pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
jaad75 napisał/a:
Rozdzielczości są mierzone na Sigmach 30/1.4 w przypadku wszystkich nowych testów i choć nie uważam, że jest to najlepsza metoda, jest to jakaś próba unifikacji pomiarów.

Owszem, jest to krok w dobrą stronę. Najlepiej oczywiście było by wziąć jakiś dobry m42, albo adaptall (jak już ktoś o tym wspominał). Zastanawia mnie tylko, dlaczego porównywano rozdzielczość z D300 z lepszym obiektywem, który nawet przymknięty do f/16 dawał większą rozdzielczość od tej Sigmy (statystycznie znamienną 28 vs.30 lpmm (nie wiem, czy dobrze licze, ale wychodzi mi 7% różnicy)

I co z tą granicą dyfrakcji??? Jak pisałem wyżej, wg. DFV dla APS-C i F/16 granica wynosi 5mpx!!!
 
combo  Dołączył: 25 Maj 2007
no coz w czasach gdzie ewidentnie pieniadz rzadzi swiatem, a nie odwrotnie o na prawde obiektywny test coraz trudniej. optyczne nie jest jedynym opiniotworczym zrodlem informacji o aparatach, wiec wg mnie nie ma sensu sie az tak ekscytowac, sporo przyszlych klientow pewnie i tak czyta gazety fotograficzne, a i te robia testy jak chca. w niemieckim "foto magazin" jest aktualnie test toreb fotograficznych, jest lowepro, tamrac, crumpler, kalahari, jill-e i inne ale oczywiscie o dziwo wygrywa hama, firma niemiecka. Wg mnie i to jest wlasciwie oczywiste nie mozna spodziewac sie obiektywnych testow od platform uzaleznionych od reklam/ finansowo od kogos. A optyczne niestety stety dyskwalifikuje sie chocby tym, ze jeden z testerow ma w logo canona, i gdzie tu obiektywizm? moge sobie testowac co chce, jesli na codzien uzywam canona, a jednym z moich glownych chlebodawcow jest np canon no to zalatwione. Sami pisza, ze sa mala redakcja.. wiec skad ma kasa leciec, jesli nie z reklam czy czegos tam jeszcze. Wstaja rano zaspani to dopiero widza bledy w tescie dzien wczesniej opublikowanym, no to czego tu wymagac. Nie lepiej testowac lornetki? Doszukuja sie za wszelka cene bledow w aparacie, jakies brokaty czy inne bajery. I jeszcze ta zalosna dyskusja na dpreview z milymi akcentami historycznymi. Nie ma to jak dobra zabawa i wspolne macanie sprzetu przez cala redakcje.
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
pawelek-79, jest porównywany z D300+Sigma 30/1.4 - masz o tym wzmiankę w teście i na forum.
Dla 14MP APS-C dyfrakcja zaczyna wpływać na rozdzielczość od ~f/8, więc wynik na f/5.6 jest całkowicie wolny od jej wpływu.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Patrząc na test Sigmy 30/1.4 z optycznych widać, że największą rozdzielczość osiąga dla przesłon 5.6 i 8 a dla f16 rozdzielczość jest o około 30% niższa od maksymalnej i tym bardziej co najmniej dziwi użycie F16 zamiast 5.6 lub 8..
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
Ja już się gubię w tych sposobach testowania.
Przejrzałem sobie testy obiektywów na Optyczne, przejrzałem testy rozdzielczości aparatów. W teście Nikona użyli Nikkora. Nigdzie nie mogę się dopatrzyć, że używali w porównaniu z D300 Sigmy zamiast Nikkora.

Mniejsza z tym. Ja i tak zbieram na szerokokątny zoom do do mojej K110D i na jakiś szerszy standardowy zoom (16-50, 17-70, albo jeszcze coś innego) :)
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
a co powiecie o zakresie tonalnym? Znowu okazuje sie, ze nie jest z tym najlepiej. Ja rozumiem, ze testy testami, a prawdziwe zdjecia to co innego, ale dlaczego inni producenci wypadaja po prostu lepiej?
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
l_uka, - wlasnie zadlem pytanie jak to sprawdzic bo nie mam zbytnio pomyslu .... :roll:
zdjecia w plenerku odpadaj bo nie mam 2 identycznych szkiel a zmiennosc pogody sprawia ze wymiana obiektywu (czas) moze wyniki zmienic ....
 

Dancer  Dołączył: 05 Wrz 2006
Fafniak napisał/a:
4 osoby mnie pytaly o sony 350 w tym 2 z mojej pracy... 8-)
Reklama dziala cuda...


Co im odpowiedziałeś? : ) co poleciłeś?
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
Dancer napisał/a:
Co im odpowiedziałeś? : ) co poleciłeś?

Jak to co? D40X!
 

ThomFoto  Dołączył: 07 Lis 2006
śmiejcie sie śmiejcie. ja znajomym poleciłem Nikona a wrócili ze sklepu z Sony alfą. Reklama poparta zaangażowaniem sprzedawców czyni cuda
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
ThomFoto napisał/a:
Reklama poparta zaangażowaniem sprzedawców czyni cuda

Reklama dźwignią handlu. I to nie jest pusty slogan. Ktoś, kto nie interesuje się fotografią, a chce aparat, wybierze ten, który jest najlepiej reklamowany i tyle. Przecież aparat to taki sprzęt użytkowy, że większość osób go kupujących nie jest i nie chce być ekspertami od fotografii, żeby go nabyć. Co innego tokarko-frezarka - na tym to trzeba się znać, jeśli już się to kupuje. Albo spawarka, czy inne specjalistyczne narzędzie. Wyobrażacie sobie taką zaciętą dyskusję na temat odkurzaczy? Każdy ich używa, ale czy ktoś wchodzi na fora i zastanawia się, który lepiej kupić ??? Większośc ludzi traktuje aparat jako element AGD. Jeśli jest przekonany przez reklamę, że zadowolą go zdjęcia z tego aparatu, to go kupi. Może tylko ze względu na cenę trochę bardziej się zastanawia niż przy zakupie odkurzacza.
 

venice  Dołączył: 05 Mar 2008
Test czytałem pobieżnie więc nie zagłębiam się w dyskusję. Generalnie nie lubie testów na optyczne.pl, przeglądam inne witryny.

Co do siły marketingu itd. Owczy pęd na aparat zaczął się już na dobre. Najpierw każdy chciał mieć aparat cyfrowy - bo od razu widać, bo mały, bo nie trzeba wywoływać, bo można zrobić milion głupkowatych zdjęć etc. etc.
Teraz nadszedł czas na rozwinięcie tej manii o lusztranki cyfrowe. Każdy chce mieć i już. Sony pomaga w tym wypadku wszystkim producentom lustrzanek. Nie tylko sobie.
Konkretnie:
1)znajomy ojca, lekarz, poszedł do sklepu, po jak to on mawia "najlepszy aparat". Wyjeżdżali z żoną na weekend do Budapesztu no to przecież trzeba robić zdjęcia. A co. Oboje prawdopodobnie nigdy nie trzymali w ręku czegokolwiek poza głupim jasiem. Gość wrócił do domu z EOSem 40d.
2)koleżanka z bogatej rodziny ot nagle pewnego ranka postanowiła, że chce robić zdjęcia. Pojechali i kupil D40X i jakieś sigmowskie szkło z dużym zoom'em.

itd, itd. przykładów mogę mnożyć. A moja znajoma, która naprawdę robi ciekawe zdjęcia, organizuje wystawy, jej zdjęcia się podobają... robi swoje prace kompaktem nikona ze statywem za 50zł. Nie stać jej na lustro.

przepraszam za off top ale dyskusja lekko skręciła w tym kierunku.

pozdrawiam,
venice
 

perl  Dołączył: 24 Wrz 2006
pawelek-79 napisał/a:
Reklama dźwignią handlu. I to nie jest pusty slogan. Ktoś, kto nie interesuje się fotografią, a chce aparat, wybierze ten, który jest najlepiej reklamowany i tyle. Przecież aparat to taki sprzęt użytkowy, że większość osób go kupujących nie jest i nie chce być ekspertami od fotografii, żeby go nabyć. Co innego tokarko-frezarka - na tym to trzeba się znać, jeśli już się to kupuje. Albo spawarka, czy inne specjalistyczne narzędzie. Wyobrażacie sobie taką zaciętą dyskusję na temat odkurzaczy? Każdy ich używa, ale czy ktoś wchodzi na fora i zastanawia się, który lepiej kupić ??? Większośc ludzi traktuje aparat jako element AGD. Jeśli jest przekonany przez reklamę, że zadowolą go zdjęcia z tego aparatu, to go kupi. Może tylko ze względu na cenę trochę bardziej się zastanawia niż przy zakupie odkurzacza.
Jeden z najlepszych postów nie tylko w tym temacie, ale i na tym forum. Chodzi oczywiście o nieskończoną dyskusję nt. sprzętu Pentaxa, jego dostępności, cen, innych systemów....no, i całej tej otoczki.
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
perl napisał/a:
Jeden z najlepszych postów nie tylko w tym temacie, ale i na tym forum.

Miło mnie połechtałeś po moim EGO. Dziękuję. :mrgreen:
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Hm... czyżby nowa świecka tradycja i wątek się skończy na konstruktywnych wnioskach? :shock: :lol:
 
lsnk  Dołączył: 23 Lis 2007
Cytat
Wyobrażacie sobie taką zaciętą dyskusję na temat odkurzaczy?


Tak :-P
 

specmisiek  Dołączył: 19 Mar 2008
Przepraszm bardzo ...Ale nie bardzo widzę mocne związki odkurzaczy (ewentualnie rozważania na temat ich zakupu) z tematem tego postu.. ;):):) A konstruktywne wnioski... Ach...oby faktycznie były dostępne wszystkim... Pozdrawiam
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
specmisiek, jeżeli nie minął Ci zapał poszukiwacza, to związki różnych rzeczy z fotografią są niezwykłe. Dla ułatwienia podpowiem hasła pomocnicze: czarne skarpetki, opona, owce.... ;-)
 

piotrecius  Dołączył: 31 Gru 2006
Jest też na forum wątek o klasycznych manualnych korpusach i zmywarce ;-)
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
O majonezie też :mrgreen:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach