Chmarski  Dołączył: 28 Mar 2007
plwk napisał/a:
Tamronem wymienionym na początku można przy odrobinie szczęścia zrobić jedynie coś takiego

Mi wyszło takie:
 

Michał K  Dołączył: 22 Lut 2007
Stachu, to jest komis i serwis...gościu grzebał przy Pentagonie Six kiedy tam byłem :-) jak wejdziesz wejściem vis a vis McDonald to w lewo i pierwsze schody na prawo..owy komis/serwis bedzie po lewej-zauważysz :-D
 
MichalR
[Usunięty]
Chmarski napisał/a:
plwk napisał/a:
Tamronem wymienionym na początku można przy odrobinie szczęścia zrobić jedynie coś takiego

Mi wyszło takie:
Obrazek


no to powiem Ci ze jak na zooma za pare zlotych to efekt jest niezly. jeszcze jakbys jakies parametry dodal, przyslona, czas, odleglosc od celu, to bym mial wiekszy poglad czy warto zaryzykowac;)

M
 

Chmarski  Dołączył: 28 Mar 2007
Jest EXIF. Odległość - nie pamiętam. 40-50m?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Miałeś słońce a u mnie były chmury. Nie nastawiałem się na robienie zwierzyny tylko przypadkowo miałem akurat zapiętego tamrona.
 

Stachu  Dołączył: 27 Kwi 2007
Dzięki Michał K, trza będzie obczaić :-D .

 
MichalR
[Usunięty]
Plwk, tak sie zastanawiam, dlaczego przekreslasz tego Tamrona skoro zdjecie bylo zrobione z przypadku?;) Ja caly czas mowie o zdjeciach robionych w okreslonych warunkach, czyli ambona/ukrycie, gdzie duzo latwiej jest utrafic zwierza, ktory nieswiadomy Twojej obecnosci podchodzi na tyle blisko ze da sie go sciagnac obiektywem rzedu 300mm + jakis np TC.

Michal
 

Chmarski  Dołączył: 28 Mar 2007
MichalR napisał/a:
Plwk, tak sie zastanawiam, dlaczego przekreslasz tego Tamrona skoro zdjecie bylo zrobione z przypadku?

Wbrew pozorom plwk ma rację. Zdjęcie robione w dobrych warunkach. Jak są tylko gorsze warunki, jakość tego szkła do takich zastosowań jest bardzo mierna. Następnym ruchem (ewentualnie kolejnym jeśli zdecyduję się na jakiś szeroki kąt) będzie wymiana tego obiektywu na coś lepszego.
 
MichalR
[Usunięty]
Chmarski napisał/a:
Następnym ruchem (ewentualnie kolejnym jeśli zdecyduję się na jakiś szeroki kąt) będzie wymiana tego obiektywu na coś lepszego.


na cos lepszego czyli na co konkretnie?

Michal
 

Chmarski  Dołączył: 28 Mar 2007
Jeszcze nie wiem do końca, ale chyba będę sie kierował w stronę Sigmy 100-300 f/4. A może jakieś 70-200 f/2.8, ale to chyba trochę krótkie jak dla mnie, a w zakresie 70-100 mam już Sigmę 17-70 i Tamrona 90 :roll:
 
siwyyy77  Dołączył: 24 Lip 2007
Chmarski, no i chyba ew. 60-250 SDM jak już się pojawi :-/
 

Chmarski  Dołączył: 28 Mar 2007
No nie wiem. Troszkę krótko na tele. Jak juz to uciekałbym w druga stronę.
W okolicach 60mm dodatkowo dochodzi (na razie do mnie) Voigtlander 58.
Chyba raczej będę w te Sigmę celował. Zbiera bardzo dobre opinie. Cześ już mnie na nią dawno temu namawiał.
 
MichalR
[Usunięty]
Chmarski napisał/a:
Jeszcze nie wiem do końca, ale chyba będę sie kierował w stronę Sigmy 100-300 f/4. A może jakieś 70-200 f/2.8, ale to chyba trochę krótkie jak dla mnie, a w zakresie 70-100 mam już Sigmę 17-70 i Tamrona 90 :roll:


hehe, jakby fotografia byla moim zawodem to moze, ale taka Sigma to poltora mojej k10 kosztuje;)

a cos takiego ktos zna z doswiadczenia?
http://www.bhphotovideo.c..._f_4_5_5_8.html

Pozdrawiam,
Michal

 

Meggido  Dołączył: 05 Mar 2007
Sigma 100-300. ;) Tudzież 100-500 albo coś w tym stylu.
 

Chmarski  Dołączył: 28 Mar 2007
MichalR napisał/a:
a cos takiego ktos zna z doswiadczenia?
http://www.bhphotovideo.c..._f_4_5_5_8.html

To już Sigma 7-300 APO będzie chyba lepsza...

MichalR napisał/a:
hehe, jakby fotografia byla moim zawodem to moze, ale taka Sigma to poltora mojej k10 kosztuje;)

A kto powiedział, że najdroższym elementem systemu będzie body? To jest tylko pierwszy krok w wydatkach :evilsmile:
 
MichalR
[Usunięty]
Chmarski napisał/a:
MichalR napisał/a:
a cos takiego ktos zna z doswiadczenia?
http://www.bhphotovideo.c..._f_4_5_5_8.html

To już Sigma 7-300 APO będzie chyba lepsza...


Ze niby ten?
http://www.bhphotovideo.c...5_6_APO_DG.html

A te Tamrony z pierwszego posta nie lepsze od tej Sigmy?

Michal
 
Adampio  Dołączył: 28 Maj 2006
MichalR napisał/a:

a cos takiego ktos zna z doswiadczenia?
http://www.bhphotovideo.c..._f_4_5_5_8.html

ja mam takiego Pentax-a
Podstawowa zaleta to lekkosc i po to zostal kupiony.
 

Chmarski  Dołączył: 28 Mar 2007
Teoretycznie są gdzieś pomiędzy Sigmą bez APO, a Sigmą z APO.
Jak wiesz jak walczyć z aberacjami (a najlepiej jak ich unikać), to masz jakościowy odpowiednik Sigmy APO. Jak nie wiesz jak walczyć, to weź Sigmę. Z tego co pamiętam to w różnicy w cenie dostajesz (oprócz soczewki APO) jeszcze futerał, którego w Tamronie nie ma. Ten futerał na wszelki wypadek potwierdź, bo nie jestem na 100% przekonany.
 
MichalR
[Usunięty]
Ech, naczytalem sie o tych zoomach troche i pomyslalem o Pentaxie 100-300 albo 80-320, ale sa obecnie niedostepne. Jak zadnego z nich nie zlapie to zastanowie sie nad ta Sigma. Czas mam do polowy sierpnia, wtedy kolega z USA przylatuje:)

Michal
 

Marek  Dołączył: 21 Kwi 2006
Do tego czasu to w cenie Sigmy kupisz Pentaxa DA 55-300/4-5,8; a wszelkie znaki na ziemii i na niebie wskazują na to iż jest on lepszy od tej Sigmy przy 300mm.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach