mik  Dołączył: 14 Kwi 2007
[fotografowie] Zdjecia Jana Bułhaka ze zbiorow WAPW
wydział architektury w warszawie digitalizuje zdjecia jana bułhaka będące zbiorach zakładu architektury polskiej. jest ich ponoć około 800, z czego 400 można obejrzeć w galerii internetowej :

http://www.arch.pw.edu.pl/efototeka/

dośc wygodnie zorganizowane, bo fotki można przeszukiwać m.in. względem miejsca, treści itp.

mik.
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
99% ma wartość tylko i wyłącznie dokumentalną, słabiutkie zdjęcia. nigdy nie rozumiałem zachwytów nad Bułhakiem i jego fotogramami heh, ale co kto lubi ;-)
 
Pioter  Dołączył: 18 Cze 2007
Jak dla mnie podstawą fotografii jako takiej jest właśnie możliwość dokumentowania (99,9 %). Reszta to sztuka. Tylko od kiedy wystawiono jako obiekt artystyczny najzwyklejszy kibel to definicja sztuki stała się bardzo kłopotliwa. Ja nie podejmuję się określenia czym jest sztuka w fotografii i czy istnieje w ogóle. Wiem natomiast, że sam tej sztuki nie tworzę, natomiast marzy mi się świadomie "konsumowanie" sztuki jako takiej :)

PS. Zapraszam do dyskusji.

Pozdrawiam serdecznie
Piotr
 

mik  Dołączył: 14 Kwi 2007
Pioter napisał/a:
Jak dla mnie podstawą fotografii jako takiej jest właśnie możliwość dokumentowania (99,9 %). Reszta to sztuka. Tylko od kiedy wystawiono jako obiekt artystyczny najzwyklejszy kibel to definicja sztuki stała się bardzo kłopotliwa. Ja nie podejmuję się określenia czym jest sztuka w fotografii i czy istnieje w ogóle. Wiem natomiast, że sam tej sztuki nie tworzę, natomiast marzy mi się świadomie "konsumowanie" sztuki jako takiej :)


definicji sztuki jest tyle ile jej konsumentow. pisuar duchampa byl wazny z tego wzgledu, ze postawil pytanie czy wszystko co artysta wstawi do galerii jest sztuka. moim zdaniem nie (choc akcje duchampa jako dzialanie uwazam za wybitna), i zgadzam sie z guerilla, ze wiekszosc fotek z galerii bulhaka jest przecietnych. ale to nie znaczy, ze bezwartosciowych, bo tak jak mowisz fotografia z definicji wcale nie sluzy tylko tworzeniu sztuki.. zreszta to czy cos jest sztuka czy nie zalezy tez od wplywu jaki wywiera na odbiorce, bo na pewnie znajdzie sie jakis np. historyk sztuki, ktory przecietne dla wiekszosci zdjecie detalu powiesilby sobie na scianie, bo widzi w nim tresc, ktorej my nie mozemy odczytac. moze sztuka w fotografii jest w tym wypadku zdjecie, ktore wywiera wplyw na odbiorce niezaleznie od posiadanej wiedzy czy wrazliwosci...

mik.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach