WuWu84  Dołączył: 25 Wrz 2007
jaad75 napisał/a:
A mnie często zdarza się utrzymać 0.6s przy 50mm...

Respect :shock: Przed chwila próbowałem maks to 1/4 sek, bez SR 1/20. Czyli skuteczność SR przy tej ogniskowej to jakieś 2,5 Ev?
Fafniak napisał/a:
a pierwsze co mi wpada do glowy to to ze nie czekali na pojawienie sie lapki w wizjerze.... a czego udowodnic sie nie da...

Kto ich tam wie. K10 przecież też testowali i wyszły im podobne wyniki do tych które obserwujemy w praktyce:
"Fotografując K10D można z powodzeniem stosować czasy o około 2.3-2.7 EV dłuższe niż w normalnych okolicznościach"
OK. Do tego testowali z Sigma 30 mm, a sam zauważyłem że przy krótszych ogniskowych różnica z SR i bez jest mniejsza. Natomiast przy teście K20 (wspomniany jest inny korpus, więc raczej to że mieli jakiś walnięty mała szansa) pojawia się takie enigmatyczne zdanie.
"Należy zaznaczyć, że działanie stabilizacji jest zauważalne. Zdjęcia z włączoną stabilizacją przy krótszych czasach są mniej poruszone, od analogicznych z wyłączoną. Niestety wciąż nie są one wystarczająco ostre, więc w zasadzie mało użyteczne." To jak? Bez SR też były nieostre?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
mygosia, widzę że SR nie działa ci na całej powierzchni klatki :-P
 

Canin  Dołączył: 19 Kwi 2006
WuWu84 napisał/a:
Niestety wciąż nie są one wystarczająco ostre, więc w zasadzie mało użyteczne." To jak? Bez SR też były nieostre?

Chyba chodziło im o to że z SRem nie były idealnie ostre.

Hmm a może tu mają problem - kryteria co jest ostre a co nie? Jeśli analizowali linie to w k20D jest ich więcej i nieostrość jest bardziej wykrywalna. Mętnie to tłumaczę?
Inaczej: SR jest prawdopodobnie identyczny jak w K10D - ale tam niższa rozdzielczość matrycy maskowała te niedokładności SRa.
 

armar  Dołączył: 12 Maj 2007
Canin napisał/a:
Chyba chodziło im o to że z SRem nie były idealnie ostre.

Przy tym obiektywie, to nawet ze statywu mieli nieostre...
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
mygosia napisał/a:
1/2 sekundy, 28mm. Mój kochany MX


kurcze, pikne.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
piter1984 napisał/a:
ale i tak jest granica 1/8-1/6 niezależnie od ogniskowej nie do przeskoczenia
To i ja jeszcze wrzucę do tego ogródka swój kamyczek:

http://www.manufactura.ho...p?p=91980#91980
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
A mnie dzisiaj rozwalił CHIP, do ich top listy lustrzanek dodali k200d (26 miejsce w ich "rankingu") i K20d (13 miejsce).

- po pierwsze podali, że k20d ma 15.1mpix, a dane do tabelki skopiowali z jakiejś niemieckiej strony (nośnik danych - "SD-Karte"),
- Po drugie zaprezentowali k20d jako następcę modelu E-500 :lol: już nigdy nie potraktuję poważnie żadnego słowa jakie napiszą o aparatach, bo oni nawet skopiować z innego medium dobrze (ze zrozumieniem) nie potrafią.

A najgorsze jest to, że ludzie kupują takie pismo i myślą, że skoro piszą od dawna to są rzetelni, a to nie prawda, bo oni się nawet na kompach słabo znają (do minilaptopa EEE PC asusa, polecają usunąć linuxa, który tam ładnie chodzi, i wrzucić XP które na nim się muli, wiem bo jeden znajomy to zrobił i żałuje, bo stare gry i pare programików windowsowych uruchomił by przez WINE)
 
cerfes  Dołączył: 03 Kwi 2008
Eldred napisał/a:
A mnie dzisiaj rozwalił CHIP, do ich top listy lustrzanek dodali k200d (26 miejsce w ich "rankingu") i K20d (13 miejsce).


Mnie w ogóle wszystkie te 'gazety' (lub czasopisma) tego pokroju rozwalają. Czasem przeglądam w Kolporterze jakieś pisma typu 'Aparaty cyfrowe' itp. mętne tytuły gdzie największym wydarzeniem może być wypuszczenie na rynek aparatu z większą liczbą MPix albo obiektywu z większym zakresem ogniskowych, 90% zdjęć to tablice testowe i reklamy a w dziale 'zdjęcia czytelników' poziom tak żenująco niski że aż zęby bolą :/
 

Grendel  Dołączył: 31 Gru 2006
1/5s, 50mm




ręce zniknęły, ale reszta nieporuszona w sumie ;)

 
baro7  Dołączył: 05 Gru 2007
Przejrzyjcie test Sigmy dp-1 na optycznych. Chłopcy szukają chyba jakiegoś katharsis czy rehabilitacji za K20D umieszczając porównanie Sigmy do K100D.
Cytat
Tutaj nasuwa się mała dygresja nie związana z testem DP1. Patrząc na zdjęcia wykonane Pentaxem K100 Super, nawet te na wysokich czułościach, zastanawiamy się kto wpadł na genialny pomysł zastępowania go czymś nowym. To naprawdę udany aparat, który zadowoli prawie każdego amatora. A to, że ma 6 MPix jest raczej zaletą niż wadą


Skoro K100 jest taki super to warto zjechac k20D. I tyle.

Jeszcze ten olympus E-3 na zdjęciach przykładowych tez trochę kłuje w oczy...
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
baro7 napisał/a:
Jeszcze ten olympus E-3 na zdjęciach przykładowych tez trochę kłuje w oczy...
- juz nei przesadzaj...
 
baro7  Dołączył: 05 Gru 2007
Fafniak napisał/a:
baro7 napisał/a:
Jeszcze ten olympus E-3 na zdjęciach przykładowych tez trochę kłuje w oczy...
- juz nei przesadzaj...


Dla bezpieczeństwa napisałem że "troche" :]
 

armar  Dołączył: 12 Maj 2007
baro7 napisał/a:
Przejrzyjcie test Sigmy dp-1 na optycznych.

Kolejny przykład, że panom z optycznych podoba się aparat, który ma kiepskiej rozdzielczości obiektyw (<640 lwph), pomimo, że ma matrycę większą niż 4/3...
Cóż - trzeba się przyzwyczaić, że optyczne naszej ukochanej marki nie lubią i nie raczą podjąć dyskusji w sprawie powodów tego uczucia. :(

Szczególnie mi się spodobało, że Sigma DP1 jest skierowana dla doświadczonych fotografów do fotografii reportażowej, gdy tymczasem K20D jest za szybki do reportażu.
 
CLE  Dołączył: 24 Paź 2007
Optyczniaki postanowili się zrewanżować za test K20D i łaskoczą wszystkich posiadaczy pentaxa wychwalaniem K100dsuper:

"Tutaj nasuwa się mała dygresja nie związana z testem DP1. Patrząc na zdjęcia wykonane Pentaxem K100 Super, nawet te na wysokich czułościach, zastanawiamy się kto wpadł na genialny pomysł zastępowania go czymś nowym. To naprawdę udany aparat, który zadowoli prawie każdego amatora. A to, że ma 6 MPix jest raczej zaletą niż wadą. "

przyznam, że ja też lubię stare aparaty :mrgreen: , ale zdjęcia zwykle robię nowymi :evilsmile:
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
Fafniak, a po prześledzeniu wątku na forum optycznych o teście K20D, myślę, że ten tekst w teście DP1 zawdzięczamy Tobie ;-)
optyczni napisał/a:
Na zakończenie jeszcze jedna tabelka dedykowana wszystkim tym, którzy albo lubią testy na plikach wyostrzonych, albo tym, którzy lubują się w wypatrywaniu szczegółów na zdjęciach, robią to na oko i twierdzą, że są w stanie wyciągnąć lepsze wnioski niż w oparciu o analizę MTF.


I nie mówię tego wcale uszczypliwie, myślę, że bardzo dobrze starałeś się im uświadomić kilka wpadek. Niestety są zbyt dumni :-/
 

armar  Dołączył: 12 Maj 2007
bbartlomiej napisał/a:
I nie mówię tego wcale uszczypliwie, myślę, że bardzo dobrze starałeś się im uświadomić kilka wpadek. Niestety są zbyt dumni :-/

No, dobrze, że jedną literkę zmieniłeś w ostatnim wyrazie, bo by Twój post zaraz Żorżyk (czasami zaglądam w profile), albo Pan JarekD skasował za nieregulaminowy charakter... :mrgreen:
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
armar napisał/a:
albo Pan JarekD
Rozumiem, że na każdym forum, w kazdym wątku, w którym bierzesz udział próbujesz wywołać mniejszą lub większą awanturę - idzie przywyknąć. Ale sobie mną gęby nie wycieraj.
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
armar napisał/a:
No, dobrze, że jedną literkę zmieniłeś w ostatnim wyrazie, bo by Twój post zaraz Żorżyk (czasami zaglądam w profile), albo Pan JarekD skasował za nieregulaminowy charakter...

Jeśli dobrze Cię zrozumiałem to mówię, że nic nie zmieniałem i właśnie tak chciałem napisać dumni, nie durni - jeśli to miałeś na myśli.

Co do testu K20D - trochę wpadek było ale trudno. Nie sugeruję się ich testami tylko samplami bezpośrednio od ludzi lub moją zabawą w sklepie z danym egzemplarzem. A K20D uważam bardziej za dobrą ewolucję niż rewolucję.
Inna sprawa to nastawienie Państwa Optycznych.pl aroganckie, traktujące innych z góry. Zero argumentów tylko ślepe rzucanie trudnymi słowami na prawo i lewo. Do dziś nikt nie odpowiedział na kilka pytań zadanych na forum u nich. Nawet się nie pochwalili jakie są to te ich domyślne ustawienia dcraw.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
armar, - jaaad75 napisal ci juz ...ja powtorze...twoej wypowiedzi nie sprzyjaja normalnej dyskusji....
niestey brokatowi.pl nie maja juz zamairu nawet odpowiedziec na najprostsze pytania i prawdopodobnie spowoodowane to jest wlasnie wpadka z brokatem bo przyjecie dalszych naszych sugesti/prosb o zmiany byloby przyznaniem sie do dalszych bledow...komiczna wpadka z brokatem byla zbyt duza jak na ich arogancje i zadufanie ale reszt ajuz ujdzie bo i nikt nie udowodni im ani zlego testowania czy podejscia - bo nie mamy ich plikow z aparatu....
A rozmiar RAW-a to czepialstwo
 

kafciok  Dołączył: 24 Lut 2007
Fafniak napisał/a:
...brokatowi.pl

:mrgreen:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach