MarWoj  Dołączył: 15 Mar 2007
MichalR napisał/a:
tego 1000mm MTO tez poszukam.

Tylko on ma otwór wzgledny 10,5(coś ok. 11),troche waży-ale bez przesady- i bez statywu niewiele przy tej ogniskowej zdziałasz.Ostatnio nowe zaczęły osiągac "dziwne" ceny ; jakos tak ok. 1 tys.
 
MichalR
[Usunięty]
Eldred, zdjecia bardzo fajne. inne ktore widzialem robione tym Tamronem byly duzo gorszej jakosci, te z Sigmy byly juz lepsze. Kolowacizny dostaje powoli:)

MarWoj, statyw mam w razie czego:)

Pozdrawiam,
Michal
 

mig-37  Dołączył: 25 Maj 2007
Można też zanabyć nowszą wersję MTO czyli Rubinara 1000mm, tudzież Rubinara 500 f/5,6 Z tym ostatnim zetknąłem się w praktyce i muszę przyznać, że był to wybitny egzemplarz. Na filmie pracował jak prawdziwy apochromat (nie zoom APO tylko stałka) Oczywiście dochodzi jeszcze kwestia na jaką sztukę się trafi :-> Osobiście pominąłbym zwierciadlane tysiączki ze względu na jasność czyli ciemność i rozważyłbym lustro 500mm f/5,6 (budżet) i Sigmę 135-400 f4,5-5,6 APO (poręczność, szybki AF i dobra jakość) Sporo mniej zamożnych hobbystów-przyrodników fotografuje tym ostatnim szkłem ze względu na jego przymioty. Mniej zamożnych = "niegudzowatych" :evilsmile:
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
mig-37 napisał/a:
Mniej zamożnych = "niegudzowatych" :evilsmile:
:lol: :-B :-B :-B :-B
 

mig-37  Dołączył: 25 Maj 2007
Eldred napisał/a:
:-B :-B :-B :-B

Dzięki za czteropak, ale na 14.00 do pracy śmigam, samochodem :-( Poczekają do późniejszego wieczora :-P
 
3xs  Dołączył: 20 Kwi 2008
mig-37 napisał/a:
...lustro 500mm f/5,6 (budżet) i Sigmę 135-400 f4,5-5,6 APO (poręczność, szybki AF i dobra jakość) ....


SIGMA 135-400 jest bardzo dobra do ok. 300mm. Przy 400/5,6 nie jest rewelacyjna. Po prostu brakuje ostrości. Wydaje mi się, że to jest dobry obiektyw ogólnego stosowania natomiast do fotografowania zwierzaków napewno będzie lepsza stałka 400/5,6 nawet manualna.
 
bladawiec  Dołączył: 01 Kwi 2008
MarWoj napisał/a:
MichalR napisał/a:
tego 1000mm MTO tez poszukam.

Tylko on ma otwór wzgledny 10,5(coś ok. 11) (...)


Tak naprawdę rzeczywista światłosiła zwierciadlanych obiektywów jest jeszcze mniejsza (tzn. gorsza) niż znamionowa liczona typowo - jako stosunek ogniskowej do średnicy wejściowej. W rzeczywistości sporą powierzchnię wejściową zabiera zwierciało wtórne. Jest to jednak bardziej istotne dla krótkich obiektywów zwierciadlanych (i o mniejszej średnicy).

Przy wyborze obiektywu zwierciadlanego musisz uważać czy nie zderzy się on z wbudowaną lampą. Próbowałem z K100d kilka ruskich pięćsetek. Te ze światłosiłą 5,6 nie dawały się podłaczyć. Być może uda się to z wersją 8 ze względu na mniejszą średnicę obudowy.
MTO 1000 da radę - ma co prawda dużą średnicę, ale tył obiektywu jest odpowiednio odsunięty od gwintu. Mam taki obiektyw ale rzadko używam. Ciężkie to i mało przenośne. Chyba, że ktoś chce cały dzień czatować w jednym miejscu...

I jeszcze jedno - stabilizacja w Pentaxie (przynajmniej w kasetce) działa maksymalnie do ogniskowej 800mm.

Pozdrawiam
bladawiec
 
MichalR
[Usunięty]
bladawiec napisał/a:
[

Przy wyborze obiektywu zwierciadlanego musisz uważać czy nie zderzy się on z wbudowaną lampą. Próbowałem z K100d kilka ruskich pięćsetek. Te ze światłosiłą 5,6 nie dawały się podłaczyć. Być może uda się to z wersją 8 ze względu na mniejszą średnicę obudowy.


I jeszcze jedno - stabilizacja w Pentaxie (przynajmniej w kasetce) działa maksymalnie do ogniskowej 800mm.

Pozdrawiam
bladawiec


tak, mialem kiedys pozyczona ruska 500tke zwierciadlana i nie dalo sie jej niestety przykrecic do korpusu Ricoh XRX-3PF z racji za bardzo wysunietej lampy.

a na stabilizacji mi az tak nie zalezy:)
zawsze moge na statywie postawic.

Michal

[ Dodano: 2008-05-09, 14:07 ]
A jeszcze zapytam, tym ultraciemnym zoomem ktos sie bawil?

http://www.pstryk.pl/deta...00+f+4.5+6.7+dl

Michal

[ Dodano: 2008-05-09, 14:19 ]
Jest jeszcze taka opcja:

SMC 200mm f4 + TC Kenko MPC7 co daje dla cyfraka jakies 600mm ze swiatlem 8. Sprobuje zrobic jakies podejscie:)

Michal
 
klimecki_  Dołączył: 12 Cze 2007
MichalR napisał/a:
SMC 200mm f4 + TC Kenko MPC7 co daje dla cyfraka jakies 600mm ze swiatlem 8. Sprobuje zrobic jakies podejscie:)

katem widzenia moze i da 600 ale nie przybliza jak 600.
ps. 200 z tc2x to juz mroczno sie robi - robilem takie proby kiedys z ds-em, akceptowalnie po przymknieciu a wtedy juz czasy niespecjalne
pozdrawiam
kp
 

Marek  Dołączył: 21 Kwi 2006
Ja robiłem kiedyś fotki Zenitem TTL z Jupiterem 4/200 i ruskim TCx2. Nie dość że ciemno to jeszcze mydło straszliwe i kolory sprane. Pentax-M 200/4 z dobrym TCx2 też raczej jakości rewelacyjnej nie zapewni...
 

mig-37  Dołączył: 25 Maj 2007
3xs napisał/a:
SIGMA 135-400 jest bardzo dobra do ok. 300mm. Przy 400/5,6 nie jest rewelacyjna... do fotografowania zwierzaków na pewno będzie lepsza stałka 400/5,6 nawet manualna.

Tylko gdzie taką stałkę dostać za rozsądne pieniądze? Sigmy APO 400/5,6 i 300/4 są rzadkie, dawno już nie produkowane, Telezenitar 300/4,5 nie jest lepszy od 135-400, przynajmniej nie egzemplarz z którym miałem do czynienia, a manualna Tokina 400/5,6 (zwykła nie SD) też jakoś w praktyce nie powala i przydaje jej się przymykanie.... Jest lepsza wersja ze szkłami SD, ale czy ktoś ją ma z użytkowników tego forum? Dlatego obstaję za wyborem 135-400
 

Marek  Dołączył: 21 Kwi 2006
Porównywałem sobie kiedyś zdjęcia z mojej Tokiny RMC do dostepnych w sieci fotek z Sigmy czy Tamrona 70-300 i chyba jednak Tokina górą ;-)

[ Dodano: 2008-05-10, 13:41 ]
A oto linki do zdjęć wykonanych moją tokiną:

f 5,6
http://picasaweb.google.c...701638213480946

f 8
http://picasaweb.google.c...711155861008898
 
baro7  Dołączył: 05 Gru 2007
no to może skok na bank, przejścióweczke jakąś z Canona na Pentaxa wystrugać i podpiąć taką stałeczkę : http://www.winmar.pl/p393...f_56_L_USM.html ?
 

kafciok  Dołączył: 24 Lut 2007
baro7, było było było :) To poniższe też było

http://www.dpreview.com/n...zeiss1700f4.asp

To jest dopiero stałeczka :)
 
baro7  Dołączył: 05 Gru 2007
OMG, zdaje się że na zamówienie? Ciekaw jestem, jaki zasięg ma ten magazyn szkła optycznego, i czy chociaż do busika wszedł by taki obiektyw?
 

Marek  Dołączył: 21 Kwi 2006
Jak kogoś stać na szkło o wartości 3 mercedesów klasy S to i pojazd do jego wożenia też sobie odpowiedni dopasuje ;-)
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
oj chłopaki co wy tu dajecie za naleśniki?
TO jest dopiero szkiełko na zwierzaki ;-)
 

Stachu  Dołączył: 27 Kwi 2007
Ta taka plamka po prawej to aparat :shock: :?:
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
tak :lol: przy tym to nawet pentacon six by wyglądał jak aparat szpiegowski :shock:
 
baro7  Dołączył: 05 Gru 2007
no ale wróćmy na ziemię :)

Dajmy na to taki zestawik http://allegro.pl/item358...r_mc_tkl_2.html
na matrycy APS-C da jakieś 3000 mm, za całkiem rozsądną sumę. współczynnik mm/zł wychodzi na pewno lepiej niż Zeiss i ten Canon wyżej :)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach