specmisiek  Dołączył: 19 Mar 2008
OK Rozwaliliście mnie... Zwłaszcza tym majonezem :) :) Pozdrawiam
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
specmisiek napisał/a:
OK Rozwaliliście mnie...

I mnie też - linkiem do dyskusji o odkurzaczach.
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
U nas o zakupie odkurzacza zadecydował pies. Znaczy pies, to Orion. Odkurzacz też Orion. :-)
 

aflinta  Dołączył: 01 Lip 2007
To proszę, jeszcze muzyka do kompletu: orion
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
zorzyk napisał/a:
Znaczy pies, to Orion.
Na śniegu. Pamiętam.
 
hrobass  Dołączył: 05 Mar 2008
Zauważyłem pewną niechęć do optycznych.pl... No rozumiem.... po tej recenzji to można się załamać. Może potrzeba by zrecenzować recenzję. Ktoś ma k20? Czy naprawdę jest aż tak kiepsko? Reklama dźwignią handlu, dlatego nie mam telewizora ;-)
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
hrobass napisał/a:
Czy naprawdę jest aż tak kiepsko?
nooo aparat nie robi zdjec..
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
IMHO autorzy portalu zaczęli od testów lornetek i obiektywów, doszli do wniosku, że mogą też robić testy i recenzje aparatów (no bo co to za filozofia?) no i rezultaty są jakie są. W testach błędy, pomyłki (bynajmniej nie dotyczy to tylko Pentaxa). Takie są skutki jak ludzie biorą się za rzeczy, na których się nie znają. Jedyna recepta nie czytać. W sieci jest wiele lepszych stron z testami sprzętu.
 

venice  Dołączył: 05 Mar 2008
Zgadza się. Ja np. bardzo lubię dpreview...

pozdrawiam,
venice
 

frisky  Dołączył: 04 Gru 2007
Zaba, podwazaniem wiarygodnosci testujacych nie zmienisz wynikow testow, ktore wychodzily podobnie mimo roznych ezgemplarzy i szkiel.

Ja postanowilem zbadac sobie samemu rozdzielczosc i polecam taki test kazdemu uzytkownikowi k20 ktory ma jeszcze k10 do porownania. Na stronie Imatestu sa wersje demo, tablice testowe do wydrukowania i inne przydatne wskazowki.

Nie sile sie na naukowe podejscie i powtarzalnosc ale wyniki mialem nastepujace:

1. jpgi z k20 mialy zawsze o okolo 30 proc. lepszy mtf of jpg z k10 przy tych samych ustawieniach.

2. tiffy z pentax photo laboratory z rawow k20 byly o okolo 20 proc. lepsze (Mtf50) niz te z k10 (ale czasami byly bardzo zblizone).

3. uzywajac dcraw tiffy z obu puszek mialy podobny mtf w granicach bledu.

I teraz jaki wniosek? Ze dcraw psuje rawy z pentaxa? Czy pentax photo laboratory lekko je wyostrza nawet na zerowym ustawieniu? Nie wiem. Ale jako amatorowi wystarcza mi jpg z puszki a tutaj przewaga k20 jest widoczna.

I tak pisali optyczni. Pixele to jeszcze nie rozdzielczosc, ale wiecej pixel daje lepsze mozliwisc wyostzrania i w efekcie ladniejsze zdjecia.

Pozdrawiam
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
frisky, usuń kolor ze stopki!
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Hmmm... poczytalem ten test i tez wydaje mi sie nie do konca rzetelny. Po fragmencie "Zdjęcia w RAW zajmowały aż 24.0 MB" stwierdzilem, ze chyba sie bardzo spieszyli robiac ten test. Gwoli scislosci - natywny format RAW (czyli PEF) daje wielkosci pliku okolo 11-18 MB w zaleznosci od tego jak sie skompresuje. 24 MB ma nieskompresowany format DNG, ktory zostal dodany w K10D i K20D dla ulatwienia, dla tych, ktorzy jeszcze nie maja konwerterow RAW obslugujacych natywne PEFy z K20D. Szkoda, ze optyczne.pl strasza czytelnikow "az" tak wielkimi RAWami bez jednego slowa sprostowania...
Generalnie nie ma co sie burzyc, kazdy kiedys ma "gorszy dzien" ;-) Poczekamy na dokladne testy z innych stron i wyciagniemy srednia :-)
 

frisky  Dołączył: 04 Gru 2007
...test koloru stopki... ;-)

 

4d3  Dołączył: 29 Lis 2007
Cytat
Kompensacja ekspozycji może być regulowana w zakresie +/- 2 EV ze skokiem 1/3 EV lub +/-3 ze skokiem 0.5 EV. To dosyć wąskie zakresy biorąc pod uwagę jakość tej lustrzanki.

to ile ma byc +/- 50EV? czy tryb M nie wystarczy?

Cytat
Pomiar światła działa bez większych problemów, a ewentualna korekcja ekspozycji jest rzędu 1/3-2/3 EV.

czyli +/-3 jest za malo a z reguly wystarczy dokonac korekty o 1/3-2/3 EV
uwazam, ze te 3 w zupelnosci wystarczy
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
Dla mnie przykładem nierzetelności testu jest uwaga recenzenta dotycząca wielkości wizjera.
optyczne.pl napisał/a:
Dobry wizjer (choć przydał by się większy) w tej klasie sprzętu,

Sugeruje ona ewidentnie, że wadą aparatu jest mały wizjer i że w tej klasie sprzętu są aparaty z większym wizjerem. Pytanie, które aparaty z matrycą niepełno klatkową mają większy wizjer?

[ Dodano: 2008-04-14, 11:18 ]
IMHo test jest pisany tak by przedstawić korpus w jak najgorszym świetle. Jaki jest cel? Podejrzewam (mam takie prawo, a człek ze mnie podejrzliwy), że wynika to z niechęci recenzenta do marki, a może taka postawa ma "zachęcić" dystrybutora do reklamowania się na optyczne wtedy recenzje będą bardziej przychylne (w końcu z czegoś żyć trzeba). :evil:
W obiektywizm i rzetelność tego portalu po prostu nie wierzę.

A dziwne wyniki testu stabilizacji matrycy? Ja w GX robiłem zdjęcia z podpiętym szkłem Pentax M 100mm na f2.8 przy czasach rzędu 1/30s. I u mnie stabilizacja działała bo zdjęcia są nieporuszone.

Myślę, że po prostu recenzent nie ma świadomości jak działa układ stabilizacji. Podpiął Sigmę 30mm i stwierdził bez stabilizacji powinno być ostro przy 1/30s to zjechał trzy czy cztery działki w dół czyli 1/30 > 1/15 > 1/8 > 1/4 > 1/2 No i orzekł stabilizacja nie działa. Oczywiście zdjęć brak, dowodów brak, wystarczy autorytarne zdanie recenzenta, stabilizacja nie działa. :evil:
 

frisky  Dołączył: 04 Gru 2007
Problemem testu na optyczne jest łączenie oceny za cechy użytkowe jak wizjęr mierzone subiektywnie i za cechy mierzone przyrządami, jak rozdzielczość matrycy. Ale już taki urok testów. I tak mamy lepiej niż audiofile.

Subiektywne cechy każdy może sobie ocenic inaczej ale te mierzalne powinny się potwierdzać bez względu na testera. Imatest jest dostępny, dcraw też, można sobie próbować do woli.

 
dsk  Dołączył: 19 Mar 2008
frisky napisał/a:
Tak właśnie sobie wyobrażałem reakcję na moje domowe testy.

zorzyk jest moderatorem i takie jest jego zadanie. A Ty rzeczywiście powinieneś usunąć niebieski z podpisu.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
frisky, - fajnie ze zrobiles wlasny test...fajnie by bylo jakbys napisale na forum optyczne swoje wnioski... :roll:
ja wlasnie zrobilem kolejny swoj bardzo prosty wlasny test...czyli 35mm f5.6 oraz f8 i dwie puszki K10D i K20D
foty wywolalem lightroomem ktorego uzywam najczesciej.....
efekty ?
na fotach z k20D jest wiecej informacji.... fota na f5.6 wydaje sie ostrzejsza niz na f8
na fotach z K10D fota na f8 jest chyba ostrzejsza... (ale roznica jest mala)
i atm gdzie powstaje "kaszka" pixeli z K10D na K20D jest normalna linia napisu i przerwy pomiedzy literami....
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
Fafniak napisał/a:
na fotach z k20D jest wiecej informacji.... fota na f5.6 wydaje sie ostrzejsza niz na f8
na fotach z K10D fota na f8 jest chyba ostrzejsza... (ale roznica jest mala)
i atm gdzie powstaje "kaszka" pixeli z K10D na K20D jest normalna linia napisu i przerwy pomiedzy literami....
cóż Fafniak spójrz prawdzie w oczy laik i amator z ciebie to ci wyszły takie wyniki :-P . Jak byś pył specjalistą z optyczne w żadnym razie nie otrzymałbyś takich (w domyślę błędnych) wyników ;-) . Jesteśmy zaślepionymi przez marketing (swoją drogą przez swoją nieobecność marketing Pentaxa musi być wyjątkowo potężny :mrgreen: ) fanatykami których nie stać na obiektywizm. Taka prawda trza się z tym pogodzić :mrgreen:
 

ThomFoto  Dołączył: 07 Lis 2006
Żaba napisał/a:
Jesteśmy zaślepionymi przez marketing (swoją drogą przez swoją nieobecność marketing Pentaxa musi być wyjątkowo potężny :mrgreen: ) fanatykami których nie stać na obiektywizm. Taka prawda trza się z tym pogodzić :mrgreen:


:-B

a tak na marginesie. rzuciłby ktoś w sieć jakieś fotki strzelone k10 i k20. ten sam motyw. może niekoniecznie linijka. może być jakaś fajna modelka :lol: . tylko nie top modelka bo nam sedno sprawy umknie gdzie indziej a tu o porównanie puszek chodzi. ISO 100,szkiełko może być77 ltd

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach