Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
Fuji GX680 III - Wasze zdanie na jego temat?
Witam!

Jak w temacie - czy ktos pokusi sie na ocene tej konstrukcji i ew. czegos co
moze z nim konkurowac? Znajomy chce kupic (bardzo mu sie podoba) ale pytanie -
moze w tej cenie jest cos lepszego?

Pzdr
Spinner
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Przekopałeś archiwa photo.net ? Sam tam szukałem informacji, jak się bawiłem GA645Zi - i troche było do poczytania.
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
Nie, poszukam ale na razie ide zmienic pampersa:

http://cgi.ebay.pl/exDEMO...0QQcmdZViewItem

:shock: :shock: :shock:

Pzdr
Spinner
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Mialem w reku wczesniejsza wersje (chyba 1 lub 2) - to jest bardzo solidny i wszechstronny sprzecior..... mialem go kupic :) -ale nie wyszlo :(
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Re: Fuji GX680 III - Wasze zdanie na jego temat?
Spinner napisał/a:
Witam!

Jak w temacie - czy ktos pokusi sie na ocene tej konstrukcji i ew. czegos co
moze z nim konkurowac? Znajomy chce kupic (bardzo mu sie podoba) ale pytanie -
moze w tej cenie jest cos lepszego?

Swietna sprawa, mielismy takiego w firmie - duzy (6x8) format, wbudowany mieszek a wiec i poklony gratis z kazdym szklem, silidne wykonanie, swietna optyka. Trzeba sobie zdawac tylko sprawe, ze to sprzet dedykowany raczej tylko do pracy w studio, jakos w ogole nie widze tego aparatu w plenerze, no moze na upartego ;-)
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Zasadniczo to chyba szef go nawet nie sprzedal, Moge zapytac, moze pozyczy to wzialbym na PPD z jakims fajnym szklem??? Tylko pytanie po co? :mrgreen:
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Po to zeby wziac ze 4 rolki filmu i postrzelac cosik z poklonem itp. :)
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
sylwiusz napisał/a:
Trzeba sobie zdawac tylko sprawe, ze to sprzet dedykowany raczej tylko do pracy w studio


Do tego ma docelowo sluzyc...

Pzdr
Spinner
 
jmj
[Usunięty]
a nie lepiej Linhof Technica 6x9
to-to nawet na miasto sie daje wyciagnac

[ Dodano: 2006-04-26, 21:13 ]
Jarek Dabrowski napisał/a:
..[ciach]... jak się bawiłem GA645Zi - i troche było do poczytania.


jakie wrazenia z tej zabawy
ubzduralo mi sie ze to bedzie moje przeznaczenie ...:-)

A swoja droga
zaleta "cyfryzacji" polega na mozliwosci swobodnego wyboru w analogu ...
 

fotonyf  Dołączył: 24 Kwi 2006
sylwiusz napisał/a:
Zasadniczo to chyba szef go nawet nie sprzedal, Moge zapytac, moze pozyczy to wzialbym na PPD z jakims fajnym szklem??? Tylko pytanie po co? :mrgreen:

Mimo wszystko może zapytaj, z plotek wiadomo, że będzie parę średnioformatowych aparacików.
Zawsze przyjemnie będzie pomacać.
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
fotonyf napisał/a:
Mimo wszystko może zapytaj, z plotek wiadomo, że będzie parę średnioformatowych aparacików.
Zawsze przyjemnie będzie pomacać.

Choroba, nie bedzie latwo, bo chcialem tez pozyczyc rzutnik multimedialny, ale zobaczymy. Juz widze, ze chyba bagaznika mi w samochodzie zabraknie :lol:
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
sylwiusz napisał/a:
Zasadniczo to chyba szef go nawet nie sprzedal, Moge zapytac, moze pozyczy to wzialbym na PPD z jakims fajnym szklem??? Tylko pytanie po co? :mrgreen:


Jest prosba - jak mozesz wez go do LEBY - musimy potestowac te jego poklony itp bajery - wazna sprawa...

Pzdr
Spinner
 

fotonyf  Dołączył: 24 Kwi 2006
I porównać z np. Mamiyą...
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Spinner napisał/a:
Jest prosba - jak mozesz wez go do LEBY - musimy potestowac te jego poklony itp bajery - wazna sprawa...

Zobaczymy, niemniej wazniejsze dla mnie byloby pozyczenie od szefa i wziecie rzutnika do prezentacji Lightrooma. No ale jak sie uda obie rzeczy... :mrgreen:
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
Dobry tez rzutnik :?: Niestety kilka jakie widzialem to niuansow na fotach zwiazanych z obrobka RAW nie wychwycisz :-(

Pzdr
Spinner
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Spinner napisał/a:
Dobry tez rzutnik :?: Niestety kilka jakie widzialem to niuansow na fotach zwiazanych z obrobka RAW nie wychwycisz :-(

To sharp na DLP. Ale tu nie chodzi przeciez o niuanse, tylko pokazanie jak sie pracuje w Ligtroomie, mysle, ze warto to zobaczyc. Pokaz konkurencyjnego Aperture, ktory akurat sie odbedzie 18.05 tez bedzie prowadzony z uzyciem rzutnika ;-)
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Sylwiusz - to daj niusa do Fotopolis o pokazie Lightrooma i wystosuj petycje do Wimala o zwrot kosztów ;-)
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
A moze mi jeszcze ktos powiedziec czym sie rozni GX680 od GX680III :?: :roll:

Pzdr
Spinner
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
III - tym :mrgreen:
A na serio pewnie jakas automatyka i poprawianie spraw nie poprawionych:
http://www.dannyburk.com/fuji_gx680iii.htm
 

piotrecius  Dołączył: 31 Gru 2006
Ja może trochę archeologicznie ale nie chciałem jeszcze zakładać nowego tamatu.

Na ostatniej Photokinie Linhof pokazał ciekawy aparat, który mógłby stać się alternatywą dla GX680 (można założyć rollkasetę 6x9). Wprawdzie nie ma tutaj wbudowanego światłomierza, sterowania błyskiem, itp. automatyki ale myślę, że możliwości korygowania obrazu są nieco większe. Mobilność prawie tak dobra jak w średnim formacie, znacznie mniej skomplikowana obsługa niż duży format, a do fotografii np. architektury z obiektywem 23mm i shiftem do 40mm aparat idealny. Bardzo mi się podoba :-) . Tylko cena będzie pewnie wysoka :-/ . Choć z drugiej strony konstrukcja nie wydaje się bardzo skomplikowana - może ktoś to podpatrzy i wystruga taniej coś podobnego ;-) .
Tutaj ulotka prezentacyjna.


Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach