wojtas29  Dołączył: 12 Kwi 2008
[wojtas29]
nikon d40x obiektyw kit

f/6,3 20s. -0,3 iso200

k10 obiektyw kit


nikon d40x obiektyw kit

f/5,6 14s -0,3 iso100

 
j+  Dołączył: 01 Sty 2008
oookej, znalazłeś, to jeszcze pozmniejszaj do 700px na dłuższym boku i używaj znacznika [ img ] ;-)
*puf*

 

diplodok  Dołączył: 13 Cze 2006
wojtas29, ogolnie z kadyszki ladniejsze :-P
a tak to po pierwsze postaraj sie dawac zdjecia do postu- latwiej ogladac
po drugie na pierwszym zdjeciu nieladny cien na buzi maluszka
a drugie zdjecie widzialbym bardziej czarno-biale
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Te z Nikona są niedoświetlone, przy czym pierwsze bardziej.
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Pozwoliłem sobie zmodyfikować pierwsze zdjecie (ideał to nie jest, ale wygląda IMO lepiej):

 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
wojtas29, tu się wystawia zdjęcia do oceny więc się wypowiem o tym, co pokazałeś. A w zasadzie to Ty chyba winy jesteś nam winny wyjaśnienie po co te zdjęcia upubliczniłeś? Co Ty w nich widziałeś, że chciałeś się nimi podzielić?? Bo ja w nich nic interesującego nie znajduję. NIC! No, może poza problemami z ekspozycją i balansem bieli na 1 i 3 zdjęciu.
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
matb, nie zapominaj, w jakim dziale te zdjecia są prezentowane.
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
zorzyk, :?: Fotografie do oceny - przecież widzę. Masz jakiś ciekawy patent, żeby asertywnie powiedzieć, że te zdjęcia są zwyczajnie kiepskie? ;-)
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Napisałem o złej ekspozycji i pokazałem, że moim zdaniem może być lepiej po modyfikacji. Zastosowałem konstruktywne podejście do tematu. Dyskusja filozofizna, co autor miał na myśli, jest, moim zdaniem mało konstruktywna.
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
zorzyk napisał/a:
Dyskusja filozofizna, co autor miał na myśli, jest, moim zdaniem mało konstruktywna.


Nie jest. Bo te zdjęcia są fatalne dlatego, że temat leży. I nie chodzi tu o leżące w łóżeczku dziecko, tylko o jakiś pomysł, ideę, coś, co się chce pokazać. A potem jest kwestia pokazania tego czegoś. Tyko jak możemy mówić o kompozycji, skoro nie wiadomo co i po co komponować?
Bo czy np. na 3 chodziło o taką gilotynę z tych wiszących zabawek, co ma śpiącemu dziecku głowę odciąć? Czy może może rozkoszny "dziubek" bobaska, a ten sznur tnący to tylko niezamierzony dodatek, który nie ma prawa się znaleźć na zdjęciu? Ja tego nie wiem. I dlatego nie sądzę, żeby dyskusja była filozoficzna (choć pewnie po części jest - żeby się Autor zastanowił po co robi i po co pokazuje takie dzieła).
No, ale zawsze jest możliwość, że to ja jestem tępy i nie rozumiem tych fotografii, a wszyscy inni bardziej lotni w mig je pojmują i ich urok odkrywają.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Dla porównania dołożę moją wersję

 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
matb, gdybyś napisał w pierwszej swojej wypowiedzi:
matb napisał/a:
czy np. na 3 chodziło o taką gilotynę z tych wiszących zabawek, co ma śpiącemu dziecku głowę odciąć? Czy może może rozkoszny "dziubek" bobaska, a ten sznur tnący to tylko niezamierzony dodatek, który nie ma prawa się znaleźć na zdjęciu?

to by była "konstruktywna wypowiedź", bo wskazałbyś autorowi błędy popełnione w tym zdjęciu.
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
zorzyk, ale błędem nie jest to, że wisi jakiś sznureczek, tylko to, że Autor NIE MYŚLAŁ przed zrobieniem tego zdjęcia! Ten sznureczek jest co najwyżej efektem owego błędu. Podobnie nie myślał robiąc zdjęcie pierwsze (bo inaczej to by tego cienia na twarzy nie było) i drugie (bo chyba wtedy by coś na nim było, coś się działo?).
I przecież o tym napisałem oceniając te zdjęcia :-P
 

wojtas29  Dołączył: 12 Kwi 2008
Witam
Oceniać oczywiście macie prawo, i bardzo cieszę się że robicie to z takim zapałem
Nie sa to zdjęcia kompozycji, ukrytych pułapek, gilotyn itp.
Zdjęcia przedstawiają jedynie to co przedstawiają, nic ponad to.
Tak na marginesie, nie musicie wierzyć, ale na 1 i 3 swiato jest takie jakie chciałem i uważam że wyszło mi dobrze. Gdybym chciał jaśniejsze naświetlałbym jeszcze raz tyle.
Dlaczego wrzucam? bo nie widzę powodu do wstydu, na krytyce łatwiej idzie
Mam pyanie czy na 2 zdjęciu balans bieli jest poprawnie?
I czy na tym ostatnim?

f/8 +0.5 1/180 iso 200

 

Musical box  Dołączył: 02 Wrz 2007
wojtas29, nie zrozum mnie źle ale najpierw wymagaj od siebie potem od innych. Pisząc że na krytyce łatwiej idzie, nie zmieni nic do póki sam nie poczynisz kroków. Nie wstawiaj wszystkiego jak leci (a nuż się spodobają i pochwalą), wstawiaj to z czego jesteś dumny.
 

wojtas29  Dołączył: 12 Kwi 2008
Rozumiem, oczywiście posłucham się.
Wstawiłem to zdjęcie bo mi się poprostu podoba.
 

Ka_Seciak  Dołączył: 28 Cze 2007
matb napisał/a:
Autor NIE MYŚLAŁ przed zrobieniem tego zdjęcia!

Bo zdjęcia są najzwyczajniej w świecie "pstryknięte"... To nie są Zdjęcia - to są zwykłe fotki jakich są miliony na milionach dysków...
BTW wcale nie jest powiedziane, że każdy musi robić dobre zdjęcia, chociaż fajnie by było...
 

wojtas29  Dołączył: 12 Kwi 2008
Masz rację. Nie każdy robi dobre zdjęcia, tak jak i ja dobrych zdjęć nie robię. (Póki co ;)Zdjęcia wrzuciłem jako ciekawostkę, a przyjanmniej nikt nie ma wątpliwości ze rozmawia z początkującym amatorem. Nie liczyłem przecież na oklaski. Zreztą, takie fotki te spełniają swoją rolę - mnie to motywuje, ktoś inny nabierze pewności siebie...
I spoko
"każdy ma taki łuk triumfalny żeby mu się w dup... nie przewróciło"
 

Ka_Seciak  Dołączył: 28 Cze 2007
wojtas29 napisał/a:
Nie każdy robi dobre zdjęcia, tak jak i ja dobrych zdjęć nie robię.

Wsadziłeś "kij w mrowisko"... Na tym forum, spotykają się sami ambitni goście. Nie żebyśmy myśleli o sobie bóg wie co... Gadamy sobie o swoich zdjęciach (głównie wytykamy błędy) - żeby podnosić poziom. Twoja wypowiedź i zdjęcia zostały odebrane "prowokacyjnie".
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
wojtas29, pokazujesz światu te zdjęcia, bo Tobie sie spodobały, bo masz sentyment do fotografowancyh osób, miejsc itp. Ale dla tego świata, czyli m.in. nas, to jest kolejne nieznajome zdjęcie, któremu ktoś zrobił krzywdę sznurkiem, które ma paskudny cień na twarzy jak szramę. I twierdzenie, że Ty chciałeś takiego światła nie zmieni faktu, że ono jest paskudne. I ja rozumiem, że ta fotka powstała taka jak powstała, ma znaczenie emocjonalne , takie a nie inne były warunki. Sam mam takich mnóstwo, ale one są dla mnie, dla mojej żony. I to są pstryki. Jak chcę komuś pokazać, i to jeszcze trochę oblatanemu w temacie, to robię selekcję. Bo on nie zrozumie, dlaczego ja zrobiłem tę fotkę. A jednocześnie staram się uważać przy następnych, tak, żeby można było je pokazać komuś, może nawet nie światu, ale rodzinei? No i tu dostaniesz masę wytkniętych błędów i od Ciebie zależy, czy wyciągniesz wnioski, czy będziesz się upierał, że tak ma być i przy nastęnych popełnisz te same błedy.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach