piter1984  Dołączył: 11 Gru 2007
ale trochę mnie zastanawia skuteczność stabilizacji ktoś widział testy na innych stronach ?
 

armar  Dołączył: 12 Maj 2007
piter1984 napisał/a:
ale trochę mnie zastanawia skuteczność stabilizacji ktoś widział testy na innych stronach ?

A co tu jest do zastanawiania?
Jest skuteczna w K10D przy ogniskowej 300 mm i czasie 1/30 sekundy, więc w K20D też nie będzie gorzej.
Każdy sobie może sam sprawdzić, a ile działek to daje też nie trzeba pytać opacznych.pl
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
piter1984, - skutecznosc SR mocno zalezy od testujacego.....
ja jestem bardzo zadowlny bo udalo mi sie zrobic zdjecia przy 77mm i 1/6..... podobnie przy 35 i 50mm - dluzsze czay to chyba juz nie da rady... :roll:
co do dlugich lufek to jeszcze na K10d przy 200mm robilem na 1/20
przy K20D - nawet te dlugie ogniskowe nei bardzo chce mi sie sprawdzac...ale jak bede mial potrzebe uzycia dluzszej lufki to ci napisze ile udalo mi sie osiagnac.... :mrgreen:

 

piter1984  Dołączył: 11 Gru 2007
no to fakt na długich czasach radzi sobie BDB ale i tak jest granica 1/8-1/6 niezależnie od ogniskowej nie do przeskoczenia, zastanawiam się jak jest w innych aparatach np E-3 który na tym portalu wypadł wyśmienicie
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
piter1984, - E-3 jest genialnym korpusem - co do jakosci zdjec to nie bede sie wypowiadal...ale tak sobie pstrykajac odnioslem wrazenie ze jest bardzo ok...

 

ArturMaly  Dołączył: 26 Gru 2007
mi się udało na 55mm 1/5s :D

Stabilizacja przydatna rzecz... :evilsmile:
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
chcecie wycinek z kadru przy 200mm na 1/6 :-P ? Z bliskiej odleglosci czyli teoretycznie wtedy gdy SR ma duzo mniejsze szanse... :roll:
 

venice  Dołączył: 05 Mar 2008
NO jasne, że chcemy.
 

Canin  Dołączył: 19 Kwi 2006
Fafniak napisał/a:
skutecznosc SR mocno zalezy od testujacego.....

dobra, dobra - ale metoda testowania SR na optycznych jest OK. Pozwala w miarę dokładnie wyznaczyć skuteczność. Dlaczego to tak dziwnie wyszło?
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
piter1984 napisał/a:
no to fakt na długich czasach radzi sobie BDB ale i tak jest granica 1/8-1/6 niezależnie od ogniskowej nie do przeskoczenia
A tam. Zobacz
link
Fotki w pubie.
 

WuWu84  Dołączył: 25 Wrz 2007
Jak się przyłożę to i 0,3 sek z kasetką przy 33 mm i ciążącym na pysk kicie z sunshaderem. :-P
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
A mnie często zdarza się utrzymać 0.6s przy 50mm...
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Canin napisał/a:
dobra, dobra - ale metoda testowania SR na optycznych jest OK. Pozwala w miarę dokładnie wyznaczyć skuteczność. Dlaczego to tak dziwnie wyszło?
- naprawde nie mam pojecia...juz nawet nie chce pytac bo wszelkie moje pytanai zbywane sa kretynskimi tekstami....
a pierwsze co mi wpada do glowy to to ze nie czekali na pojawienie sie lapki w wizjerze.... a czego udowodnic sie nie da...
 

ArturMaly  Dołączył: 26 Gru 2007
jaad75 napisał/a:
A mnie często zdarza się utrzymać 0.6s przy 50mm...


To nie na moje trzęsące się ręce...
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
jaad75 napisał/a:
A mnie często zdarza się utrzymać 0.6s przy 50mm...
to przez to amerykanckie piwo...
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
O ile dobrze zrozumiałem to SR testowali tylko przy 30 mm gdy tymczasem im krótsza ogniskowa tym mniejsza skuteczność. Nie widzę wzmianki o użyciu do testów SR-a dłuższych ogniskowych.
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
1/2 sekundy, 28mm. Mój kochany MX

Nie wykluczam lekkiego poruszenia. Ale i tak sądzę, że zastyganie w bezruchu i wstrzymywanie oddechu idzie mi coraz lepiej :-)
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
mygosia, - starsznie duzo masz hotow....z tego co widze takich wedrujacych....najgorszy jest ten czarny hot....czy wlasciwie dead walking hot...
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
To chyba jakiś diehard pixel :-P
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
mygosia napisał/a:
Nie wykluczam lekkiego poruszenia. Ale i tak sądzę, że zastyganie w bezruchu i wstrzymywanie oddechu idzie mi coraz lepiej

Oky - to podobny test zrobimy na PPD koło .. piątku .. ciekawe jak Ci wtedy będzie szło "zastygadni w bezruchu"

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach