dan  Dołączył: 11 Sie 2006
piotrecius napisał/a:
Na ostatniej Photokinie Linhof pokazał ciekawy aparat

Takie konstrukcje to nic nowego, patrz: Ebony, Alpa, Cambo, Arca Swiss, Fotoman, Silvestri, Sinar. To sprzet przeznaczony glownie do architektury, wnetrz, pejzarzy. Kosztuje krocie, a szerokokatne obiektywy wielkoformatowe jeszcze wiecej. Sprzet dla pro, ewentualnie dla kompletnie popapranych amatorow ;-)
 

PiotrB.  Dołączył: 19 Kwi 2006
No coz, Dan, wiekszosc wymienionych przez Ciebie modeli, to wielkie formaty. GX680 to sredni format.Roznica miedzy 1 a 3 jest toi , ze 3 ma wbudowana automatyke pomiaru. GX680 jest prostym modelem, z ktorym musisz chodzic ze swiatlomierzem. W plener nadaje sie, jak najbardziej, rozumiem, ze ktos kto nie lubi dzwigac sprzetu, powyzej 5 kg, to niech bierze kompakciki. :-P Mam akurat GX680 i piekny zestaw szkiel. Zrobilem nim pare rolek. Na poczatku trzeba przyjac pewne nawyki, ktore nie spotkamy przy zwyklych lustrzankach, ale to kwestia czasu i treningu. Ja zmarnowalem dwie rolki, zanim doszedlem co do czego sluzy.Sprzet jest swietny, a o szklach nie bede wspominal, bo sa boskie. Jak odebralem slajdy, to szczeka do kolan mi opadla. Moge powiedziec ze "zakochalem" sie w wielkie slajdy. Teraz w niedziele zabieram Mamijke Super 23 format 6x9, zobaczymy jak bedzie sie sprawowal. Bedzie fajny festiwal japonski, wiec bede mial okazje przetestowac. GX680, oczywiscie do studia jak nabardziej, to zalezy do czego. Zaleta tego formatu sa zdecydowanie nizsze koszty niz przy wielkim formacie. przekonalem sie na wlasnej skorze. Zakupilem LF Sinar C. Nie bede opisywal, bo bedzie OT. :-P :mrgreen:
Dan, jesli kupi sie uzywke, mozna wyrwac za cene kilkuset zlotych. Wiec to chyba nie sa krocie?
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
PiotrB. napisał/a:
No coz, Dan, wiekszosc wymienionych przez Ciebie modeli, to wielkie formaty. GX680 to sredni format.

PiotrB., odpowiadalem na konkretna tresc, dotyczaca nowej konstrukcji Linhofa. Nie wymienilem zadnych modeli, tylko firmy, ktore tworza kamery o bardzo podobnej konstrukcji. A format klatki najczesciej zalezy od podpietej dupki.
 

Cypis aka Piotr  Dołączył: 16 Cze 2008
PiotrB. napisał/a:
Dan, jesli kupi sie uzywke, mozna wyrwac za cene kilkuset zlotych. Wiec to chyba nie sa krocie?

Możesz proszę podać jakieś przykłady? Bom niezmiernie ciekaw...
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
PiotrB. napisał/a:
Dan, jesli kupi sie uzywke, mozna wyrwac za cene kilkuset zlotych. Wiec to chyba nie sa krocie?

Wszystko zalezy od tego co to za aparat. Monoraila z podstawowym miechem to i u nas mozna wyrwac za kilka stowek. Obiektyw tez. Ale te wysoce precyzyjne aparaty pod wielkoformatowe obiektywy szerokokatne nawet uzywane sa bardzo drogie.
 

PiotrB.  Dołączył: 19 Kwi 2006
Cypis aka Piotr napisał/a:
PiotrB. napisał/a:
Dan, jesli kupi sie uzywke, mozna wyrwac za cene kilkuset zlotych. Wiec to chyba nie sa krocie?

Możesz proszę podać jakieś przykłady? Bom niezmiernie ciekaw...

Przyklad
http://cgi.ebay.pl/MPP-Mo...id=p3286.c0.m14
A taki model kupilem za 800zl, oczywiscie u siebie.
http://cgi.ebay.pl/CAMERA...id=p3286.c0.m14
To sa przyklady. Ja dlugo szukalem swojego, az trafilem na moment, ze niewielu licytowalo. Ci co kupuja na aukcji, to wiedza, ze trzeba miec po prostu szczescie. Ale tez trafilem, niestety na szajs. Tak bywa, nie zawsze sie wygrywa.
 

marcin.l  Dołączył: 03 Cze 2007
Z ciekawych, nie 4x5 to właśnie na allegro jest horseman vh-r.
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=466354096
Kiedyś przymierzałem się do niego ale zrezygnowałem z powodu małego zakresu ruchów. Cena trochę przesadzona bo na ebayu schodziły w okolicach 1200 zł. Choć z drugiej strony ten na alle to chyba ma 2 rolki, światłomierz ... może wcale nie taki drogi
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
ciekawe po co ten Tevidon 1.4/2.5.... przeciez to znaczka pocztowego nie pokryje ;-)
 
dagio  Dołączył: 29 Lis 2006
alkos napisał/a:
Tevidon 1.4/2.5


tam stoi 1.4/25 :-P
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
oj, kropkoliterówka ;-)
 

Maciej  Dołączył: 18 Cze 2007
Ktoś coś jeszcze może powiedzieć o tym Horsemanie VH-R?
 

marcin.l  Dołączył: 03 Cze 2007
VH-R - fajna maszynka - taki mieszek ale tylko na film 120, ma pochyły, przesuwy zarówno przodu jak i tyłu. Obracana kaseta więc nie ma problemu z kadrami pionowymi, poziomymi. Dalmierz - wiec można bez matówki się obyć.

Ale - to jednak nie 4x5 - a cena i waga zbliżona. No i trochę więcej kłopotu z akcesoriami, bo żeby dalmierz działał musza być obiektywy horsemana pod VH, inaczej i tak trzeba na matówce. Inne kasety niż standard graflocka. No i szeroki kąt taki mało szeroki. Pod 4x5 mogę 75 podpiąć i mam super szeroko a tu to lekko szeroko tylko jest. Najszersze szkło to chyba 65 no i wtedy mieszek bardzo zbity i ruchy mocno ograniczone. Aha - i on nie ma możliwości wymiany mieszka na beret dla szerokich szkieł.

uff ... chyba tyle z tego co pamiętam :)
 
StudioFlesz  Dołączył: 08 Lut 2009
 
Hej
sluchajcie mam Fuji GX 680 III do tego komplet obiektywow:
50/f5.6, 65/f5.6, 80/f5.6, 115/f3.2, 125/f3.2, 180/f3.2
Aparat pracuje z przystawka PhaseOne P45+
Zestaw ten posiada gigantyczne mozliwosci i nie jst porownywalny do zadnego innego aparatu.
Jest to totalnie profesjonalne narzedzie pracy. Wiele z fotografi reklamowych jakie widzicie na terenie kraju zostalo wykonanych za pomoca tego zestawu. Jednym z fotografow pracujacych na tym sprzecie jest Szymon Swietochowski na jego stronie www.swietochowski.pl mozna zobaczyc fotografie wykonane na tym sprzecie (posiadaja one duzo postprodukcji ale jakosc pozostaje). Sprzet jest dostepny do wypozyczenia w www.studioflesz.com
Wiem ze ta wiadomosc wypadla troche reklamowo ale ten sprzet naprawde wart jest grzechu.
Pozdrawiam
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
StudioFlesz napisał/a:
Wiem ze ta wiadomosc wypadla troche reklamowo

a jakże
szczególnie patrząc na:

Cytat
StudioFlesz
Manager
Dołączył: Dzisiaj 19:00
Posty: 1


do takich celów służy chyba dział giełda :?:
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
StudioFlesz, podaj ceny - serio :-P
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
StudioFlesz napisał/a:
www.studioflesz.com


Masz na stronie literowke - pisze sie mAnager
 

afuszejk  Dołączył: 28 Maj 2008
a i w naszym języku istnieje wyraz menedżer ; )
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Poza tym "studio flesh" to w dosłownym tłumaczeniu "ciało studyjne" a nie jestem pewien czy do konca o to Ci chodziło ;-) No chyba że wynajmujecie też modelki... :-P
 

malyglod  Dołączył: 11 Lip 2007
alkos napisał/a:
Poza tym "studio flesh" to w dosłownym tłumaczeniu "ciało studyjne"


Haha, też tak to odebrałem. I możesz odbierać takie uwagi jako zgryźliwe, ale robienie takich błędów (tym bardziej w nazwie firmy) daje przykład totalnej amatorki, przynajmniej jak dla mnie.
 

deckard  Dołączył: 01 Lut 2008
Ja na przykład mam internet z AirBites :) i nie jest to malutka firemka.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach