zubryn  Dołączył: 19 Kwi 2006
P30 - jak uruchomic samowyzwalacz?
Pytanie jak w temacie ? Proszę o pomoc.
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Mam co prawda P50, ale włącza się chyba tak samo. Wciśnij ten przycisk, który znajduje się nad włącznikiem i przesuń suwak do końca, później to już normalnie naciskasz na spust migawki. Pzdr.
 

corn  Dołączył: 02 Wrz 2007
Jeżeli jest to P30t to wykonuje się to następująco:
1. Z lewej strony wizjera (patrząc od tyłu) jest włącznik napięcia w aparacie , a przed nim mały przycisk ze (lub pod) znaczkiem samowyzwalacza.
2. Po naciśnięciu tego małego prostokątnego przycisku (klawisza) można włączyć napięcie, ale suwak napięcia musi się przesunąć głębiej niż zazwyczaj, bo ma możliwość głębszego wejścia, ze względu na obniżony klawisz samowyzwalacza.
3. Samowyzwalacz jest włączony, teraz po wybraniu parametrów, naciskamy normalnie spust migawki i..... po ok.13 sekundach następuje jej wyzwolenie.
Jeżeli pomogło to powodzenia. CORN
 

dżejpi  Dołączył: 04 Paź 2007
zubryn, instrukcji nie chce sie czytać, ..... aaa ...??? 8-)

[ Dodano: 2008-04-15, 23:17 ]
http://www.pentax-manuals...30_manual_s.pdf
hasło: Pentax (ważne - z dużej litery)
 

zubryn  Dołączył: 19 Kwi 2006
dżejpi, czytać czytam, tylko angielski to nie mój język ojczysty, a po polsku instrukcji nie znalazłem :mrgreen: .
powalos, i corn, - wielkie dzięki - w P30 samowyzwalacz działa jak w P50 i P30t. Odetchnąłem z ulgą, bo już się bałem żem kupił częściowo niesprawny aparat.
 

dżejpi  Dołączył: 04 Paź 2007
zubryn napisał/a:
po polsku instrukcji nie znalazłem .

wiem, ale jak tą, "mieżdunarodną" pooglądasz ze cztery razy, to już z obrazków się naumiesz ... :mrgreen: :-B

mam P3, to to samo co P30 w europie i okolicy

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach