armar  Dołączył: 12 Maj 2007
pawelek-79 napisał/a:
armar napisał/a:
Jeśli lampka "lepszego" aparatu ma LP = 15


Jeśli faktycznie tak jest, że E-3 ma LP=15, to jest to poważne nieporozumienie.

A kto napisał, że E-3 jest lepszym aparatem niż K20D, czy też K10D? To byłyby dopiero żarty... :mrgreen:
E-3 oczywiście też ma lampkę o LP=13, ale na optyczne.pl nic nie piszą, że aparat jest gorszy niż konkurencja - najwyraźniej nie jest to w przypadku E-3 istotna informacja... ;-)

Myślę, że tekst "Te białe punkty wokół oka to nie jest wbrew pozorom brokat" na optyczne.pl będą pamiętać przy okazji kolejnych testów i zatrudnią kogoś kompetentnego do pisania i najpierw przedstawią recenzję aparatu do recenzji na pentax.org.pl, a dopiero później do publikacji :mrgreen:

Tak czy siak - myślę, że możemy podziękować panom z optyczne.pl za taką ilość rozrywki.
Dawno tego nie było - ostatnio narzekali "Niestety siła błysku w obu aparatach jest taka sama, czyli bardzo słaba" przy okazji testowania K10D, choć K10D jest jeszcze gorszym aparatem, bo wbudowana lampka ma LP tylko 11... ;-)

 
Mariusz.k  Dołączył: 30 Lis 2007
To może niech ktos zrobi kopie tej strony bo potem sie okaże, że wszystkim sie zdawało ...
szok...
 

Dancer  Dołączył: 05 Wrz 2006
Ja pierdziele... jaka lipa te nasze wszystkie Pentaxy :-] te Forum to samo zło sprzętu fotograficznego : )
 

WuWu84  Dołączył: 25 Wrz 2007
LOL

Nie żebym był złośliwy, ale jakoś nie widziałem aby 40D był testowany z tą Sigmą, a jej test z bagnetem EF jest tej stronce i nie błyszczy, oj nie błyszczy. Sami napisali że mieli FA 50. Aż tak szkoda było przepuścić okazji do publikacji logo firmy która udostępniła tą Sigme do testów?

No i te detale. "IS ON" "IS OFF" na wykresie testu stabilizacji. Ja rozumiem przyzwyczajenia, ale w systemie testowanego aparatu ta funkcja ma skrót SR ;-)

Ech, trochę konsekwencji życzę tej redakcji na przyszłość :lol:
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
Wszystko będą teraz testować na Sigmach 30/1.4, żeby nie było problemów z tym który obiektyw jest ostrzejszy - chyba trochę za bardzo ufają powtarzalności Sigmy (zwłaszcza, że mózimy o różnych bagnetach)... A proponowałem użycie jednego szkła do wszystkich bagnetów, choćby na Adaptallu, czy M42 - byłoby znacznie bardziej sprawiedliwie...
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
http://www.pbase.com/fafniak/skalowanie
proponuje obejrzec sobie te 2 zdjecia i samemu wywniskowac czy K20D oferuje "wiecej" czy tyle samo co K10D
 

Grendel  Dołączył: 31 Gru 2006
armar napisał/a:

Tak czy siak - myślę, że możemy podziękować panom z optyczne.pl za taką ilość rozrywki.


Dla nas to rozrywka, ale chyba nie zdajesz sobie sprawy ile czasu za pentaksem będą się wlokły opinie zawarte w tym teście.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Grendel napisał/a:
chyba nie zdajesz sobie sprawy ile czasu za pentaksem będą się wlokły opinie zawarte w tym teście.
- niestety - dla wielu wielu osob tego typu testy sa jedynym wyznacznikiem jakosci aparatu....
Mnie wnerwia ze optyczni nadal trzymaja sie zasady "takie sa nasze wyniki i opinia i tego trzymac sie bedziemy do konca albo jeszcze dluzej" - i nawet nie sa laskawi odpowiedziec na pytania przyklady ktore im 2 raz juz podaje.....
Kiedys zamiescilem darki - kompletnie rozne od tego co oni uzyskali ...nawet pomimo wyciagania o 3-4 EV nie udalo mi sie uzyskac tego co oni dostali z K10D....
niestety nawet nie chcialo im sie odpowiedziec....choc oferowalem jezeli pamietam RAW-y zeby sami mogli sie przekonac...
 

Grendel  Dołączył: 31 Gru 2006
Co więcej, wlec się będą frazesy - zwróćcie uwagę że do dziś wypomina się nieszczęsnego 16-50/2.8 - a ile osób w PL tak naprawdę ma to szkło z pierwszych serii, gdzie ten problem występował? Czy obecność tego szkła jest taką straszną ujmą dla Pentaksa? Ludzie uwielbiają posługiwać się frazesami a ten "test" dostarczył ich niezłą paczkę - będzie się to niestety wlokło za nami na każdym kroku.
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
E jednak chłopcy z optyczne coś tam poprawili. polecam lekturę komentarzy do testu.

 

wojtas29  Dołączył: 12 Kwi 2008
Od czasu upowszechnienia się pseudo testów - artykułów sponsorowanych - i.t.p dziadostwa, nie mam zwyczaju, w sposób naturalny wyzbyłem się go, czytania zaprzedanych wypocin , dokonywania (na ich podstawie) porównań i inwestowania pieniędzy, licząc na ich uczciwość.
Jednocześnie jestem świadomy, że dokonuję czasem jeszcze gorszych wyborów, ale jestem przynajmniej w zgodzie z własnym sumieniem.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
wojtas29 napisał/a:
Od czasu upowszechnienia się pseudo testów - artykułów sponsorowanych
- umieszcenie takiego postu w tym watku sugeruje ze optyczne - maja "sponsora" ? wojtas29, - prosze cie .....nie osmieszajmy sie ...
 
tank102  Dołączył: 11 Mar 2008
Znając życie na optyczne,stwierdzą że aparaty z uchylnym LCD są lepsze i taki morał z tego.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
tank102, - sa lepsze (jesli masz na mysli SONY) bo maja reklame w TV i ludzie o nich mysla....(chca kupic) ostatnio 4 osoby mnie pytaly o sony 350 w tym 2 z mojej pracy... 8-)
Reklama dziala cuda...
 

wojtas29  Dołączył: 12 Kwi 2008
Fafniak napisał/a:
wojtas29 napisał/a:
Od czasu upowszechnienia się pseudo testów - artykułów sponsorowanych
- umieszcenie takiego postu w tym watku sugeruje ze optyczne - maja "sponsora" ? wojtas29, - prosze cie .....nie osmieszajmy sie ...

Nie upieram się, że mają sponsora, zakładam tylko, że jest to możliwe.
Poza tym myślałem o tym zjawisku w skali globalnej i w każdej dziedzinie.

To forum znalazłem dopiero wczoraj, z czasów zx50 pamiętałem jedynie klub użytkowników Pentax i jakieś foty z k10-tki na fotopolis. Jakąś godzinę przed zakupem znalazłem test k10 na "optyczne", gdzie k10 wypadł (przedstawiono go) na poziomie małpy.
Potencjalnie "test" ten mógł mieć bezpośredni wpływ na moją decyzję, niezależnie od tego czy ktoś na tym skorzysta.
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
Fafniak napisał/a:
- umieszcenie takiego postu w tym watku sugeruje ze optyczne - maja "sponsora" ?


Zdaje się, że Sigma im trochę pomaga. Tylko dlaczego wybrali jeden z gorszych obiektywów Sigmy??? Przecież ten obiektyw będzie ograniczał wyniki rozdzielczości aparatów!!! Dlaczego nie 24 lub 28/1.8 ??? Jak pisałem wcześniej - w ich własnych testach ta Sigma na 30mm wypada pod względem rozdzielczości gorzej niż kitowy 18-55 na 35mm !!!
Porównywali też do D300, że uzyskał więcej szczegółów mimo matrycy o 12mpx. Ale z jakim obiektywem ??? - NIKKOR 50/1.8, który w ich testach osiąga ok. 46lpmm przy f/5,6, tak więc porównywanie tych wyników jest niemiarodajne.
Cytaty z testu D300:
"Wszystkie zdjęcia wykonane zostały z obiektywem Nikkor AF 50 mm f/1.8D"
"Jak już wielokrotnie zaznaczaliśmy, rozdzielczość matrycy liczymy na plikach RAW dla przysłony f/16. Przy takim otworze względnym na jakość obrazu nie mają już wpływu aberracje optyczne, a obiektyw ogranicza dyfrakcja, co pociąga za sobą ograniczenie rozdzielczości związane z wielkością krążka Airy'ego. Możemy więc założyć, że każdy obiektyw klasy 50 mm będzie dawał taką samą rozdzielczość, a więc za ewentualne różnice w pomiarach będzie odpowiadać matryca."

Nikkor 50/1.8 przy F/16 osiąga 30lpmm
Sigma 30/1.4 przy f/16 osiąga 28 lpmm

A pozatym limit dyfrakcyjny pojawia się chyba znacznie wcześniej niż przy f/16 ???
W najnowszym DFV z tych samych wzorów autor wyciągnął inne wnioski:
"Nawet matryca pełnoklatkowa już przy przesłonie 16 dostaje zadyszki i limit rozdzielczości wynosi 11 megapikseli. W przypadku najpopularniejszego formatu matrycy w lustrznakach cyfrowych, czyli APS-C wzór Abbego wyznacza maksymalną rozdzielczość na 10 megapikseli przy f/11 i 5 megapikseli dla f/16." DFV 4/2008 str.122 "Wyścig na megapiksele" M.Bójko

Ja tu czegoś nie rozumiem - skoro ze wzoru Abbego wynika, że f/16 ogranicza rozdzielczość do 5 mpx, to jak przy tej przysłonie można testować lustrzanki APS-C z matrycami 10-14 mpx ?????????
 

Canin  Dołączył: 19 Kwi 2006
piters1986 napisał/a:
Tylko że oglądając zdjęcia w podsumowaniu modelka ma na pierwszym i trzecim zdjęciu hot pixele w tym zamym miejscu w pobliżu oka!!!

Ale napiszcie to w komentarzu na Optyczne - nawet jeśli tego szanowni redaktorzy nie skomentują - to czytający będzie mógł sobie sam sprawdzić.
 

armar  Dołączył: 12 Maj 2007
Ale jaja!
Znikły zdjęcia dziewczyny, z "hotami" na twarzy! Poważnie!
Róbcie sobie kopie stron, bo jeszcze zostały zdjęcia z zakurzonymi butelkami, na których też "hoty" widzą. :mrgreen:
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
Canin napisał/a:
Ale napiszcie to w komentarzu na Optyczne

Nie chce mi się rejestrować na następnym portalu, żeby przedyskutować wpadki, niedoróbki, czy niewłaściwe porównania (jak choćby rozdzielczości K20D z Sigmą 30/1.4 do D300 z Nikkorem 50/1.8).

[ Dodano: 2008-04-13, 10:03 ]
armar napisał/a:
Znikły zdjęcia dziewczyny, z "hotami" na twarzy! Poważnie!


Poprawiają niedoróbki. Może i cały tekst poprawią, bo wydaje mi się nadal nierzetelny.
Swoją drogą, to wczoraj ściągnąłem na dysk te zdjęcia i nie mogę dopatrzyć się na nich tego brokatu :-/
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
Problem z hotami z całą pewnością istnieje w niektórych egzemplarzach i zdjęcie z butelkami dobrze ilustruje jak to wygląda. Brokat brokatem - mimo wszystko potrafili przyznać się do błędu i należy to szanować, zwłaszcza, że jest to jakiś postęp w stosunku do kilku testów z przeszłości, gdzie szli w zaparte.
Rozdzielczości są mierzone na Sigmach 30/1.4 w przypadku wszystkich nowych testów i choć nie uważam, że jest to najlepsza metoda, jest to jakaś próba unifikacji pomiarów. Niestety, nie jest dla mnie (w przeciwieństwie do redakcji optyczne.pl) oczywistym, że ta Sigma ma taką samą rozdzielczość na różnych bagnetach, a nawet, że różne jej egzemplarze na tym samym bagnecie są w stanie dać powtarzalne wyniki - jedynym gwarantem wyeliminowania problemu różnej optyki jest używanie jednego wysokorozdzielczego obiektywu referencyjnego.
A w kwestii starego testu K10D, byłbym wdzięczny gdyby ktoś sprecyzował mi co sprawia, że
Cytat
wypadł (przedstawiono go) na poziomie małpy.

Bo w tamtym teście aparat był ogólnie chwalony i rekomendowany, o ile mnie pamięć nie myli...

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach