KUBAS111  Dołączył: 21 Gru 2008
Do dzikiej przyrody mogę polecić obiektyw Tair 3S 300/4,5. Znakomity optycznie, manualnie ustawiana ostrość pokrętłem od dołu może nie jest bardzo wygodna, ale bardzo szybko można ustawić w nim ostrość.
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
No i w razie czego można się nim obronić nawet przed baaardzo grubym zwierzem ;-)
 
klimecki_  Dołączył: 12 Cze 2007
 
wujek  Dołączył: 12 Sty 2008
Czy ktoś miał do czynienia z Vivitarem 6.3/500? Nie bardzo mogę znaleźć opinie na jego temat. Jak wypada w porównaniu z Tamronami 200-500mm F/6.9 i SP 500mm F/8?
 

andrusz  Dołączył: 28 Lip 2007
A jak ktoś chce zaszaleć, to proponuje to ;-)



czyli Pentax FA* 600mm f/4 :mrgreen:

 

Apas  Dołączył: 26 Sty 2007
andrusz napisał/a:

czyli Pentax FA* 600mm f/4 :mrgreen:


600 mm na typowo turystycznej plazy, w sloneczny dzien? To z dzikiej przyrody jedynie bezstanniki sliczne (Topless pulchra) da sie poogladac i pofocic :mrgreen: Ale ja nie twierdze, ze to zle, wrecz przeciwnie... Gatunek to rzadki i ochrony wymagajacy :oops: , zwlaszcza przed patrolami strazy miejskiej i policji na kapieliskach publicznych :evilsmile:
 

andrusz  Dołączył: 28 Lip 2007
Apas napisał/a:
600 mm na typowo turystycznej plazy, w sloneczny dzien? To z dzikiej przyrody jedynie bezstanniki sliczne (Topless pulchra) da sie poogladac i pofocic

Prawie zgadłeś ;-)

http://www.pbase.com/mark...t_shots_in_jpeg
 

ArturMaly  Dołączył: 26 Gru 2007
Tutaj macie trochę więcej o tym pentaxianie: http://tinyurl.com/c6vx4l
 

RadoKub  Dołączył: 25 Mar 2009
Tair 300/4,5 do przyrody - wyjątkowy, jeśli masz duże....muły :-D
 

Marek  Dołączył: 21 Kwi 2006
RadoKub, tair 300/4,5 to całkiem lekka 300-tka jest. Waga ciężka to Orestegor/Pentakon 4/300 lub Sonnar 4/300. Te ważą mniej więcej tyle co dwa tairy razem wzięte ;-)
 

Boha  Dołączył: 09 Paź 2007
Zdjęcie z Prakticar 4/300 nieco kadrowane.




 

Kuszelas  Dołączył: 12 Lis 2006
Dwa wiosenne rogacze, fotki kwietniowe, ale suknia zimowa. Pewnie będą zmieniać w maju.

1. Wytarty, przy jeziorku w Dąbiu. Nie przejął się mną zbytnio. Statyw + Sigma 50-500



2. A ten jeszcze nie wytarty, widać parostki w scypule. Niestety fotka ocipunkę ruszona. Zrobiona Pentaxem 80-320, już po zachodzie słońca. No i niestety z okna samochodu z włączonym silnikiem. Ale i tak go lubię. :mrgreen:



Pozdrówka - Kuszelas

P.S. Gratki Boha, piękna ta koza.
 

Boha  Dołączył: 09 Paź 2007
Dzięki Kuszelas. Pozowała leżąc sobie aż stało się to na tyle nudne że musiałem ją zmusić do poz bardziej dynamicznych. Masz może zdjęcia jakiegoś drobiu z tej sigmy?
Pozdrawiam- Mikołaj
 

Kuszelas  Dołączył: 12 Lis 2006
Niestety Boha, drobiu, poza hodowlamym, w moich stronach jak na lekarstwo. Trochę dziko żyjących kuropatw, ale nie za dużo. Wiem gdzie są, ale i tak spotkanie jest trudne. Mam takiego kolegę - zapaleńca, który hoduje i wypuszcza bażanty, ale moja okolica obfituje w dużą ilość drapieżników więc powoli znikają. Jak mu się lęgi powiodą w tym roku to późnym latem/wczesną jesienią będę mógł spróbować. Jak mi się coś uda to się pochwalę. To właściwie jest kilka kilometrów od miejsca lokalizacji tegorocznego PPD.
Pązdrówka - Kuszelas
 

Boha  Dołączył: 09 Paź 2007
W takim razie czekam i życzę dobrych strzałów.
Co do mojej kozy dodam jeszcze że często reagowała na klapanie lustra kierując ślepia w moją stronę.
 

venice  Dołączył: 05 Mar 2008
 
gin z tonikiem  Dołączył: 17 Paź 2007
W sobotę w trakcie uskuteczniania przeze mnie prac ogrodowych, przemaszerowała koło mojego płotu para saren (taki z rogami to rozumiem, że samiec ).Szkoda, że nie miałem pod ręką aparatu bo mogłem im zrobić zdjęcie nawet 50-tką. Mieszkam jakieś 100 metrów od lasu (a właściwie lasku), natomiast co ciekawe, sarny kierowały się w stronę dworca PKP (może chciały dojechać w jakiś bardziej zalesiony obszar :-) ) Jak na sypialnie Krakowa, w mojej miejscowości grasuje sporo dzikiego zwierza.
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
Odkopię temat.

Byłem dziś w warzywniaku na rogu i wróciłem do domu z małą siateczką, a w niej Meyer Optik Orestegor 5.6/500 z mocowaniem M42.

Czy to maleństwo się do czegoś nadaje? Projektowany pod średni format, więc wiem tyle, że nie będzie winietował ;-) ktoś miał, udało mu się go zataszczyć gdzieś w teren i pochwali się jakimś obrazkiem? :mrgreen:
 

PK  Dołączył: 24 Maj 2008
Poszukaj na forum Pentacon 500/5.6- praktycznie to samo, różnice w powłokach. Wyraźna aberracja chromatyczna, trzeba domykać.
Projektowany pod średni format oznacza, że jest większy i cięższy niż małoobrazkowe odpowiedniki, a rozdzielczość ma mniejszą... :-P
 

Narado  Dołączył: 17 Lis 2011
Orestegor to Meyer-Optic Gerlitz wykupiony później przez Pentacona (a szkoda bo wolę obrazek szkieł Meyer-Optic niż późniejszych Pentaconów). Mam Orestegora 180/4.0 i jest to moje ulubione szkło.

Miałem okazję pobawić się też innymi szkłami tego producenta (135 mm i 50 mm ) i ze wszystkich byłem zadowolony. Sportowej fotografii to Ty tym raczej nie zrobisz ale myślę ze znajdziesz dla niego miejsce ... Z rozdzielczością tragedii też nie powinno być. Mam Sonnara 300/4.0 od Pentacona Six i na APS-C jakoś daje radę ;)


[ Dodano: 2016-01-17, 23:47 ]
Tu masz fotki z tego szkła
http://www.pbase.com/kkawakami/prakticar_500mm_f56

[ Dodano: 2016-01-17, 23:52 ]
http://www.pbase.com/kkaw...211463/original zdjęcie wykonane z odległości 2.7 km

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach