go naświetlić.
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Nie wiem, czt to legenda internetowa, czy nie, ale Rollei Retro to podobno APX. Tu jest data sheet do APX http://www.freestylephoto.biz/pdf/Agfa_Films.pdf - poszukaj sekcji Reciprocity effect. Dla APX 100 wystepuje juz od jednej sekundy :-/ Ja bym zrobil 3 klatkowy bracketing na +1, +2 i +3 EV i wywolal.
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
dzerry napisał/a:
Nie wiem, czt to legenda internetowa, czy nie, ale Rollei Retro to podobno APX.


Sprzedawcy (ci co jeszcze wiedzą co to film cz-b) mówią to samo, że dystrybutor to mówi etc. -> kiedy pytałem o szeroki APX. (a o wchodzenie do internetu i nasiąkanie legendami ich nie posądzam..)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach