argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Wejście do menu serwisowego K10D w 1.30
Znalazłem chyba ciekawy watek na Dpreview w sprawie menu serwisowego w wersji firmware 1.30 w K10D. Jezeli jest ktoś tak miły i dokładnie przetłumaczy, to pewnie spore grono użytkowników Pentaxa K10D z wersją 1.30, będzie wdzięczne :-) .
link
 

Chmarski  Dołączył: 28 Mar 2007
No i podejrzewane jest K100D Super
Cytat
According to the original post in penta-club.ru the same tool also works with K100D Super.

However it can not be used to disable the Debug mode in K100D Super though. You will need to turn off the camera and than turn it on while pressing the Info+AE-L buttons. Then, press Menu-Menu-Info.

P.S. I don't have the K100D to verify this, I'm just forwarding the info posted on pentax-club.ru

Use it on your own risk. As for me, I prefer to wait for a couple of weeks to see what it does on others K10Ds :)
Alex
 

miodzik  Dołączył: 19 Lut 2008
super extra fajnie z tym że programik napisany najprawdopodobniej po rosyjsku po zainstalowaniu ma same znaki zapytania w miejscu jakichkolwiek ewentualnych możliwości kliknięć. Czyli trzeba znaleźć jeszcze mądrego programistę, który przetłumaczyłby sam program na język bardziej uniwersalny typu angielskiego ;)
 

^mmm^  Dołączył: 04 Paź 2006
Jest smol problemos. Programik ma interfejs w cyrylicy, w związku z czym widzę jedynie dużo znaków zapytania :-(
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
m.czarnecki napisał/a:
super extra fajnie z tym że programik napisany najprawdopodobniej po rosyjsku
^mmm^ napisał/a:
Jest smol problemos.
Zainstalowałem, ale nie uzyję. Nie mam wersji 1.30.
Ale w 4 poście jest chyba podane, co należy zrobić z klawiszami w tym programiku.
 

^mmm^  Dołączył: 04 Paź 2006
Chyba poczekam jednak na wersję z interfejsem w alfabecie łacińskim.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Cyrylica powinna się chyba pojawić po zainstalowaniu (i uaktywnieniu) rosyjskiej klawiatury w systemie.
 
lsnk  Dołączył: 23 Lis 2007
Z K10D działa :mrgreen:
Podpiąć body z komputerem przez kabel USB, nie włączać.
1. Uruchomić program
2. Przy wciśniętym lewym górnym przycisku włączyć aparat.
3. Zaznaczyć dolne pole wyboru (to z mniejszą ilością wykrzykników)
4. Wcisnąć najniższy przycisk.
5. Przy wciśniętym drugim od góry przycisku wyłączyć aparat.
Gdzieś po drodze wyskakuje okno z jednym przyciskiem - nacisnąć .

Wyjście z menu serwisowego -jak wyżej, tylko w pkt. 3 zaznaczyć górne pole wyboru.

--
lsnk
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
lsnk, O to chodziło :mrgreen: . Masz odwagę eksperymentować :-B
 
dsk  Dołączył: 19 Mar 2008
Jak jego aparat będzie jeszcze działał za jakiś tydzień, to zmienię 1.10 na 1.30. :-)
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
O! To moze ruski zrobily Remote Asisstanta do GX10 :mrgreen:
 

Thadeus  Dołączył: 21 Mar 2008
Hmm jak by to powiedziec...



Kto chce trojana nowego przetestowac zapraaaaaszamy :P


Tylko nie narzekajcie ze wam pozniej np konto w WOW wyczyszcza z golda i itemów :D



Echh -- przewrazliwony jestem :DD na takie pliczki :D :evilsmile:
 

TomaSzSz  Dołączył: 05 Lip 2007
a propo może coś ciekawego do kasetki macie jakiś soft albo coś bo nudzi mi się ;-P
 
TTomek  Dołączył: 02 Mar 2008
Thadeus, zgadzam się zwłaszcza że od Ruskich ;-) Ale jeśli gdzieś udostępniono source programiku i ktoś zna cyrylicę to ja się chętnie pobawię :-D
 

TomaSzSz  Dołączył: 05 Lip 2007
co do ruskich cyferek to moja siostra, mama i sporo rodzinki i znajomych zna :D poza mną hyhy.
 
lsnk  Dołączył: 23 Lis 2007
Cytat
Kto chce trojana nowego przetestowac zapraaaaaszamy :P
...zgadzam się zwłaszcza że od Ruskich

Z takim podejściem bałbym się przez ulicę przejść :mrgreen:
 

Garoth  Dołączył: 07 Lut 2008
k'woli ścisłości- jeśli to po rosyjsku to nie typową cyrylicą ale grażdanką, czyli jej współczesną wersją - Grażdanka
 
TTomek  Dołączył: 02 Mar 2008
Garoth, jak dla mnie to nie ma różnicy :-P ale niestety źródeł nikt nie udostępnił...
 

jack  Dołączył: 25 Mar 2007
TTomek,
czy o to chodzi?

 
pancurski  Dołączył: 13 Mar 2008
Co prawda temat dotyczy K10, ale nie wiecie czy w K200D też jest możliwość wejścia do menu serwisowego ?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach