MiQ27  Dołączył: 17 Wrz 2007
nightartist napisał/a:
To troche dziwne ze nawet orginalne szkla nie gwarantuja poprawnego ostrzenia w punkt

Ależ one ostrzą w punkt. Tylko ten punkt jest gdzie indziej na czujniku AF, a gdzie indziej w okolicach matrycy. Praw fizyki się nie zmieni :-)
 
nightartist  Dołączył: 28 Paź 2007
MiQ27 napisał/a:
nightartist napisał/a:
To troche dziwne ze nawet orginalne szkla nie gwarantuja poprawnego ostrzenia w punkt

Ależ one ostrzą w punkt. Tylko ten punkt jest gdzie indziej na czujniku AF, a gdzie indziej w okolicach matrycy. Praw fizyki się nie zmieni :-)


Potwierdzam, sam to zaopserowalem, nawet w jednym poscie juz o tym wspomniałem, af ustawiony jest poprawnie gdy korzystam z lewego lub prawego punktu , środkowy daje FF - nie zawsze ale bardzo często, za często.
 

rjan  Dołączył: 18 Mar 2008
Akai napisał/a:
dla lubiacych drazyc temat, link do GX-10 serwice manual.Mysle za warto sie zapoznac, bo co nieco rozjanic moze, w kwestiach zawartosci menu serwisowego naszych puszek.
http://rarwebworks.com/Photography/Pentax.htm
na dole strony jest link do pliku.Strona jak zastrzega autor "temporary"

Czy ktoś z Was dysponuje tym manualem? Chętnie bym sobie poczytał :-)
 
Marcin_G  Dołączył: 01 Maj 2008
Wstawiłem pod tym linkiem http://senduit.com/9821a3 Będzie do pobrania przez tydzień, od teraz :-)
 
wwiktor1  Dołączył: 30 Sie 2007
próbowałem się dostać, ale na razie nie działa

inna sprawa, może ktoś z grona wie, w jaki sposób dostać się do menu serwisowego pentaxa ist*D?
 
Marcin_G  Dołączył: 01 Maj 2008
Pobieranie nie działa? U mnie działa, czasami tylko trzeba troszkę poczekać aż zacznie automatycznie ściągać.
 

rjan  Dołączył: 18 Mar 2008
Manual zdrapany z sieci - dzięki Marcin_G! :-B

[ Dodano: 2009-02-12, 23:46 ]
Uruchomiłem właśnie ten ruski programik po Wine (1.1.13) w Ubuntu 8.04 i ... działa! :-D

Jedyne, co trzeba zrobić, to dać prawa do zapisu dla urządzenia SCSI, pod którym widoczny jest aparat (testowałem na K10D). Można zrobić to np. tak:

1. Podpinamy K10D do USB i włączamy go.

2. Wykonujemy:
Cytat
dmesg |grep "Attached scsi"|tail -n 1

co w efekcie da np.:
Cytat
[ 7260.755169] sd 6:0:0:0: Attached scsi generic sg2 type 0

W ten sposób odczytujemy nazwę urządzenia dla właśnie podłączonego aparatu. W tym przypadku jest to sg2.

3. Nadajemy uprawnienia:
Cytat

sudo chmod a+rw /dev/sg2


4. Uruchamiamy ruski program i dalej wg instrukcji :-)

Aha - jeśli jeszcze nie mamy, to trzeba dograć do Wine bibliotekę MFC42.DLL (z istniejącego Windowsa lub ściągniętą z sieci).
 

wojtek_c  Dołączył: 28 Lut 2008
rjan napisał/a:

Uruchomiłem właśnie ten ruski programik po Wine (1.1.13) w Ubuntu 8.04 i ... działa! :-D

Jedyne, co trzeba zrobić, to dać prawa do zapisu dla urządzenia SCSI, pod którym widoczny jest aparat (testowałem na K10D).



Eeeee... A po co? ;-) Na Ubuntu 8.10 śmiga bez żadnych cudów, tak po prostu 'out of the box' (przynajmniej dla samsunga gx-10). Nawiasem mówiąc, od miesiąca mam mój korpus stale w 'debug mode' - wszystko gra i bucy.
 

rjan  Dołączył: 18 Mar 2008
wojtek_c napisał/a:
Eeeee... A po co?

A po to, że w 8.04 trzeba :-P
 

eMiBe  Dołączył: 02 Lut 2008
w zwiazku z tym, ze link z 7-mej strony tego tematu juz nie dziala, a niektorzy prosza o udostepnienie, oto kolejny, do mojego tlumaczenia ruskiego programiku ;-) GX10_DebugControl.exe :evilsmile:
 

flying  Dołączył: 13 Sie 2007
Do tej pory krzystałem z dobrodziejstw wersji 1.10,teraz pytanie ,bo nie do końca jestem pewny czy dobrze zrozumiałem;czy po upgrade do wersji 1.30 tej ze wschodu, będę mógł robić korektę F tak samo jak dotąd (powiedzmy gdzieś w plenerze),czy tylko i wyłącznie za pomocą kabelka ,komputera itd?
 
TTomek  Dołączył: 02 Mar 2008
flying, to działa na zasadzie podłącz aparat do kompa i włącz debug mode, więc jeśli nie przeszkadza Ci że będzie ciągle włączony to możesz zmienić w terenie, jeśli przeszkadza to musisz za każdym razem włączyć przez kompa zmienić i wyłączyć. Mam nadzieję że napisałem to jakoś po ludzku...
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
flying napisał/a:
czy po upgrade do wersji 1.30 tej ze wschodu, będę mógł robić korektę F tak samo jak dotąd (powiedzmy gdzieś w plenerze),czy tylko i wyłącznie za pomocą kabelka ,komputera itd?
Wersja 1.30 firmware jest z Dalekiego Wschodu i jak najbardziej oryginalna. Natomiast dostęp do Debug Mode, gdzie można skorygować ustawienie AF, umożliwia program produkcji naszego wschodniego sąsiada. Wejście w menu serwisowe tylko za pomocą kabelka. Myślałem, że to też nie problem, bo w plener można zabrać ostatecznie laptopa, ale niestety u mnie program wschodnich kolegów na lapku powoduje piękny blue screen, na stacjonarnym działa bez zarzutu.
 

flying  Dołączył: 13 Sie 2007
TTomek, pisze ,żę mogę sobie korygować tak jak dotąd, piotr_luk, piszesz ,że nie ...jak to w końcu jest (oczywiście opcja zabierania laptoka wszędzie odpada jakby co)?
 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
Możesz sobie korygować dokładnie tak samo jak wcześniej, ale do włączania i wyłączania Debug Mode potrzebujesz podłączyć sie do komputera. Czytanie ze zrozumieniem się kłania :-P
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
flying, a gdzie ja napisałem, że nie możesz korygować? Możesz, ale, żeby wejść do menu serwisowego potrzebujesz ruski program, komputer i kabel usb, których w plener nie weźmiesz. Natomiast możesz pozostawić debug mode włączone "na stałe" i korygować sobie do woli kiedy chcesz. Ech
 

flying  Dołączył: 13 Sie 2007
Ok!Przepraszam w takim razie za zamieszanie,wprowadził mnie w błąd ten fragment
piotr_luk napisał/a:
Wejście w menu serwisowe tylko za pomocą kabelka.
 

Boha  Dołączył: 09 Paź 2007
piotr_luk napisał/a:
A ja właśnie próbuję i za diabła nie mogę tego uruchomić. Program uruchamia się normalnie, ale potem nic się nie dzieje, a jak nacisnę jeszcze raz "Połącz z aparatem" wyskakuje "blue screen" i restart komputera


Mam tak samo i brak pomysłu co w takiej sytuacji zrobić. Jeżeli ktoś zna diagnozę to proszę o podpowiedź.
 
rozio  Dołączyła: 28 Lip 2006
Boha - a po co naciskać dwa razy "połącz z aparatem"? Naciska się raz,a potem wybiera się "Debug mode włącz" wciska "wykonaj" i "wyjdź", odłącza aparat od kabelka, wyłącza i ponownie włącza. Dopiero wtedy pokazuje się na wyświetlaczu, że aparat jest w trybie serwisowym.
 

Boha  Dołączył: 09 Paź 2007
rozio napisał/a:
Boha - a po co naciskać dwa razy "połącz z aparatem"? Naciska się raz,a potem wybiera się "Debug mode włącz" wciska "wykonaj" i "wyjdź", odłącza aparat od kabelka, wyłącza i ponownie włącza. Dopiero wtedy pokazuje się na wyświetlaczu, że aparat jest w trybie serwisowym.


Do mnie trzeba jak do małego chłopca. Odpalam Program, włączam aparat i klikam raz na zakładkę połącz z aparatem czy tak jakoś. Wtedy właśnie wyskakuje niebieski ekranik Windows i restart komputera.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach